Jump to content



Epox EP-9NDA3+


Borg

Recommended Posts

Γενικά Epox έχω δει μόνο στο Hacshop (έχει την απολκληστηκότητα στην Ελλαδα νομίζω)!

Αλλά το συγκεκρημένο δεν το έχω δει ακόμα στο site τους...

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=subcategory&item=20

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

βασικά ψάχνει για μητρική 939 AGP.

;)

Σωστός ο πατριώτης

Για την dfi μέχρι να βγει ας είμαστε καλά μέχρι τότε

Βλέπε έχω Χ800ΧΤ ΡΕ και δεν την πουλάω για ψηλό πήδημα (nf4)

Μόνο από hacshop άμα βρω ?

Link to comment
Share on other sites

βασικά το συζητήσαμε με το zyx το θέμα σου.

Και γω θα δοκίμαζα EPOX αλλά σκέψου ότι δε την έχει πάρει κανείς (άσε που λένε για rev2.1 ότι είναι καλό) και δίνει τις ίδιες ρυθμίσεις και ρεύματα με την MSI στο BIOS. για μένα πραγματικά δεν έχει και πολύ σημασία πια από τις δύο θα πάρεις τελικά, πιστεύω είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα, φυσικά δε μιλώ από προσωπική εμπειρία. Απλά δεν αξίζει να καταφύγεις στο εξωτερικό μόνο και μόνο για να πάρεις EPOX.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια γυρα στα μαγαζια και τσεκαρε τα SN των msi λενε οτι αυτα με 410 και 411 ειναι πολυ καλα.Εγω δεν δοκιμασα ακομα τετοιο.Εαν και οπιστευω οτι στα νεα μοντελα πολλα θα στρωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

βασικά το συζητήσαμε με το zyx το θέμα σου.

Και γω θα δοκίμαζα EPOX αλλά σκέψου ότι δε την έχει πάρει κανείς (άσε που λένε για rev2.1 ότι είναι καλό) και δίνει τις ίδιες ρυθμίσεις και ρεύματα με την MSI στο BIOS. για μένα πραγματικά δεν έχει και πολύ σημασία πια από τις δύο θα πάρεις τελικά, πιστεύω είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα, φυσικά δε μιλώ από προσωπική εμπειρία. Απλά δεν αξίζει να καταφύγεις στο εξωτερικό μόνο και μόνο για να πάρεις EPOX.

Έχεις δίκιο ότι διαφορές στα bios δεν υπάρχει απλά το θέμα είναι ότι την msi δεν την έχω και πολύ εμπιστοσύνη από παλιά και διαβάζω για ασυμβατότητες στις μνήμες (δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει )

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Κανε μια γυρα στα μαγαζια και τσεκαρε τα SN των msi λενε οτι αυτα με 410 και 411 ειναι πολυ καλα.Εγω δεν δοκιμασα ακομα τετοιο.Εαν και οπιστευω οτι στα νεα μοντελα πολλα θα στρωσουν.

Sn εννοείς το serial number της mobo ? ( η άλλο κατάλαβα ? )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

’μα πάρω msi θα με κράξει ο zyx :D

:p

epox all the way:D εφοσον εχει δοκιμαστη αρκετα το msi και εχει δυσαρεστησει πολλους εδω μεσα εγω δεν το προτεινο. αν δεν μπορεσεις να βρεις τελικα το epox προτειμησε gigabyte αλλα καλο θα ηταν να περιμενης το dfi nf3 που ελπιζουμε να βγη. αν δεν βγη η δεν θελεις να περειμενης εγω την εξεφρασα την αποψη μου:p

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στην epox για το από πού μπορώ να αγοράσω την mobo και πήρα το εξής μήνυμα ...

Dear Mr. Georgio,

First of all thank you for your interest on EPoX products; the mainboard you are looking for:

9NDA3+ is available in Greece by our distributor Informatics Electronics S.A.

Please contact this firm to receive further information of retails point in your region

Informatics Computers Electronics S.A.

117, Ionias Avenue,136 71 Athens Hellas

TEL: +30 210 23.70.469 FAX:+30 210 23.89.804

Kind regards

Ελπίζω να την έχουν , αύριο πέφτει τηλ :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με την Informatics και με έδωσαν 2 τηλ για καταστήματα Λάρισας και φυσικά την παράγγειλα με κόστος περίπου 130 τελική

Το μ@λακια είναι ότι θα την έχω την άλλη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.