Jump to content



Οθόνες 19TFT......ναι μη βρίσετε.....:D


Necro

Recommended Posts

μάλιστα.....από φωτεινότητα οκ? τελικά θα μου εξηγήσεις κανείς τι εννούν με nit και cd/m2?????τέσπα, αυτό με το μαύρο που λες είναι άσχημο αισθητικά? Με το πιξελάκι τι θα κάνετε ? θα ζητήσετε αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Τελικα αυτο για το μαυρο το παιρνω πισω!Την ξαναειδα σημερα κ καταλαβαμε πως ηταν απο το παιχνιδι, δεν εφταιγε η οθονη.Δοκιμασαμε κατι αλλο για να τη δουμε στο μαυρο κ ηταν μιαααα χαρα!Για το πιξελακι ηδη ο φιλος μου ,που τη πηρε, εχει επικοινωνησει κ θα του την αλλαξουν.Ε αυτο για τα nit κ τα cd/m2, λογικα ειναι διαφορετικες μοναδες γιαυτο κ εχουν αλλη αριθμητικη τιμη.Παντως μη σε καιει η φωτεινοτητα, δεν ειναι καθολου σκοτεινη.Ανυπομονω να τη χτυπησω κ γωωω!!!Θελωωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γ@μωτο!Ειχε εξαντληθει η Philips απο E-shop κ πηγα σημερα multirama κ η τελευταια που ειχαν πωληθηκε λιγο πριν παω!Γκκκκκκκκρρρρρρρρρρ!!!!!Αντε μεχρι να ξαναρθει τωρα....

ΟΧΙ ΡΕ ΓΜΤ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝΕ ΞΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΠΑΛΙ???????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε γι αυτή εδώ;;

http://www.pixmania.com/gr/gr/170866/art/viewsonic/viewsonic-vp930-thinedge-.html?srcid=1354

την έχει κανείς; Καμιά γνώμη;; Είναι δυνατόν να είναι ΜVA και να έχει 8ms;;

Επίσης τι παίζει με την εγγύηση στις viewsonic;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε γι αυτή εδώ;;

http://www.pixmania.com/gr/gr/170866/art/viewsonic/viewsonic-vp930-thinedge-.html?srcid=1354

την έχει κανείς; Καμιά γνώμη;; Είναι δυνατόν να είναι ΜVA και να έχει 8ms;;

Επίσης τι παίζει με την εγγύηση στις viewsonic;;

Ναι, είναι MVA με 8ms. Κοίτα και ένα πρόσφατο συγκριτικό στο παρακάτω link.

http://www.behardware.com/articles/602-8/19-lcd-survey-2-3-4-6-8-ms-and-above.html

Η εγγύηση της εδώ στην Ελλάδα είναι η εξής

http://www.cpi.gr/displayITM2.asp?ITMID=13265

Σε κάθε περίπτωση ρώτα και στο κατάστημα και στην αντιπροσωπεία, τι είδους εγγύηση σου καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για τον φιλο μου που εχει ενα καμμενο πιξελ , του ειπανε οτι εχει μπει σε λιστα αναμονης κ θα παρει τουλαχιστον 2 βδομαδες η αλλαγη...Ποπο ελπιζω να σταθω τυχερος με τη δικια μου!

Link to comment
Share on other sites

Αν σε προλαβα μου χρωστας χαρη!

Βγαινει η νεα lg στα 350 ευρω με σ-ips πάνελ και 8ms,Αντί-glare, αντί-static και πανεμορφη εμφανιση

Το ονομα της 1940ΜΠΩ και εχει και dvi

φαίνεται eplkhktikh...στα e-acorn την έχουνε 350 ευρώ αλλα κάτι λένε για 25ms....anyway θα δούμε, κάτσε να την αφομοιώσει η αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Nαι Necro μολις τωρα αυτο εβλεπα.Γενικως στα νουμερα απ'οτι ειδα δεν τα παει καλα, αλλα δεν κρινω ποτε μια οθονη αν δεν την δω.Τι προτεινετε, αξιζει να περιμενω η εφυγα για τη philips?Η οθονη μου με νοιαζει να ειναι καλη στο gaming, τα υπολοιπα δε με νοιαζουν κ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που κοιτατε ειναι η 1940B οχι η 1940ΒQ. εχει κανει λαθος το μαγαζι. Τα s-ips ειναι πλεον πολυ πολυ γρηγορα και για οσους δεν ξερουν εχουν τις μεγαλυτερες γωνιες θεασης απο ολα τα αλλα.

Η οθονη κυκλοφορει σε λιγο. Οποιος θελει 19αρα ας περιμενει λιγο αναμενεται να ειναι το νεο best seller. 8ms ειναι η αποκριση και με πολυ καλυτερο πανελ απο το tn της philips

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμη μπορεις να κοιταξεις σε καταστηματα που κυκλοφορει ηδη οπως γαλλια και γερμανια. Και στα δυο κοστιζει 350-354 ευρω. Επισης την τιμη την ανεφερε και γνωστο μελος που ασχολειται με την εμπορια τετοιων ηδων αρα ειναι σωστη, μην ανυσηχεις!

EDIT. οσο παει θα πεφτουν οι τιμες. Εδω οι huyndai ανακοινωσε πως οι νεες 32αρες tv θα κανουν μονο 720 ευρω απο περιπου 1300 που κανουν οι τωρινες. Τηλεοραση στο ταβανι σου ρχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.