Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 16:45]

Πέρναγα απο ενα Multirama πριν απο κανα 2ωρο, και μπηκα να ρωτήσω για τις DFI. Μου ειπε οτι υπάρχουν σε στοκ στην αποθήκη (τσεκαρε τον υπολογιστή δηλαδή- δε μου το είπε στον αέρα) και συγκεκριμένα οτι υπάρχουν 13 κομμάτια SLI DR, 211 τελική. Ε δε κρατήθηκα πρεπει να ομολογήσω ... :rofl: Μου είπε Τρίτη με Τετάρτη θα την έχω.. :upside:

Στο Multirama Θεσσαλονίκης τις είχε ετοιμοπαράδοτες όλες... :p

post-745-1416071630,0378_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:23]

εσύ μη μου πεις πως άντεξες και δεν χτύπησες SLI ήδη; :D

[sakis] Αντεξαααααααα, να σ'αρνηθω...(δεν ξερω παρακατω)...Αντεξααααααα [/sakis]

Μου ζητησαν 70 ευρω προκαταβολη χωρις να μου δειξουν ουτε ενα κομματι στην αποθηκη τους. Αν αντεξα λεει! Εδω λυπαμαι να τους δωσω τα 211 ειδικα σε αυτους!

Οσο ημουν μπηκε ενας κακομοιρης για να κανει αλλαγη ενα modem 25 ευρω στο κουτι του που ειχε παρει τον προηγουμενη και μιση ωρα (ολογραφως : 30 λεπτα της ωρας!!) που ειχα κατσει μεσα ακομα τα ελεγε με τον διευθυντη μπας και τους πεισει να γινει αλλαγη.

Φοβαμαι και την ιστορια με το A01/A02.... Ειδικα στις SLI-DR παιζει πολυ να ειναι Α01...:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Συριε αν οντως ηρθε...κατι πρεπει να γινει...:D

ηρεμια ρε παιδια ... ειπε ο ανθρωπος 7/2 θα ειναι εδω! τι αλλο δηλ. να παει να ανοιξει το τελωνιο/αποθηκη και να μας τα φερει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

[sakis] Αντεξαααααααα, να σ'αρνηθω...(δεν ξερω παρακατω)...Αντεξααααααα [/sakis]

Μου ζητησαν 70 ευρω προκαταβολη χωρις να μου δειξουν ουτε ενα κομματι στην αποθηκη τους. Αν αντεξα λεει! Εδω λυπαμαι να τους δωσω τα 211 ειδικα σε αυτους!

Οσο ημουν μπηκε ενας κακομοιρης για να κανει αλλαγη ενα modem 25 ευρω στο κουτι του που ειχε παρει τον προηγουμενη και μιση ωρα (ολογραφως : 30 λεπτα της ωρας!!) που ειχα κατσει μεσα ακομα τα ελεγε με τον διευθυντη μπας και τους πεισει να γινει αλλαγη.

Φοβαμαι και την ιστορια με το A01/A02.... Ειδικα στις SLI-DR παιζει πολυ να ειναι Α01...:(

70 ευρώ? Εγω 10 έδωσα...Ειναι και ενα τεστ εκ μερους μου για να δω πως θα δουλέψει το νεο Μουλτιράμα... Ισως να έχει φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 17:36]

70 ευρώ? Εγω 10 έδωσα...Ειναι και ενα τεστ εκ μερους μου για να δω πως θα δουλέψει το νεο Μουλτιράμα... Ισως να έχει φτιάξει...

Λες να μου ζητουσαν 10 και να τους ελεγα "οχι"??

30% τηα αξιας μου ζητησαν οι κ@ραγκιοζηδες και μαλιστα "μη επιστρεψιμα" (λογικο βεβαια) αλλα χωρις να μου δειξουν μητρικες, δεν μπορoυσα να τους δωσω 70 "στο λογο της τιμης τους οτι την εχουνε φερει και σε 4 μερες θα ειναι εκει"

Τους ρωτησα για μια διαβεβαιωση οτι οντως υπαρχουν οι μητρικες Ελλαδα και οποιαδηποτε "καθυστερηση" να οφειλοταν σε καιρικα φαινομενα :devil: και δεν μπορεσαν να μου την δωσουν (περα απο το "αφου τις εχουμε στο site, υπαρχουν) οποτε τους χαιρετησα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

[sakis] Αντεξαααααααα, να σ'αρνηθω...(δεν ξερω παρακατω)...Αντεξααααααα [/sakis]

Αρχική απάντηση από SLN

οποτε τους χαιρετησα...

Φίλτατε Σόλωνα,

Θα πρέπει να σου πω ότι είμαι περήφανος για σένα και την πρόοδο που έχεις σημειώσει.

Φιλικά

Ο Γιατρός

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Λες να μου ζητουσαν 10 και να τους ελεγα "οχι"??

30% τηα αξιας μου ζητησαν οι κ@ραγκιοζηδες και μαλιστα "μη επιστρεψιμα" (λογικο βεβαια) αλλα χωρις να μου δειξουν μητρικες, δεν μπορυσα να τους δωσω 70 "στο λογο της τιμης τους οτι την εχουνε φερει και σε 4 μερες θα ειναι εκει"

Τους ρωτησα για μια διαβεβαιωση οτι οντως υπαρχουν οι μητρικες Ελλαδα και οποιαδηποτε "καθυστερηση" να οφειλοταν σε καιρικα φαινομενα :devil: και δεν μπορεσαν να μου την δωσουν (περα απο το "αφου τις εχουμε στο site, υπαρχουν) οποτε τους χαιρετησα...

Χεχε για διευκρίνηση, εγω πήγα στο μουλτιράμα της Βουλιαγμένης. Μαλιστα μου έιπε οτι επειδή ειναι πανω απο 200 ευρώ, κανουν και 6 άτοκες δόσεις. :) Τωρα αν όντως τις έχουν και δε λενε μπαρούφες, θα το ξέρουμε Τρίτη-Τετάρτη... Παντως στο log της αποθήκης φαινόντουσαν κανονικα (εκτος αν ηταν για τα μάτια του κόσμου :hehe: ) Θα τσεκάρω και το revision πριν την πάρω και ελπίζω να μην είμαι γκαντέμης... Παιζει κανενα official της εταιρίας για το revision ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Φίλτατε Σόλωνα,

Θα πρέπει να σου πω ότι είμαι περήφανος για σένα και την πρόοδο που έχεις σημειώσει.

Φιλικά

Ο Γιατρός

:p

Γιατρεεεεε, VGA θελουμε....!!!! :drool: :drool:

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΣΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ

zyx*2

kallileo

crmaris

enduracell

kender

Solid Snake

Ζul

maglaras

Spyrious

chrisbmw150

chroma

esdee

ison

greekfragma

Dorian

kostas578

mortisboy

Βασίλης

Borg

Cartman

ΣΥΝΟΛΟ: 21

Οι μητρικές παραλαμβάνονται Δευτέρα, οπότε και θα αρχίσει η διανομή (λογικά θα τις έχουν όλοι στα χέρια τους Δευτέρα-Τρίτη)

Δεδομένου ότι ήδη ξεπεράσαμε τις 20, οποιοσδήποτε θέλει να προστεθεί στην λίστα καλό θα είναι να το δηλώσει - με PM - μέχρι την Δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Γιατρεεεεε, VGA θελουμε....!!!! :drool: :drool:

Στα Multirama, προδότη! :hehe:

(θα σε κανονίσω εγώ τώρα :hehe: )

don't worry, you are the first in line!

Αρχική απάντηση από SLN

Ευχαριστω γιατρε μου!!

Εξιτηριο ποτε θα μου δωσετε??

Ξυρίσου πρώτα, παράτησε το pc και πάρε κανένα spectrum (sinclair για τους νέους) και το συζητάμε :p

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τα Multirama:

Αρχική απάντηση από spc

Μετά από επικοινωνία με την αντιπροσωπεία:

Οι ULTRA έρχονται Δευτέρα.

Τιμή: 120 + ΦΠΑ.

SLI: Η ίδια η DFI θα δώσει ημερομηνία αποστολής ~20/2 (για το πότε δηλ. θα μπορεί να στείλει κομμάτια (λόγω έλλειψης στην παραγωγή). Από την ημερομηνία που θα δώσει υπολογίστε ~+10 ημέρες για διαθεσιμότητα στην Ελλάδα.

Επαλαμβάνω: Τα παραπάνω από την αντιπροσωπεία (Quest)

http://www.dfi.com.tw/wheretobuy/dfi_partner1.jsp?COUNTRY_ID=1280&PROVINCE=&WTB_TYPE=null&PAGE_TYPE=US&INDEX_TYPE=MB&CATEGORY_TYPE=LP&SITE=US

Τα παραπάνω δεν σημαίνουν κάτι κακό ούτε φυσικά είναι μορφή κατηγορίας.

Απλώς είναι προς διευκρίνηση της κατάστασης και αποφυγής παρεξηγήσεων (τόσο αναφορικά με εμένα όσο και με το RMA από Multirama)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.