Jump to content



προβλημα με μοντεμ


tg645

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.το προβλημα που εχω ειναι οταν αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ το εικονιδιο με τα 2 ενωμενα κομπιουτερ δειχνει οτι ειμαι ακομα συνδεδεμενος.αυτο ομως δεν ισχυει αφου εκανα ελεγχο στο τηλεφωνο.το βασικο ομως ειναι οτι εαν παω να κλεισω το φορητο,κολλαει στην οθονη των windows που λεει ''saving your settings''.ετσι πρεπει να πατησω τον διακοπτη on/off.αν μπορει να βοηθησει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Πρίν κανεις format πήγενε Start > Run > MMC > Console - Add/Remove Snap-in πάτα Add... και επέλεξε group policy.

Στο local Computer Policy επέλεξε Computer Configuration > Administrative Templates > System > Logon και θέσε το Maximum retries to unload and update user profile στο 1, σώσε την κονσόλα σου.

Εάν στο ξανακάνει τότε πας για φορματ.

Μου είχε τύχει και μένα σε Windows2000 Sp1 Sp2 SP3 στο SP4 Ψευτοδιορθώθικε

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το αφήσεις για λίγο όπως έχει σε idle? Μου το κάνει και εμένα αυτό καποιες φορές και δεν έχω βρεί ακόμα τι φταίει. Μου το κάνει ακόμα και μετά απο φορματ. Αλλά όταν το αφήνω όπως έχει idle για 1-2 λεπτά εν τέλη κλείνει κανονικά, αποσυνδέεται και το εικονίδιο φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το αφήσεις για λίγο όπως έχει σε idle? Μου το κάνει και εμένα αυτό καποιες φορές και δεν έχω βρεί ακόμα τι φταίει. Μου το κάνει ακόμα και μετά απο φορματ. Αλλά όταν το αφήνω όπως έχει idle για 1-2 λεπτά εν τέλη κλείνει κανονικά, αποσυνδέεται και το εικονίδιο φεύγει.

δοκιμασα και ετσι αλλα δεν εκανε τιποτα.θα κοιταξω και την συμβουλη του y3k και εαν εχω κατι νεωτερο θα το γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν κανεις format πήγενε Start > Run > MMC > Console - Add/Remove Snap-in πάτα Add... και επέλεξε group policy.

Στο local Computer Policy επέλεξε Computer Configuration > Administrative Templates > System > Logon και θέσε το Maximum retries to unload and update user profile στο 1, σώσε την κονσόλα σου.

Εάν στο ξανακάνει τότε πας για φορματ.

Μου είχε τύχει και μένα σε Windows2000 Sp1 Sp2 SP3 στο SP4 Ψευτοδιορθώθικε

δυστυχως δεν δουλεψε ουτε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.