Jump to content



DFI Nf3


Samael

Recommended Posts

Να προσθεσω επισης οτι εσυ θες μια μητρικη για o/c!Εμενα δεν με νοιαζει να ειναι τοπ εκει!Ας μην εχει 4v στις μνημες...στα παλια μου τα παπουτσια...Και BH-5 ειχα παλι δεν θα τα εδινα φαντασου με ΤΣΣΔ τι γινεται...(ασχετο αλλα νομιζω το ασους δινει μεχρι 3.2)Το ειπα και πιο πριν..Δεν τιθεται θεμα η DFI στο θεμα "υπερχρονισμος" ειναι κορυφη και αυτη και το Nf3-Nf2.Με λιγα λογια για να καταλαβεις,εγω την πεταω μεσα την μητρικη και την ξεχναω...οποιος πορωνεται παιρνει DFI χωρις δευτερη σκεψη,το θεμα ειναι να ξερεις τι θες!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Σήμερα, στις 14:06]

Και εχει και τα καλα του ε...μολις βγει καινουργιο rev το εχεις...μολις βγει σε κανα 2χρονο ddr2 το εχεις και αυτο ;)

με RMA εννοεις?? καιω και αλλαζω??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Το δικό μου είναι μια χαρα. Όταν το πήρα το άφησα stock για 2-3 μέρες. μήπως το τσίτωσες από την αρχή;

Tσιτωσα μονο το vcore(~1.85 k 1.9 tests),τα αλλα ηταν χαλαρα...

Αρχική απάντηση από SLN

[Αλεφαντος : ON] Πες το κι ετσι.... [/Αλεφαντος : OFF]

:hehe::rofl::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [13-01-2005 14:19]

Το δικό μου είναι μια χαρα. Όταν το πήρα το άφησα stock για 2-3 μέρες. μήπως το τσίτωσες από την αρχή;

και γω δεν τσιτωσα την μητρικη απο την αρχη.......για 10μερες πειραματιζομουνα να βρω ορια επεξ με 11μουλτι και τα ρευματα μαμα........σε αντιθεση με τον αγαπητο μιχαλιο που απο την 1η μερα ειναι της τακτικης ΧΩΣΕ ΡΕΥΜΑ ΡΕ ΜΛΚ@@@@@@@@............................μιχαλιο ετσι ειναι.......αν θυμασαι οταν εφερα των 3200μου με το 1Μ κας και σου ειπα ψηστον με πραημ μεχρι να ερθει η ασους μου(τοτε ειχες την τσεηντεκ) ηθελες να του χωσεις με τη μια 1.75......

ΜΠΑΝΤ ΜΠΟΗΗΗΗΗ:flower:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτο μωρε Γιωργη,οι πυκνωτες θα πεθαιναν αργα ή γρηγορα....

Το θεμα ειναι αμα μου πουν καμια μλκ απο Quest,θα παω εκει στη Καληθεα κ θα τα κανω πουταν@!

Μονο τη μαγικη φραση μη πουν."Η εγγυηση δε καλυπτει τη βλαβη" :whip: :whip: :flex: :flex:

Ειπα να τη στηλω σημερα αλλα τελικα απο βδομαδα θα γινει το rma διοτι το χρειαζομαι αυτη την περιοδο για εργασιες της σχολης...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εφυγε το rma,αντε να δουμε....

Εν το μεταξυ παρατηρησα ποσο καλης ποιοτητας ηταν το pcb....

Nα σημειωσω οτι κ στου GreekFragma το ΜΟΒΟ(αντικατεστισε προσορινα το δικο μου) παρατηρισα το ιδιο.....

Παλι καλα που δεν εσπασε κιολας :TD:

post-119-1416071601,2218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Δεν ειναι αυτο μωρε Γιωργη,οι πυκνωτες θα πεθαιναν αργα ή γρηγορα....

Το θεμα ειναι αμα μου πουν καμια μλκ απο Quest,θα παω εκει στη Καληθεα κ θα τα κανω πουταν@!

Μονο τη μαγικη φραση μη πουν."Η εγγυηση δε καλυπτει τη βλαβη" :whip: :whip: :flex: :flex:

Ειπα να τη στηλω σημερα αλλα τελικα απο βδομαδα θα γινει το rma διοτι το χρειαζομαι αυτη την περιοδο για εργασιες της σχολης...

Πες μου λιγο τον σειριακο της μητρικης σου εαν τον θυμασαι.

Link to comment
Share on other sites

Στραβωσε το PCB απο το μπλοκ Vag....

Κ στις 2 ΜΟΒΟ το ιδιο πραμα,οποτε παιδες το νου σας!Μη σφιγκετε κ πολυ τα παξιμαδια!

SN:U44102170

Nos εγω το ειπα,ξανα DFI ΜΟΝΟ αμα βγαλουν κανενα ΜΟΒΟ ποιοτηκο κ οχι απλα γρηγορο...

Ζyx.....αυτο ειπα κ γω....

(αν κ εσυ μαλλον το λες για αλλο λογο :p)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 12:09]

Στραβωσε το PCB απο το μπλοκ Vag....

Κ στις 2 ΜΟΒΟ το ιδιο πραμα,οποτε παιδες το νου σας!Μη σφιγκετε κ πολυ τα παξιμαδια!

SN:U44102170

Nos εγω το ειπα,ξανα DFI ΜΟΝΟ αμα βγαλουν κανενα ΜΟΒΟ ποιοτηκο κ οχι απλα γρηγορο...

Ζyx.....αυτο ειπα κ γω....

(αν κ εσυ μαλλον το λες για αλλο λογο :p)

δεν ξερω τι γνωμη εχεις για το dfi, αλλα προφανως την ιδια γνωμη εχεις και για το Msi, αφου ειναι επισης στραβο απο σφιξιμο του μπλοκ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα(κ για να μη πει κανενας οτι ειμαι κ φανατισμενος) θα πω οτι απο την εμπηρια μου με το Dfi καταλαβα το εξης.

Ειναι ενα πολυ γρηγορο κ με κορυφαιο μοτερ αμαξι.Απο ποιοτητα κατασκευης ομως....δεν.

Ειναι επισεις φτηνο,αρα αξηζει τα λεφτα του.Βασικα ειναι σα να περνεις AlphaRomeo αντι για

Audi πχ.Ναι μεν το Alpha ειναι ποιο γρηγορο αλλα....

Για το MSI δε ξερω,αλλα το Chaintech που ειχα πριν δεν εκανε κιχ.Και μπορει να ηταν πολυ λιγοτερο παραμετροποιησιμο κ χειρωτερο στο OC,αλλα ηταν κατα πολυ καλητερης κατασκευης(κ ποιο ακριβο βεβαια) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 11:39]

Εφυγε το rma,αντε να δουμε....

Εν το μεταξυ παρατηρησα ποσο καλης ποιοτητας ηταν το pcb....

Nα σημειωσω οτι κ στου GreekFragma το ΜΟΒΟ(αντικατεστισε προσορινα το δικο μου) παρατηρισα το ιδιο.....

Παλι καλα που δεν εσπασε κιολας :TD:

Samael, όμορφες καμπύλες έχει η μητρική....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το να συγκρίνεις αυτοκίνητα με μητρικές είναι τελέιως άκυρο! Μα τελείως... Τι σχέση έχει ένα κομμάτι hardware με ένα αυτοκίνητο??? Καμμία... Τέσπα. Στην δική μου dfi και μπλοκ έβαλα και το έσφιξα τέρμα και την 7700 έβαλα που είναι 925gr και όλα μια χαρά. Τι να σου πω ρε Samael.. Και οι 775 μητρικές στραβώνουν μόλις κουμπώσεις την ψύκτρα. Τι θα πει ότι είναι όλες για πέταμα??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 15:13]

δεν κανει συγρκιση απο οσο καταλαβα , παρομοιωση κανει

Ακόμη και η παρομοίωση άκυρη ήταν. Ακούς εκεί η Alfa (και όχι Alpha :p ) πιο γρήγορη από τα Audi.. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.