Jump to content



HELP ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ UPS


fadasma

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!! Έχω δυο pc συνδεμένα με ενσύρματο lan και θέλω να πάρω ένα φθηνό ups για να τα προστατέψω από τις διακοπές και τα δύο, τι προτείνετε? τα pc είναι όπως τα βλέπετε στην υπογραφή μου με psu 420watt και 450watt αντίστοιχα ακούω........

Link to comment
Share on other sites

ποιο φθηνό να είναι αν γίνεται γύρω στα 100€

Tοτε μην περιμενεις να τα αντεχει και τα 2 το ups στην τιμη που ζητας... Ισως την παλεψει αν βαλεις μονο τις κεντρικες μοναδες πανω αλλα και παλι το βρισκω καπως χλωμο γιατι στην κατηγορια των χρηματων που διαθετεις περνεις ups στα 800VA που κατι γινεται. Ριξε και μια ματια σε αυτο εδω μηπως σου κανει...

Link to comment
Share on other sites

Tοτε μην περιμενεις να τα αντεχει και τα 2 το ups στην τιμη που ζητας... Ισως την παλεψει αν βαλεις μονο τις κεντρικες μοναδες πανω αλλα και παλι το βρισκω καπως χλωμο γιατι στην κατηγορια των χρηματων που διαθετεις περνεις ups στα 800VA που κατι γινεται. Ριξε και μια ματια σε αυτο εδω μηπως σου κανει...

Ειναι οντως μικρο το 800αρι και για τα 2 συστηματα.Για οθονη, ειδικα crt,δεν το συζηταω καν.Καλυτερη επιλογη καποιο σε 1200VA και πανω, αλλιως θα καλυψει μονο το 1 μηχανημα.Βεβαια με 100 ευρω μην περιμενεις να βρεις ups και για τα 2 μηχανηματα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

H crt θα το γονατισει καλυτερα πουλα την crt και παρε ενα τετοιο switch που θα χειριζεται και τα δυο μηχανηματα οποτε γλιτωνεις καταναλωση μεγαλη ωστε να σε φτασει το ups.Ξεφορτωνεσαι και το 2ο ζευγος mouse/keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.