Jump to content



3DMark01 Database :: TOP 30 List


DJD

Recommended Posts

  • Replies 780
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Zarras

σωστη η παρατηρηση του esdee

ΑΝ7 OverClocker, εδω και 3 μερες προσπαθω... αλλα εκεινο δε θελει πανω απο 304

Αυτό είναι γνωστό αλλά και στα παιχνίδιο είναι πιο γρήγορα 305 με 2,5-4-3-5 παρα 260 2-2-2-5

Στα 304 είναι memtest free? ή max post στα windows?

Τελικά τι έχεις?

TCCD ή TCC5?

Link to comment
Share on other sites

tccd ειναι σχεδον σταθερες στα 304 με 2error/10pass

win μπαινουν, αλλα βαρανε μετα απο λιγο, απο 305 και ανω ειναι κουκουρουκου, ειδα σχετικα reviews για τα timmings, εβαλα και εγω αναλογα...αλλα τπτ...

οποτε 'η εχω πεσει σε μπανανα 'η αυτοι που κανανε τα τεστ...ηταν πολυ "τυχεροι" με τα τσιπακια που τους δωσανε... εδω και 4-5μερες προσπαθω να ανεβω αλλα εκεινες μαλλον δε γουσταρουν, οπως και αν τις τρεχω εκεινες βαρανε ερρορ

Link to comment
Share on other sites

Πόσα Βολ δίνεις....?

Καμιά φορά όσο δίνεις τόσο χειρότερα γίνονται τα πράγματα.....το έχω δεί με τις δικές μου τις Ψορσαιρ....στα 300 με 3,2 ρευμα έβγαζαν χιλιάδες λάθη...... ενώ στα 315 με 2,8 είναι χάρμα οφθαλμών...

Link to comment
Share on other sites

Οραιος μαν....αντε και μεγιες ξανα...:) ..παντος ρε συ μου φαινεται περιεργο να μην μπορει να πιασει τα 300χ10 σταθερα...τι παιχτηκε ...ο cpu ξενερωσε ξαφνικα??αφου οι μνημες ηταν οκ στα 300 οσο το παιδευα εγω...:wassat: .

....αντε να βαλω και γω ενα δικο μου ,με την καινουρια μου Sapphire X850XT :)

...ατιμε cpu.......

.. http://service.futuremark.com/compare?2k1=8610117

post-73-1416071992,2773_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Χθες, στις 23:34]

..να μην μπορει να πιασει τα 300χ10 σταθερα...τι παιχτηκε ...ο cpu ξενερωσε ξαφνικα??αφου οι μνημες ηταν οκ στα 300 οσο το παιδευα εγω...:wassat: .

Ναι οι μνημες παιζουν κανονικα στα 300... ο επεξεργαστης δε παιζει

επισης οση ωρα το παιδευες ηταν στο μεμτεστ (οπου ηταν και σταθερο), τα win ομως ειναι ενας "αλλος" κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

Ναι οι μνημες παιζουν κανονικα στα 300... ο επεξεργαστης δε παιζει

επισης οση ωρα το παιδευες ηταν στο μεμτεστ (οπου ηταν και σταθερο), τα win ομως ειναι ενας "αλλος" κοσμος.

Εχω παντως την εντυπωση οτι η αναβαθμιση ηταν ψιλοακυρη. Ποιος ο λογος να δωσεις μνημες που παιζουν τσιτα στα 260 για να παρεις μνημες που παιζουν στα 300 με ULTRA gay timings? Α, και κατι ακομα....οι gay ΔΕΝ βαρανε, απλα τρεχουν με τακουνια. Δωσε ενα memtest νουμερακι στα 300 με το 3-5-12-28..

Link to comment
Share on other sites

εδω ημουνα

GSkill(GE)@265 2.5 3 3 5 v3.

attachment.php?s=&postid=119366

----

τωρα...

attachment.php?s=&postid=238195

Βαγιανατος power... :boxed:

και τις αλλες δεν τις εδωσα, απλως την ακουσανε και παιζανε 192Mhz :zzz:

βεβαια θα τις περασω μια στο dfi να δω τι θα πουνε παλι, μπορει να παιξει καμια νεκρανασταση, ο pgm νομιζω ειχε μια προσφατα με κατι twinmos...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [12-06-2005 21:35]

Εχω παντως την εντυπωση οτι η αναβαθμιση ηταν ψιλοακυρη. Ποιος ο λογος να δωσεις μνημες που παιζουν τσιτα στα 260 για να παρεις μνημες που παιζουν στα 300 με ULTRA gay timings? Α, και κατι ακομα....οι gay ΔΕΝ βαρανε, απλα τρεχουν με τακουνια. Δωσε ενα memtest νουμερακι στα 300 με το 3-5-12-28..

...κοιτα Ζαχο καλα τα λες....αλλα ειχε σκασει ποσα λεφτα....και δουλευε τις μνημες ουτε στα 200 ....και τις ειχα δοκιμασει και εγω...απλα μετα το 15λεπτο ζορισματος...δεν δουλευαν σωστα...και επρεπε να τις βαλεις λιγο κατω απο τα 200 για να μην τρελενονται ...εεε δεν λεει να εισαι με vapo +FX55 ...και απο bandwith ..να πηγαινει περιπατο.......;):( .....τα δοκιμασαμε ολα στο msi ...και τις VX μου...και τις TwinMos (new bh-5) που πηρε ο pgm...αλλα τπτ....το χαβα του αυτο....

Υ.Γ....εεε....αντε για καντε και κανα Update στην βαση :turn:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Ωραιος Bill

Βαγγο(Esdee) ειδες που σου λεω οτι για να πιασεις τον ΕΕ ειναι δυσκολο στα 3D??(high details)

Παιζει ρολο η ατιμη η L2 σας ,αν ηταν 1 ΜΒ ομως..

6800GT? εσυ εισουν με x800xt pe... θα τρεξω συντομα 3D οποτε θα το δουμε ;)

chroma πολυ καλος. λιγο 'ατσαλο' το βλεπω το bench... μονο 3263ΜΗz?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 14:37]

6800GT? εσυ εισουν με x800xt pe... θα τρεξω συντομα 3D οποτε θα το δουμε ;)

chroma πολυ καλος. λιγο 'ατσαλο' το βλεπω το bench... μονο 3263ΜΗz?

βρε στα High Details αναφερομαι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

βρε στα High Details αναφερομαι

ναι το καταλαβα, απειροελαχιστα παιζει και η καρτα ρολο/tweaks

ο μονος τροπος για να το δουμε οταν benchαρω ειναι να ερθεις και να κανεις ακριβως οτι tweaks εκανες + drivers!

εχω την εντυπωση οτι με την δικια σου x800xt pe θα εσπαγα μπορει και τα 40k @ 3400 τεζα ολα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Ωραιος Bill

Βαγγο(Esdee) ειδες που σου λεω οτι για να πιασεις τον ΕΕ ειναι δυσκολο στα 3D??(high details)

Παιζει ρολο η ατιμη η L2 σας ,αν ηταν 1 ΜΒ ομως..

γι'αυτο και ο San Diego με τον Venice εχουν την οποια διαφορα (500-600 Marks) τουλαχιστον στον 01.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.