Jump to content



Νέος κάτοχος S1910


drakoulis1442169135

Recommended Posts

ποστάρετε εδώ τις ρυθμίσεις που έχετε στην ΕΙΖΟ.

PROGRAM --> mode

π.χ.

Παιχνιδια == Μονιe mode

άν κάποιος έχει βρεί κανα κολπάκι για τις ρυθμίσεις ας το πεί.

Μόλις παρέλαβα την δικια μου, φοβερή εικόνα αλλά έχει λίγο ghosting στα παιχνίδια.

Επίσης ο υπέρτατος γκαντέμης έχω ένα pixel κοκκινο (το ζούληξα λίγο αλλά δεν διορθώθηκε).Πάντως δεν είναι ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

Πηγενέ την για επιστροφή. Και το πιξελ δε θελει ζουληγμα αλλα χτύπημα απότομα και δυνατά σαν κλικάρεις με το δάχτυλο. Παντως σε τόσο ακριβές οθόνες αυτή η μεθοδος δεν ενδύκνυεται για επισκευή ελλατωματικών εικονοστοιχείων.

Link to comment
Share on other sites

Πηγενέ την για επιστροφή. Και το πιξελ δε θελει ζουληγμα αλλα χτύπημα απότομα και δυνατά σαν κλικάρεις με το δάχτυλο. Παντως σε τόσο ακριβές οθόνες αυτή η μεθοδος δεν ενδύκνυεται για επισκευή ελλατωματικών εικονοστοιχείων.

Συμφωνω

Επιστροφή αμεσα

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο αλλά δεν μου την αλλάζουν γιατί σε μαύρο φόντο και κόκκινο φόντο δεν φαίνεται. Θα ξαναπάρω και θα είμαι πιο πιεστικος, Μερικες φορές θέλει τσαμπουκα για να πετύχεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά που κοστίζει η ΕΙΖΟ, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα ζητήσεις να στην αλλάξουνε με καινούργια.

Προσωπικά θα απαιτούσα όχι απλά να την πάρουν μέσω courrier, αλλά να στείλουν λιμουζίνα με σωφέρ για να την μαζέψει πίσω στην αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο αλλά δεν μου την αλλάζουν γιατί σε μαύρο φόντο και κόκκινο φόντο δεν φαίνεται. Θα ξαναπάρω και θα είμαι πιο πιεστικος, Μερικες φορές θέλει τσαμπουκα για να πετύχεις κάτι.

Που πήρες τηλ?Στο πλαίσιο ή στην αντιπροσωπεία?

Link to comment
Share on other sites

έχω και δευτερο *#$@#&^&%#@$ την τύχη μου μέσα!!!! ΝΑΙ ΝΑΙ το οποίο φαίνεται μόνο σε μπλέ φόντο.....

Όταν έχω μαυρο φόντο δεν φαίνεται κανένα, τι γκαντεμιά είναι αυτή!!!

Στείλε τους mail.

Κι εγω είχα 2 subpixel ελαττωματικά.Μου ζητήσανε να τους στείλω την οθόνη (αφού τσεκάρανε το serial number) για τεχνικό έλεγχο.Την έλεγξαν την ίδια μέρα.Απο εκεί και πέρα περίμενα καίνουρια παραλαβή ,γιατί ήταν περίοδος γιορτών και η οθόνη είχε γίνει ανάρπαστη.Ολες της ημέρες που περίμενα ,η ενημέρωση από τον υπεύθυνο του servise της media vis ήταν σχεδόν καθημερινή.

Οταν παραλάβανε τις καινούριες οθόνες με ενημέρωσε τηλεφωνικά ότι έλεγξε προσωπικά την οθόνη για ελαττωματικα pixel και μου την έστειλε με courrier (αφού μου ζήτησε 10 φορές συγγνώμη για τη καθηστέρηση των 10 ημερών).

Αφού παρέλαβα την οθόνη ,ξαναεπικοινώνησε μαζί μου ,για να σιγουρευτεί ότι όλα ήταν εντάξει.

Σίγουρα έμεινα ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση της media vis.

Ελπίζω η προσωπική μου εμπειρία να σε βοηθήσει και να βρεις γρήγορα λύση στο προβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι για αυτο που σου ετυχε. Δυστυχως ομως με τις TFT παντα παιζει κατι τετοιο. Τσέκαρε αυτο το link

http://www.eizo.org/eizo/smpage.fwx?smlanguage=&page=54

Το ειχα και στο αλλο thread με την 2110. Μακαρι να στην αλλάξουνε αλλα ας καταλάβουμε ολοι ποσο παραπλανητικο ειναι το 0 καμμένο πιξελ. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτχος μια 1910AS, μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος, από τις επιδόσεις της οθόνης. Είναι η πρώτη φορά, που αποκτώ οθόνη tft και ψιλοζορίζομαι να την συνηθίσω.

Παρατήρησα, ότι σε απόλυτο μαύρο φόντο, σε ένα σημείο του panel, μια πράσινη κουκίδα. Μιλάμε μάλλον για χαλασμένο pixel, στα άλλα χρώματα φόντου είναι ιδιαίτερα δύκολο να το διακρίνει κάποιος. Μήπως έχει κάποιος φίλος κάρτες (σαν φόντο) με διάφορα χρώματα, για έλεγχο καμμένων pixel και είναι διατεθειμένος να το μοιραστεί μαζί μου, θα του χρωστώ ευγνωμοσύνη.Γνωρίζει κάποιος φίλος αν όντως αυτό είναι που αναφέρεται ως καμμένο pixel, καλυπτεται κάτι τέτοιο από την εγγύηση μηδενικού καμμένου pixel?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτχος μια 1910AS, μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος, από τις επιδόσεις της οθόνης. Είναι η πρώτη φορά, που αποκτώ οθόνη tft και ψιλοζορίζομαι να την συνηθίσω.

Παρατήρησα, ότι σε απόλυτο μαύρο φόντο, σε ένα σημείο του panel, μια πράσινη κουκίδα. Μιλάμε μάλλον για χαλασμένο pixel, στα άλλα χρώματα φόντου είναι ιδιαίτερα δύκολο να το διακρίνει κάποιος. Μήπως έχει κάποιος φίλος κάρτες (σαν φόντο) με διάφορα χρώματα, για έλεγχο καμμένων pixel και είναι διατεθειμένος να το μοιραστεί μαζί μου, θα του χρωστώ ευγνωμοσύνη.Γνωρίζει κάποιος φίλος αν όντως αυτό είναι που αναφέρεται ως καμμένο pixel, καλυπτεται κάτι τέτοιο από την εγγύηση μηδενικού καμμένου pixel?

Ευχαριστώ πολύ.

Δες εδώ ο sa1901 έχει ένα πολύ καλό τεστ για να κάνεις αυτό που θέλεις

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=14846&page=6&pp=20

Όσο για την εγγύηση δεν ξέρω εξαρτάται απο που την πήρες και τι θεωρούν στο μαγαζί καμμένο πίξελ. Εγώ που την πήρα απο το technixx μου το ξεκαθάρισαν πως καμμένο είναι το άσπρο πίξελ σε μαύτο φόντο. Νομίζω πως και η ελλήνικη αντιπροσωπεία έχει τα ίδια στάνταρ. Πάντως οφείλω να πω πως είσαι λίγο άτυχος για να βρεις καμμένο πίξελ σε eizo. Αλήθεια είναι πολύ ενοχλητικό;

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια είναι ενοχλητικό!!! να έχεις δώσει τόσα λεφτά και να έχεις ένα πιξελ καμένο.......το μάτι πέφτει συνέχεια επάνω!!

Εγώ ευτυχώς την άλλαξα την δικιά μου και τώρα είναι α-pixelιαστη!!! :109:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.