Jump to content



Ερώτηση σχετικά με ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι...


vgiozo

Recommended Posts

Αγόρασα τη περασμένη βδομαδα ένα σετ ασύρματου πληκτρολογίου/ποντικιού Logitech LX 300 για το νέο μου συστημα...

...μιας και δεν είχα ποτέ ασύρματο πληκτρολόγιο ποντίκι έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις..

- Θα γίνει καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού σε νέο σύστημα - πιθανότατα Xp Pro SP2 - υπάρχει πιθανότητα να μη βλέπει το ποντίκι/πληκτρολόγιο κατά την εγκατάσταση; Μήπως να προμηθευτώ κάποιο απλο πλητρολόγιο στη περίπτωση που κάτι πάει στραβά;

- Ο δέκτης, σύμφωνα με τις οδηγίες, θα πρέπει να τοποθετηθεί σε αποσταση 20 εκατοστών απο οποιεσδήποτε ηλεκτρικές συσκευές...μιας και το γραφείο του υπολογιστή δεν είναι μεγάλο, μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα σε συσκευές όπως οθόνη, ηχεία;

Επίσης, αν τοποθετήσω τον δέκτη σε μια επιφάνεια υψηλότερη απο εκείνη του γραφείου (μια συναρμολογούμενη μικρή βιβλιοθήκη δίπλα στο γραφείο) θα έχει πρόβλημα; Πρέπει να βρίσκεται στην ίδια επιφάνεια με το πλητρολόγιο - ποντίκι ή δεν είναι αναγκαίο;;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι USB δεν θα εχεις προβλημα.

Προβλημα σε συσκευες δεν θα δημιουργησει.Ο δεκτης καλο θα ειναι να τοποθετηθει σε μια ευθεαι αποσταση απο το πληκτολογιο.Τωρα το ποντικι οπου και να το βαλεις θα πιανει (μεσα σε 5-10 μετρα)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον SotosLg σε όσα είπε. Επίσης να προσθέσω ότι δεν υπάρχει σχεδόν καμία πιθανότητα να μην το αναγνωρίσει και τα εγχειρίδια της logitech καθώς και το site της μπορούν να δώσουν λύση σε οποιδήποτε πρόβλημα κι αν έχεις. Εγώ έχω το MX900 ποντίκι και πραγματικά εντυπωσιάστικα από το εγχειρίδιο και το site της.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.