Jump to content



DFI Nf3


Samael

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 16:18]

μαλλον κανεις λαθος vdeseris , μερικες ειναι μερα με τη νυχτα (QDI-DFI πχ)

Η ποιότητα όμως των υλικών δεν ισοδυναμεί με την αξιοπιστία... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 16:32]

AMEΣΑ θα ελεγα συνδεδεμενα αυτα τα 2 :)

Είναι άμεσα συνδεδεμένα αλλά ΔΕΝ είναι ισοδύναμα. Και τα πιο ακριβά υλικά να βάλεις και να στοιχίζει η μητρική 700 πάλι μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα από άλλους παράγοντες

Link to comment
Share on other sites

....Μιχαλη ατυχια ρε μαν....τι να πω.....:( ......παντως αυτο το θεμα με τους πυκνωτες απο την εμπειρια μου μπορει να συμβει σε οποιoδηποτε "ποιοτικο mobo"και οι λογοι ειναι παρα πολλοι οταν μιλαμε για εξαρτηματα φτηνα και μαζικης παραγωγης (ενοω τα caps) ...εεε καποια απο τα εκατομμυρια που πουλιουνται εχουν failure.. δεν βλεπω κατι το παραξενο :wassat: .......οσο για το pcb που στραβωσε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εχει να κανει απολυτα με την ποιοτητα κατασκευης του pcb του mobo....το εχω δει παρα πολλες φορες σε τελιως διαφορετικες μητρικες....τα περρισοτερα mobo 775 στραβωνει το pcb...με το που βαζεις το μαμισιο cooler...:nothing:

...που να δειτε οταν δουλευα στην polygon που φτιαχναμε τα pc για το Beats@Bytes

και σε καποια παραγγελια με καμια 200ρια κομματια.....που ηταν με Αthlon Xp και κατι

Gigabyte 7VAX/7VAXP ...ειχαν γυρισει ολα τα giga πισω ...:p ...μιλαμε για πανω απο 6-7 πυκνωτες σκασμενους και σε φαση οξειδωσης .....και το καλυτερο ηταν οτι μας αλλαξε καποια η quest στην αρχη αλλα στα επομενα τα εβγαζε εκτος εγγυησης....:blink: ......ακους

kbilly....:p :P ....μην σου βαζω φωτιες τωρα ...πιστευω να πανε ολα καλα με το rma σου :)

...P.S Ρε Sam με αυτο το pc δεν Fadαρεις εδω και καιρο ασταματητα....???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα, στις 20:45]

......ακους kbilly....:p :P ....μην σου βαζω φωτιες τωρα ...πιστευω να πανε ολα καλα με το rma σου :)

me RMA??? When?? :blink:

παρόλο που "my ass is eating me" , δεν καταλαβαίνει Χριστό :p

Link to comment
Share on other sites

Nos

105 λενε αλλα....μαλλον για 75 ηταν αυτοι :p

Morti

Tι να πω κ γω ρε συ...

Το ειπα κ το ξαναπα,μακαρι να ηταν ΜΟΝΟ η δικια μου προβληματικη κ να μην τρεχουνε ομαδικος οι υπολιποι :)

To pc Fadαρε ανελητα οντως.

Farma

Ενα θα πω,Θα φτυσει τη σιλικονη της μανας της! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13 [Χθες, στις 23:27]

me RMA??? When?? :blink:

παρόλο που "my ass is eating me" , δεν καταλαβαίνει Χριστό :p

.....δεν πηγαινε για σενα βρε το "rma" ...για τον Μιχαλη το ειπα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα κατα την εκκινηση με τον s-ata controler (2Χraptor raid 0 στις θεσεις 3-4)?????

Πρεπει να κανω 1-2 φορες restart η για την ακριβια shut-down(ποτε δεν επανεκινησε μετα το πατημα του reset)οστε να αναγνωρισει το raid aray αλλα μερικες φορες βλεπει το aray αλλα δεν μπενει windows(δεν ακουγονται καθολου οι δισκοι να κανουν αναγνωση):blink:

Δυο DFI που περασαν απο τα χερια μου(nf2-3)παντα κανανε κατι για να μου σπανε τα νευρα.:mad:

Δεν ξερω κατα ποσο εισται ευχαριστημενοι με τις δικες σας αλλα εγω απο δω και περα θα τις αποφευγω(ολοι οι παλιοι κομπιουτεραδες μου ελεγαν:"απο ποτε η DFI εγινε σοβαρη εταιρια"και φαινεται οτι ειχαν δικιο γιατι καποια πραγματα δεν αλαζουν απο τη μια στιγμη στην αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Σήμερα, στις 15:18]

Ρε παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα κατα την εκκινηση με τον s-ata controler (2Χraptor raid 0 στις θεσεις 3-4)?????

Πρεπει να κανω 1-2 φορες restart η για την ακριβια shut-down(ποτε δεν επανεκινησε μετα το πατημα του reset)οστε να αναγνωρισει το raid aray αλλα μερικες φορες βλεπει το aray αλλα δεν μπενει windows(δεν ακουγονται καθολου οι δισκοι να κανουν αναγνωση):blink:

Δυο DFI που περασαν απο τα χερια μου(nf2-3)παντα κανανε κατι για να μου σπανε τα νευρα.:mad:

Δεν ξερω κατα ποσο εισται ευχαριστημενοι με τις δικες σας αλλα εγω απο δω και περα θα τις αποφευγω(ολοι οι παλιοι κομπιουτεραδες μου ελεγαν:"απο ποτε η DFI εγινε σοβαρη εταιρια"και φαινεται οτι ειχαν δικιο γιατι καποια πραγματα δεν αλαζουν απο τη μια στιγμη στην αλλη.

3-4 ελπίζω να εννοείς πάνω από το AGP. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 15:22]

3-4 ελπίζω να εννοείς πάνω από το AGP. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα....

Εχεις το ιδιο συστημα δισκων?(2Χraptor raid 0)

Link to comment
Share on other sites

Iδιο setup με σενα εχω κ γω.

Κατι τετοια κουλα εκανε κ σε μενα σε μια φαση κ κουνοντας τα σατα πανω στους σκληρους ειναι οκ.Ειναι λιγο κωλομηχανισμος βασικα....

Επισεις να ξερεις οτι το vcore τις περισσοτερες φορες για να "πιασει" θελει 2 ρεσταρτ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 15:35]

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, βγάλε τα SATA καλώδια από μητρική και δίσκους και ξαναβάλτα...

Πολες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.