Jump to content



ενΒίντια!(nvidia) 6600Τζί-Τί (GT)


kyr_soronas1442169136

Recommended Posts

:119: Γεία σας συνάδελφοι κομπιουτεράδες....θέλω να κάνω την εξής ερώτηση... Έχω μια 6600GT ASUS αλλά το ανεμηστηράκι κάνει λίγο θόρυβο....που ύστερα από λίγο σταματάει....λέω οκ αλλά επειδή είναι σπαστικό να ξέρεις πως θα γίνετε αυτό το πράμα συνέχεια συν το ότι φοβάμαι μην κλατάρει κάποια στιγμή και ψηθεί η κάρτα σκέφτομαι για εναλάκτική ψήξη....το θέμα είναι πως σε 1-2 μήνες θα πάρω άλλη μία για SLI , έχω την ASUS A8N-SLI Premium οπότε αμα είναι να πάρω 2 ψύκτρες για τις κάρτες....τι προτείνετε ? ευχαριστώ εκ των προτέρων...:119:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα σε 2 μήνες να πουλήσεις την 6600 και να πάρεις μια 7600GT. Δεν θα σου κοστίσει περισσότερο αλλά οι επιδώσεις θα είναι κορυφαίες ανεξαρτήτος game/εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα σε 2 μήνες να πουλήσεις την 6600 και να πάρεις μια 7600GT. Δεν θα σου κοστίσει περισσότερο αλλά οι επιδώσεις θα είναι κορυφαίες ανεξαρτήτος game/εφαρμογής.

συμφωνώ και επαυξάνω, μόνο που νομίζω πως ΤΩΡΑ είναι η κατάλληλη στιγμή...

2χ6600gt δεν προκείται να έχουν καλύτερες επιδόσεις, καθώς η 7600GT είναι αποδεδειγμένα καλύτερα και από 6800ULTRA/X850XT, ενώ είναι νέας γενιάς με καλύτερες θερμοκρασίες και κλοκαρίσματα.τιμη 220 ευρώ η καλύτερη XFX προκλοκαρισμένη...:):041:

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά αλλά να σας πώ πως δεν είμαι "καμμένος" παιχνιδάς μιας και παίζω World Of Warcraft + το ότι δεν κάνω overcloking....αλλά θέλω SLI χώρις να ξοδευτώ πολύ...γιαυτό είπα πως θα πάρω και 2η.....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι "καμένος" όπως χαρακτηριστικά λες τι να το κάνεις το SLi?

Μην πέφτεις στην παγίδα του marketing. Το ότι πήρες μητρική με SLi δεν σε υποχρεώνει κανείς να κάνεις SLi. Τι και αν η μία υποδοχή γραφικών μένει κενή? Ας μένει.

140€ για μια τυπική 6600GT και άλλα 50€ για δύο αθόρυβες ψήκτρες τύπου, φαντάζομαι, silencer. Σύνολο 190€ (που είναι παραπάνω αν πας σε ASUS και αν η 6600GT είναι με 256ΜΒ).

Ή πολύ ποιο απλά μια 7600GT που και καινούριας τεχνολογίας είναι και δεν έχεις να μπλέξεις με SLi και επιλογές στους drivers και τρέχα γύρευε.

Άσε που θα έχεις και μικρότερη συνολικά κατανάλωση σε Watt από ότι με 2 6600GT κάτι που θα είναι ευεργετικό και για το τροφοδοτικό σου.

Σύνολο? 220€ - 60€ (και πολύ λίγα λέω) αν πουλήσεις την υπάρχουσα 6600GT +25€ για αντίστοιχο silencer που ίσως και να μην χρειαστείς. Σύνολο 185€.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.