Jump to content



Forum....


ikaros19

Recommended Posts

Έχω φτιάξει ένα froum πάνω στο πακέτο της php!

Κατέβασα όμως τη vBulletin 3.4 και θα ήθελα να βάλω αυτήν!

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να χάσω ότι Post έχουν γίνει μέχρι τώρα και γενικά όλη την δουλειά!

Αν πάρω ένα backup της database (SQL) τα σβήσω όλα από τον server και ανεβάσω την vBulletin και την εγκαταστήσω! Θα μπορώ να κάνω restore την database που πήρα?

Το forum θα επανέλθει όπως ήταν?

Αν ξέρει κανείς ας με βοηθήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβώς θα το κάνω αυτό?

Κάνω ένα backup την database που έχω τώρα με την php, ανεβάζω την vBulletin την εγκαθηστώ και βάζω την database που έκανα backup?

Θα μπουν στον ίδιο server οπότε θα πρέπει να σβηστεί πρώτα η php για να βάλω την vBulletin μετά σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εδώ: http://www.vbulletin.com/docs/html/ και θα διαβάσεις το κομμάτι που λέει για import/export. Θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις το impex import system. Επίσης το forum του vbulletin έχει πολύ χρήσιμη πληροφορία για ότι κι αν χρειαστείς. Τέλος πριν κάνεις οτιδήποτε κράτα την βάση καθώς και τα αρχεία backup σε ασφαλές μέρεος :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.