Jump to content



Γεια σας!


falkonr

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Eιδες "το milko σε.... εστρωσε" και γραφεις ελληνικα...

Κανε κι αλλο ενα κοπο και μη γραφεις με κεφαλαια γιατι θα σε δει ο vaios και θα σε ban-αρει :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

ρε Pokemon τι λες στον άνθρωπο??? λεφτά θέλει να βγάλει όχι λουκέτο

τι να κάνει την 512 corsair σιγά μη κάτσει να overclockarei 10 και βάλε μηχανήματα άσε που θα χάσει το dual channel. αν οι kingston που έχει ήδη είναι DDR400 και μάλιστα 2Χ512 τότε δεν χρειάζεται καν να τις αλλάξει. ο raptor είναι υπερβολή, μόνος του δεν στέκει λόγω μικρού μεγέθους θα αναγκαστεί να βάλει και δεύτερο σκληρό. Για την GV-3D1 θα είναι καλύτερα να την αποφύγει καθώς δεν μπορεί να την βάλει σε άλλη μητρική δεν υπάρχουν άλλα παρόμοια μοντέλα θα είναι εντελώς δεσμευμένος με το πακέτο της gigabyte.

Το ζήτημα είναι πιστεύω ανάμεσα σε 6600GT ή απλή 6800. χωρίς φίλτρα στα παιχνίδια έχουν παρόμοιες αποδόσεις ειδικά σε 1024Χ768. εξαρτάται σε τι ανάλυση έχει τις οθόνες , αν ενεργοποιεί τα φίλτρα ΑΑ-ΑF στα παιχνίδια καθώς και σε τι τιμές θα τα βρει χονδρική. αν είναι πολύ κοντά τότε 6800.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα EDIT για να διορθόνεις τα POSTS σου!!!

Καλα ρε αθεοφοβε, θα του κανεις και παρατηρηση κιολας?!!??!?!?!?!?

Πατα DELETE για τα δικα σου!! :082: :038: :016:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το έχεις ανακαλύψει που κρύβεται το Edit ?

Κάτι μου λέει πως είναι πρόβλημα του monitor σου και δεν εμφανίζεται.

Εχω δύο μόνιτόρ και φτάνει για το EDIT μία πρόταση έκανα και το κάνατε κολοκυθιά!!! Εσυ που το παίζεις και έξυπνος τι μονιτορ εχεις???

G200 (17inchCRT) L5011LD (HD 15inchCRT)!!!

l5011ldvsg2000ta.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρά τις επανειλημμένες συστάσεις, παρακλήσεις και παρατηρήσεις μας, ο χρήστης pokemon640 συνεχίζει / επιμένει να επιδεικνύει έλλειψη σεβασμού και προς το σάιτ, αλλά και προς τους χρήστες, πραγματοποιώντας συνεχώς off topic αλλά και αποπροσανατολιστικές δημοσιεύσεις.

Ήδη, ο χρήστης έχει παρατηρηθεί δημόσια δύο φορές. Αυτή είναι η τρίτη παρατήρηση που δέχεται.

Σύμφωνα με την πολιτική μας, ο λογαριασμός του χρήστη αναστέλλεται για επτά (7) ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ (παραδοξως) το συστημα που προτεινει ο πικατσου.......

.......

....Καλη φαση ρε πικατσου!!

AXAXAXAXA ρε φίλε έλιωσα μην τα πετάς έτσι απότομα έχουμε και μια ηλικία...

Πάντως σε γενικές γρμμές οι συνδιασμοί που προτείνατε έιναι οκ...

ΑΜΔ 3000+

μητρική NF4

6800 ή 6600GT

1 γιγα μνημη

120γιγα σκληρο

και ένα καλό τροφ >400W είναι πολύ οκ..Απο εκεί και πέρα ο άνθρωπος αποφασίζει με τα λεφτά που θέλει να δώσει το τι μάρκα-μοντέλο θα πάρει...

Αντε καλορίζικα....

Αν επιτρέπεται που στην επαρχία θα βάλεις τα super Μηχανήματα? :038:

Link to comment
Share on other sites

Oσο για το συστημα καλυτερα να πας σε amd πραγματι. Ειναι καλυτεροι στα παιχνιδια απο intel. Με μια 6800 θασαι παραπανω απο τελειως. Το συστημα του sln προτεινω και εγω.

@sln του πικατσου( :046: ) ειναι καλυτερο μεν αλλα κοστιζει και 400 ευρω πανω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα εγω θα προτεινα(ειναι κατι πολυ παρομοιο με τα αλλα):

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU (PER.559906) AMD ATHLON 64 3000+ 1.80 GHz VENICE SOCKET 939 BOX 158.82 €

ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (PER.526595) GIGABYTE GA-K8N ULTRA SLI 939 RETAIL 159.00 €

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ (PER.302573) MAXTOR 6Y120M0 120GB - 8MB CACHE - SERIAL ATA 74.70 €

ΜΝΗΜΗ RAM (PER.554757) 2* KINGSTON KVR400X64C3 512MB PC3200 400MHz VALUE RAM 88.5 €

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ (PER.516056) 2* GIGABYTE GEFORCE PCX6600GT PCI-E 128MB 370€

ΚΟΥΤΙΑ - CASES (PER.700372) KOYTI HEROICHI MIDI TOWER PRO CI-6A19 BLACK 50.00 €

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ (PER.700206) ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ TAGAN TG480-U01 480W BLACK 86.90 €

Αξία προϊόντων: 988.78 € απο το e-shop τωρα αφου λες οτι θα τα παρεις χονδρικη θα σου ερθουν ποιο φτηνα και ας μην ξεπερασα το οριο των 1000Ε που μας ειπες...!

Αντε και καλες δουλιες...!

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να βαλει 2χ74Gb raptors σε RAID μαζί με 2χ6800 ultra και 1Gb ocz rev2 και να χρεωνει το μηχανημα 50ευρω την ωρα!!

Περαν της πλακας τωρα....

Ο raptor ειναι αχρηστος[Για net cafe]. με ενα 120αρι sata θα ειναι τζαμι

Ουτε γρήγορες μνημες θελει...Ενα απλο κιτακι 2χ512 ειναι υπερ αρκετο

6800????Ρε ηρεμίστε λίγο!!!Σιγα μη τους τις βαλει και SLi...6600GT και πολύ τους

ειναι!!Το πολύ πολύ μετα απο κανα χρόνο βαζει άλλη μια[τζαμπα θα τη παρει]

Το θεμα στο net cafe δεν ειναι να φτιαξει το ultimate gaming rig αλλά να εχει υπολογιστες που να παιζουν καλα όλα τα παιχνίδια!!

Συνοψίζοντας

ASUS A8N-SLi 135 euro

Athlon64 3000 135euro

6600GT 175euro

2x512 Value ram 90euro

120Gb sata 75euro

psu HEC/forton 400w 80-90euro

case Ενα εφετζιδικο με τεραστια Σηματα της AMD στο πλαι :044: 80euro

Συνολο:770ευρω τελική!

649 χωρις ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ειναι ενα πολυ αξιοσεβαστο συστημα χωρις να κρινω ομως και των αλλων παιδιων(τα συστηματα)και πιστευω πως οι δυο καρτες θα σου χρειαστουνε οπως και θα σου μεινουν τα pc πιστευω πανω απο 2 χρονια...!

Το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο ο 3000+Α64 venice θα σου κρατησει απο μονος του χωρις καμια πτωση στο FPS με τα καινουρια παιχνιδια βλεπε βλεπε UNREAL 3...!

Για οτι αλλο εδω ειμαστε...!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω και εγω με την αποψη του φιλου micron να παρεις τωρα μια μονο 6600GT και του χρονου που θα ειναι τσαμπα να παρεις αλλη μια ιδια για καθε pc τωρα αν θες να τα κρατησεις παραπανω απο 2 χρονια προτεινω μια 6800 απλη σε pci-x με SLI τωρα της msi για παραδειγμα που εχει καπου τελικη τιμη 350Ε και του χρονου παιρνεις αλλη μια ιδια για καθε pc και εισαι αρχοντας...!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ. Δεν χρειάζεται να πάρει extreme πράγματα , για νετκαφέ προορίζονται. Το μόνο πραγμα που κατα την γνώμη μου ισως αξίζει είναι η 6800 απλά γιατί θα χρειαστεί περισσότερο χρόνο να κάνει τυχόν αναβάθμιση σε περίπτωση ου βγούν νεα παιχνίδια. Δεν ξέρω τις οθόνες και σε τι ανάλυση παίζουν . Αν είναι παραππανω από 1280χ1024 τότε χαλαρα΄σε 6800 . Αν όχι , τότε και οι 6600GT eίναι mια χαρα αν και είναι η μόνη περίπτωση που αξίζει να ρίξει λεφτά για να τα πάρει πίσω.

Γενικά από την πείρα που έχω , πλέον ο επεξεργαστής δεν παίζει και τόσο μεγάλη σημασία πλέον όσο η κάρτα γραφικών , ειδικά στα παιχνίδια. Με έναν μέτριο επεξεργαστή και μια καλή κάρτα έχει πολύ μικρές διαφορές με κάποιον καλό με μέτρια κάρτα γραφικών.

Πχ εγώ αντί να πάρω Α64 και 6600 πήρα ΧΡ2700 και 6800 και είμαι χαλαρά και με πολύ λιγότερα λεφτα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.