Jump to content



ΝΕΑ ΟΘΟΝΗ


odius

Recommended Posts

Γεια σε ολους! Δουλευω στο PC μου πολλες ωρες και η 15 αρα CRT(!!!) μου αποδεικνυεται πολυ κουραστικη! Σκοπευω να αγορασω μια TFT με οριο τα 300 euro.Εχετε να προτενετε κατι??

Η καρτα γραφικων μου ειναι μια Geforce 2 MX 400,με περιοριζει??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Δουλευω στο PC μου πολλες ωρες και η 15 αρα CRT(!!!) μου αποδεικνυεται πολυ κουραστικη! Σκοπευω να αγορασω μια TFT με οριο τα 300 euro.Εχετε να προτενετε κατι??

Η καρτα γραφικων μου ειναι μια Geforce 2 MX 400,με περιοριζει??

Καλό θα ήταν να προσδιορίσεις και για ποια χρήση θέλεις την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το PC ειναι για ολες τις χρησεις. κυριως internet,office,photoshop,καποια μουσικα( sonar,guitar pro),ι παλια strategy και rpg και φυσικα για ταινιες!! εχεισ να προτεινεις καποια αλλη απο την LG 1915S??

Γνώμη μου είναι να αποφύγεις οθόνες με ΤΝ panel. Καλύτερα χρώματα και μεγαλύτερες γωνίες θέασης έχουν τα PVA / MVA / S-IPS panel.

Επειδή οθόνη δεν αγοράζουμε κάθε τόσο και λίγο, θα πρότεινα να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω. Επίσης να θυμάσαι ότι 17" και 19" σηκώνουν την ίδια μέγιστη ανάλυση (1280x1024) οπότε το μόνο που κερδίζεις με την 19" είναι να μπορείς να βλέπεις από μεγαλύτερη απόσταση.

Ρίξε μια ματιά στις SAMSUNG SYNCMASTER 913N και Belinea 10 17 51.

Link to comment
Share on other sites

Παρε την Lg1915. Για τα λεφτά που 8ες είναι μια χαρα.Όσο για την ανάλυση μια χαρά 8α είναι και η GF2. Πάντα να κοιτάς βάση των οικονομικών σου οπότε σε αυτή την περίπτωση είσαι σούπερ καλύμένος.

Μάλιστα αν βαστήξεις και την 15αρα , αργότερα βρίσκεις και μια καρτα γραφικών , έστω και μεταχειρισμένη , και την βάζει και αυτήν πάνω και έχεις και τις 2.

Link to comment
Share on other sites

EIZO 330 €

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.162305

EIZO P1700 ZERO PIXEL ΕΓΓΥΗΣΗ

Για TN προτείνω και εγώ ΕΙΖΟ. Διάβασα σε άλλο forum ότι αύριο το Mediamarkt θα την δίνει 279€. Αν σε ενδιαφέρει τρέχα, γιατί δεν νομίζω να μείνει και καμία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για TN προτείνω και εγώ ΕΙΖΟ. Διάβασα σε άλλο forum ότι αύριο το Mediamarkt θα την δίνει 279€. Αν σε ενδιαφέρει τρέχα, γιατί δεν νομίζω να μείνει και καμία. ;)

Μια και το εφερε η κουβέντα αυτα τα Fnac, Mediamarket, κλπ εχουν online shops

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να αποφύγεις οθόνες με ΤΝ panel. Καλύτερα χρώματα και μεγαλύτερες γωνίες θέασης έχουν τα PVA / MVA / S-IPS panel.

Επειδή οθόνη δεν αγοράζουμε κάθε τόσο και λίγο, θα πρότεινα να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω. Επίσης να θυμάσαι ότι 17" και 19" σηκώνουν την ίδια μέγιστη ανάλυση (1280x1024) οπότε το μόνο που κερδίζεις με την 19" είναι να μπορείς να βλέπεις από μεγαλύτερη απόσταση.

Ρίξε μια ματιά στις SAMSUNG SYNCMASTER 913N και Belinea 10 17 51.

:023: :023: :023:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.