Jump to content



Προβλημα με Kerio...


dpetka2001

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια λιγο με το εν λογω προγραμματακι γιατι δεν μπορω να το ρυθμισω σωστα...ουτε browsing δεν μπορω να κανω...μπορει να μου πει καποιος ενα παραδειγμα απο traffic rule για να ορισω και τα δικα μου?? ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα βρε αδερφε, την πρωτη φορα που τρεχει καποιο application σε ρωταει και το ρυθμιζεις.

Αν περασεις κανενα ειδος patch που αλλαζει το εκτελεσιμο (πχ: απο ΙΕ6 περνας το IE6 SP1) θα σου "ξανασφυριξει".

Στο "Sytem security", tab "Settings" εχεις και τις τρεις επιλογες στο "use existingsecurity rules or ask me".

Στο tab "Web" και τα τρια τα εχεις στο "Deny".

Τι αλλο δεν καταλαβαινεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpetka2001

ποιο Kerio εχεις?? εγω εχω το Winroute Firewall 6 και δε βλεπω καπου αυτες τις επιλογες...μηπως ξεριες κατι για traffic rules?? αν οχι ποιο kerio μου προτεινεις να χρησιμοποιησω?? ευχαριστω...

Γιατι εχεις το Winroute και οχι το Personal firewall που ειναι πιο ελαφρυ, πιο εξειδικευμενο και κυριως free; Το Winroute ειναι για διαμοιρασμο κλπ, και νομιζω αρκετα πιο βαρυ, εκτος κι αν χρειαζεσαι τις routing υπηρεσιες του...

Εδω παιζει:

Kerio Personal Firewall 4

System service: 4.0.16

User interface: 4.0.16

Driver 3.1.4708

KFE API: 3.1.1950

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpetka2001

σε ευχαριστω φιλεμου...θα κατεβασω την personal edition...

Προσεξε, παρ'ολο που λεει "Free" θα σου βγαλει ενα countdown 30 ημερων. Μετα απο αυτες τις μερες, θα σου "κοψει" μονο το popup & ad blocker. Το firewall θα συνεχισει να δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.