Jump to content



ΑΝΑΠΗΡΟΣ 3200+


bond

Recommended Posts

κατεβασα τον διαιρετη στα 120mhz και τον πηγα στα 2.5!τρεχω το s&m,μου τον βγαζει σταθερο αλλα εξακολουθει να εχει το ιδιο προβλημα!(κολαει στα παιχνιδια,δεν δειχνει καθολου καλα τα γραφηκα)

νομίζω πως πρέπει όντως να αλλάξεις μνήμες, είναι και παλιά η μία...δοκίμασε που σου λένε τα παιδιά με τη καλή, πόσο πάει χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

βγαλε αυτη που ειναι στα 333mhz και μεινε με 256mb θα εισαι στα 400Mhz τουλαχιστον...overclocking με 2μνημες διαφορετικης ταχυτητας διαφορετικων εταιριων και ΟΧΙ σε dual channel ΠΟΛΥ δυσκολο..επισης αφησε κανα βραδυ να τρεχει το s&m να στρωσει ο επεξ...παρε καινουργιες μνημες overclockable και θα δεις μεχρι που θα φτασει ο 3200.....

dfi εχεις.

ρε παιδία είναι δυνατό να "στρώνει" ο επεξεργαστής ? ...αφού δεν έχει κινητά μέρη..τι θα στρώσει ? το ηλεκτρόνιο να περνάει πιο γρήγορα??:064:

Link to comment
Share on other sites

όχι ακριβώς... απλά τα τρανζιστορ "συνηθιζουν" σε μεγαλυτερες ταχύτητες...

μια αναζήστη στο google με τους ορους "CPU burn-n/burn in" και "RAM/Memory burn in/burn-in" θα σου δώσει πολλές απαντήσεις συζητήσεις και θεωρίες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία είναι δυνατό να "στρώνει" ο επεξεργαστής ? ...αφού δεν έχει κινητά μέρη..τι θα στρώσει ? το ηλεκτρόνιο να περνάει πιο γρήγορα??:064:

ωχ ωχ.....τα είπαν και άλλοι αυτοί....θα πέσουν να σε φάνε....:)

Link to comment
Share on other sites

εχω ταση 1.45 volt και καρτα γραφηκων 6600gt!

Ανέβασε του λίγο τάση... Με ένα πρόχειρο ψάξιμο είδα οτι για τα 2500 θελει τάση 1,5 και κατι ψιλά. Για δοκίμασε. Με αέρα είσαι?

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις....το ''στρωσιμο'' οσο παραξενο φαινεται σε μερικους σαν ''ορος'' κανει δουλεια...ο δικος μου ειναι με 1,50-1,52βολτ στα 2,6ghz(ολοιδιος επεξ στην ιδια μητρικη και με αερα).....με την ιδια ταση εχει φτασει και 2,7-2,75...αφησε το ρημαδι το s&m να τρεξει 2-3 βραδακια να δεις που θα φτασει......

εκτος και αν σου εχει πεσει μουφα κομματι ετσι....

οσο για τα παιχνιδια πουλα τις μνημες και παρε το λιγοτερο 1γιγα ραμ.σημερα τα 512mb δεν αρκουν..προτιμοτερο 2απλες 512 σε dual παρα μια καραμαματη 512...(για gaming παντα)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αλλαξα τελικα ραμ!(1*ocz performer 512 400 mhz)ην πηγα 3v με 220 mhz και επεξεργαστη στα 2.48 με 1.52 v μου ξανακανει τα ιδια!και κατι αλλο!οταν παιζω nfsu2μου κολαει τελειοσ και κανει μονο του επανακινηση!οταν τελικα ανοιξει μου βγαζει αναφορα σφαλματοσ και μου λεει οτι για την ασταθεια του συστηματοσ οφειλεται η 6600gt!ti sto dialolo exei?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.