Jump to content



1 ή 2 Gb RAM για games???


ReaperX

1 ή 2gb Ram??  

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!!Επειδή λίαν συντόμως στήνω νέο pc θα ήθελα να μου πείτε τι προτείνεται για games.1gb speedatηs η 2gb ατέλειωτης Ram???Υπόψιν πως το σύστημα προορίζεται να φάει γερά clockia!!Οποιος θέλει ας προτείνει και το ανάλογο μοντέλο.Thx!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

αναλογα με το game παει η δουλεια...

Υπαρχουν ορισμενα που γουσταρουνε τα 2 γιγα, και ορισμενα που δεν προκειται να τα χρησιμοποιησουνε ποτε.

Γενικα αμα παιζεις σε μεγαλες αναλυσεις, να ξερεις οτι δεν πολυπαιζει σημασια το 2-2-2... αλλα περισσοτερο το 2γιγα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω αν εχεις λεφτα να παρεις 2 gb γιατι μαλλον σε λιγο θα τα θελουν τα games και αν ειναι να βαλεις τωρα 1gb και μετα απο λιγο να ψαχνεις να βαλεις και αλλο καλυτερα να το παρεις απο την αρχη :) Παντως και το 1gb αυτη τη στιγμη ειναι υπεραρκετο

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να βαλεις τωρα 1gb και μετα απο λιγο να ψαχνεις να βαλεις και αλλο καλυτερα να το παρεις απο την αρχη :)

Aυτο που λες δεν θα γινει σε τουλαχιστον 3-4 χροννια.

Γιατι;

Ακομα τα παιχνιδια κατα ένα 99% μέχρι 256 mb ram παίζουν.

Που 256 που 1 gb.

Mην πουμε για 2 . :002:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες δεν θα γινει σε τουλαχιστον 3-4 χροννια.

Γιατι;

Ακομα τα παιχνιδια κατα ένα 99% μέχρι 256 mb ram παίζουν.

Που 256 που 1 gb.

Mην πουμε για 2 . :002:

Dude με 256 RAM ούτε τα ΧΡ δεν καλοπαίζουν πόσο μάλλον τα παιχνίδια...Εκτός και αν εννοείς για ΜΑΜΕ και wolfenstein 3D.

Κοίτα 2 γιγα είναι άλλος αέρας :)

G skill απο μένα...

Αλλιώς αν μπορεις να το κάνεις 2 raptors και 1Γιγα μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες δεν θα γινει σε τουλαχιστον 3-4 χροννια.

Γιατι;

Ακομα τα παιχνιδια κατα ένα 99% μέχρι 256 mb ram παίζουν.

Που 256 που 1 gb.

Mην πουμε για 2 . :002:

Αδερφε τα εννοεις αυτα που γραφεις??

βεβαια αν μετρησουμε ολα τα παιχνιδια απο το 1970 που αρχισαν, μεχρι σημερα, ναι, συμφωνω οτι το 99% παιζει με 256ΜΒ, αλλα στ'αληθεια εχεις δοκιμασει να παιξεις με ΧΡ και 256 ή απλα πιστευεις οτι "λογικα" θα ισχυει???? Γιατι μοιαζεις απελπιστικα απολυτος σε αυτα που λες!! Προσφατα γυρισα απο 1 και 2 GB, ξανα σε 512...

Το CoD2 κολλαει καθε 3 και λιγο για 1-2 sec να φορτωσει, πραγμα που δεν εκανε πριν...

Για ποια παιχνιδια λες οτι "παιζουνε" με 256?? Τι εννοεις "παιζουνε"???? Οτι πας να τα τρεξεις και δεν σε πεταει απευθειας στο desktop και δεν σου βγαζει μια μουτζα ο κατασκευαστης που να γραφει "ΠΟΥ ΠΑ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ ΜΕ 256ΜΒ?????" ε ναι με αυτη την λογικη οντως μπορει να παιζουνε...

Αν κοιταξεις λιγο τα καινουργια παιχνιδια και ΔΕΝ παιξεις σε 640χ480, παρα πολλα ΝΕΑ παιχνιδια τρωνε πανω απο 1gb....

Link to comment
Share on other sites

Hmm,εγώ θα έβαζα 2 giga αλλά δισταζω διότι είναι πio αργά και ανεβαίνουν πιο δύσκολα.Να μην αναφέρω και το ποσο εύκολα βρισκεις 2 gb στα ελληνικά καταστήματα...To θέμα είναι ότι μερικα games τα χρειάζονται πχ FEAR,Quake για να παίξουν στο full,αλλιώς σε ταράζουν στο disk swapping...bfc όσο για κάρτα γραφικών θα πάρω 7800GT.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε τα εννοεις αυτα που γραφεις??

βεβαια αν μετρησουμε ολα τα παιχνιδια απο το 1970 που αρχισαν, μεχρι σημερα, ναι, συμφωνω οτι το 99% παιζει με 256ΜΒ, αλλα στ'αληθεια εχεις δοκιμασει να παιξεις με ΧΡ και 256 ή απλα πιστευεις οτι "λογικα" θα ισχυει???? Γιατι μοιαζεις απελπιστικα απολυτος σε αυτα που λες!! Προσφατα γυρισα απο 1 και 2 GB, ξανα σε 512...

Το CoD2 κολλαει καθε 3 και λιγο για 1-2 sec να φορτωσει, πραγμα που δεν εκανε πριν...

Για ποια παιχνιδια λες οτι "παιζουνε" με 256?? Τι εννοεις "παιζουνε"???? Οτι πας να τα τρεξεις και δεν σε πεταει απευθειας στο desktop και δεν σου βγαζει μια μουτζα ο κατασκευαστης που να γραφει "ΠΟΥ ΠΑ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ ΜΕ 256ΜΒ?????" ε ναι με αυτη την λογικη οντως μπορει να παιζουνε...

Αν κοιταξεις λιγο τα καινουργια παιχνιδια και ΔΕΝ παιξεις σε 640χ480, παρα πολλα ΝΕΑ παιχνιδια τρωνε πανω απο 1gb....

Tα εννοω και το επαυξανω .

Συγγνωμη μαλλον δεν καταλαβaiνομαστε.

Ποια ρε παλικαρι μου τρώνε ΠΑΝΩ απο 1 gb;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To πολυ ενα δυο (βλεπε F.E.A.R ,QUAKE 4)

640 χ480 !!!!!!!!!!!

Οχι ρε παλικαρι εγω παίζω το F.E.A.R (xωρις κολληματα ) με αναλυση 1000 και πανω ΑΝΕΤΑ (με σχεδον ολα στο maximum) .

(ΜΕ 1 gb ram sημειωτέον)

Mαλλον θέλει αναβαθμιση το συστημα σου παλικαρι μου φενεται(το λεω χωρις ιχνος κακίας -αλλα όχι 1 gb και είναι λιγο Ελεος )

Συμπληρωση .Κανένα παιχνιδι KAINOYRΓIO (quake 4, prince of persia 3, F.E.A.R , Call of duty 2 ) δεν με πεταξε εξω με αυτην την μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Hmm,εγώ θα έβαζα 2 giga αλλά δισταζω διότι είναι πio αργά και ανεβαίνουν πιο δύσκολα.Να μην αναφέρω και το ποσο εύκολα βρισκεις 2 gb στα ελληνικά καταστήματα...To θέμα είναι όυι μερικα games τα χρειάζονται πχ FEAR,Quake για να παίξουν στο full,αλλιώς σε ταράζουν στο disk swapping...bfc όσο για κάρτα γραφικών θα πάρω 7800GT.

να σε ρωτήσω, τι cpu έχεις kai mobo?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω 1 γιγα μνημη με τα οποια παιζουν το 99% των παιχνιδιων και ριξε λιγο παραπανω χρηματα στην καρτα γραφικων.

ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΤΡΕΛΟ!!!!!!!!!!

ΑΜΑΝ ΠΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη μαλλον δεν καταλαβaiνομαστε.

καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο

To πολυ ενα δυο (βλεπε F.E.A.R ,QUAKE 4)

battlefield 2 που γραψανε πιο πανω δεν σε συγκινουνε ιδαιτερα??

Οχι ρε παλικαρι εγω παίζω το F.E.A.R (xωρις κολληματα ) με αναλυση 1000 και πανω ΑΝΕΤΑ .

(ΜΕ 1 gb ram)

Ειμαι σιγουρος οτι κι εγω με τις ρυθμισεις που το τρεχεις δεν θα χανω καρε!!

Κριμα που βαζω κανα detail παραπανω...

Mαλλον θέλει αναβαθμιση το συστημα σου παλικαρι μου φενεται

Το παλευω απο δω κι απο κει αλλα δεν βγαινω οικονομικα....

Δεν ειπα οτι ενα gb ειναι λιγο. Μην λες αλλα πραγματα... Ειπα οτι με 2 εισαι μια χαρουλα ενω ΥΠΑΡΧΟΥΝ παιχνιδια που το ζητανε το >1Γιγα!! Αντιθετα εσυ ειπε οτι με 256 εισαι ΟΚ!!

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωση .Κανένα παιχνιδι KAINOYRΓIO (quake 4, prince of persia 3, F.E.A.R , Call of duty 2 ) δεν με πεταξε εξω με αυτην την μνημη.

με ποια μνημη??? με τα 256?? Μπα, σε αφησε να μπεις μεσα και να το δεις??

Ωραιο το... powerpoint slideshow???

Aν εννοεις με 1GB, καλα εκανε και δεν σε πεταξε εξω....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.