Jump to content



restart


papias1442169090

Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ απλο....ποσες φορες περναει η μπαρα στα χπ μεχρι να ανιξουνε σε ενα φορτομενο συστημα?????????σε εναν συχρονο υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι αν ενα συστημα με τα παραπανω που ειπε ο φιλος μας κανει 4 φορες τοτε ποσο θα κανει με μονο τα win εγκατεστημενα.....????????παντως το συστημα για το οποιο σας μηλαω εχει τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι αν ενα συστημα με τα παραπανω που ειπε ο φιλος μας κανει 4 φορες τοτε ποσο θα κανει με μονο τα win εγκατεστημενα.....????????παντως το συστημα για το οποιο σας μηλαω εχει τα παραπανω

Δώσε μου το mail σου να σου στείλω avi . , να δείς να χαλαρώσεις λίγο και εσύ μιας και μας τα λές τόσο χαλάρα. ., εάν αναφέρεσαι σε μένα φίλε μου .

Και τις συσκευές έτσι αναφορικά τις ειπα , και να έχεις υπόψιν σου πως στο startup φορτώνουν πολλά μα πάρα πολλά πράγματα τα οποία μπορεί και να μην έχεις πλέον στο πισι σου , Τώρα τι να σου πώ. για defrag? για registry editors ?

τεσπα . ,

μπορώ να σου λύσω και την παραμικρή σου απορία[για το αν ισχυει το 4 φορές] , αρκεί να μην με χαλάς , οποτέ δεν ασχολούμε κιόλας . . . . . .

Ανοιξες το thred για να σου λύθεί μια απορία , νατην λοιπόν . αν σ'αρεσει στην τελικη η απαντηση μου , μπορώ να στην αποδειξω..... αν δεν σ αρεσει , να ανοιξεις αλλο thred με τίτλο ποσταρετε εδώ όσοι κανουν τα win σας να φορτώσουν 10 λεπτά . να νιώσεις ικανοποιηση .

Καλημέρα .

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή σε φάση tweak Freaking είχα καταφέρει να περνάει μόνο 3 φορές η μπάρα.Αλλά μιλάμε ότι το είχε ξεγυμνώσει τελειώς έτσι.?Φόρτωνε τα απολύτως απαραίτητα.Στην παρούσα φάση γύρω στις 6-7 φορές αν και δε με πολυνοιάζει πλέον καθότι σπάνια κλείνει.

Αλλά είμαι με 40άρη WD και 256 ραμ οπότε...

Link to comment
Share on other sites

σε φρεσκοεγκατεστημένο σύστημα με 3 pci κάρτες, scanner, printer κάνει σε raid0 3-4 φορές. Μερικές φορές το έχω δει να μπαίνει και με 2 μόνο φορές.

Στο φορητό p4@2.8 κάνει καμια 12αρια λόγω σκληρού βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες , απλά πράγματα είναι , . 1. να μην είναι κατακερματισμένος ο δισκος ,

και 2. να μην εχουμε φορτωσει οτι ναναι στο startup του πισι[start-run-msconfig-startup] , και ξεκινώντας φορτωνει και καμια 40αρια διεργασιες σε γενικες γραμμες αυτα τα 2 αν προσέχουμε λίγο,,,, απο P4-athlon απο 2ghz και πάνω να έχουμε , πάνω απο 7-8 φορες πολύ δυσκολα να κάνει .

Link to comment
Share on other sites

Eμενα περναει ¨

μιση φορα μετα απο fresh install

3 φορες αφου βαλω drivers για ολες τις συσκευες

4-5 αφου περασει 1 βδομαδα

και 6-7 αφου αρχισω να γεμιζω τους δισκους.

Σημασια δεν εχει ποση ωρα κανει για να μπει στα παραθυρα αλλα πως συμπεριφερεται στα παραθυρα....::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΑPI λυπαμαι που το πηρες τοσο στραβα δεν το ειπα ετσι.τεσπα το δικο μου συστημα κανει 10 φορες και μαλον κατι θα εκανα εγω

No prob. its ok , :045:

απλώς όπως σου είπα ο γραπτός λόγος , .

είμαστε οκ .

κατέβασε απο www.download.com tuneup utilities 2004 και τρέξτα[clean up&repair] . κάνε ένα defrag αν δεν έχεις κάνει στον HD , και τρέξε start -> run -> msconfig-> startup , και κοιτα μην έχεις τπτ αχρηστες μλκσ. να ανοιγουν μαζι με τα win .

Link to comment
Share on other sites

Φροντιστε επισης τα Services των Winblows που εκκινουν να ειναι μονο τα απαραίτητα(αν δεν υπαρχει Bluetooth κλειστε το αντιστοιχο service κτλ.)!!!Πολυ σημαντικο ειναι και η υπαρξη Antivirus, το Norton καθυστερει πολυ ενα PC!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.