Jump to content



MB DFI LP UT nF4 ULTRA-D CHIPSET COOLER OFF


thundercat

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω την παραπανω μητρικη και τα εφτυσε ο ανεμηστηρας του chipset.

Το εχει αλλαξει καποιος η ξερει πιο κουλερακι ειναι συμβατο με αυτη τη μητρικη?

(Αν ειναι λιγο ψηλο το cooler βρισκει στη VGA)

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει αλλα δεν αναφερει αν τελικα την εβαλε χωρις προβλημα.

Επισης επειδη ειμαι απο Χαλκιδα δεν υπαρχει πουθενα το συγκεκριμενο cooler.

Αν γνωριζει καποιος απο που μπορω να το αγορασω (Εψαξα στο skroutz αλλα δεν βρηκα τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

Αν άλλαζα το ανεμιστηράκι - που το έχω σκεφτεί αρκετές φορές - θα το έκανα μόνο για λόγους θορύβου...κι ίσως λίγο καλύτερης ψύξης...

...νομίζω πάντως πως αν η κάρτα γραφικών τοποθετηθεί στην κάτω θύρα δεν θα πρέπει να παρεμποδίζει την εγκατάσταση κάποιας ψύκτρας, ακόμη κι αν είναι ψηλη...η εργοστασιακή είναι κάπως πλατιά και καλύπτει περισσότερη επιφάνεια απ' αυτή που χρειάζεται...

...καθώς βρήκα το κόλπο μέσω Smart Guardian για τον έλεγχο στροφών του ανεμιστηριού δεν πρόκειται να την αλλάξω σύντομα, αλλά αν το έκανα θα προτιμούσα είτε κάποια καλή, ψηλη ψύκτρα για παθητική ψύξη (Coolermaster-Zalman) ή κάτι σαν την ψιλολιγνη Swiftech 159R...που ειναι ίσως η καλύτερη για northbridge ψύξη...

...πάντως δεν θα έπαιρνα την Vantec Iceberq...την είχα πα΄ρει παλαιότερα για την κάρτα γραφικών μου, αλλά τελικά δεν την είχα δοκιμάσει...η επιφάνειά της είχε ακόμη και μικρές λακουβίτσες, καθόλου λεία...δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα τώρα...την REvoltec στο λινκ δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά αν κρίνω απο άλλα προϊόντα τους δεν θα περίμενα κάποια δυσάρεστη έκπληξη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.