Jump to content



Kοιταξτε ενα μ@λακα


Shidokanjohn

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ea6gka

Τον συγχρονο πολεμο τον κερδιζουν εξυπνοι ενθρωποι με γνωσεις και οχι πουτσιστες.

Και αυτοι ειναι οι τουρκοι????:hehe:

Αρχική απάντηση από ea6gka[/b

υπαρχει και μια παροιμια που λεει οτι με τις πορδες αυγα δεν βαφονται ,

Αν αυτα που σου ανεφερα πιο πανω ειναι πορδες ε......τοτε ενταξει.

Αρχική απάντηση από ea6gka

και μη μου λες εμενα για σκησεις στραβογιαννο γιατι εγω εφαγα 18 μηνες εκει μεσα με 245+ βαλε μερες εν πλω καταλαβες?

18 μηνες ε.......

Ειμαι στραβογιαννος:nerd:

Ειμαι στραβογιαννος:nerd:

11 παω να κανω καφεδες:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

φιλαράκι ναι είναι πολύ για κάποιον που έσκασε απο το πουθενά μεσα σε μια φρεγάτα του ΠΝ

με εκπαίδευση 0. Γιατι στον Πόρο μας προετοίμαζαν μόνο για τις δεξιώσεις και για το πώς θα

αποκτήσουμε "γαλόνια" στο σερβίρισμα. Όταν έσκασα εγώ στην F455 μου είπαν τα εξής:

1. Θα υπακούς διαταγές

2. Δεν θα μιλάς

3. Και να ξέρεις πως θα γαμ...θεις εδω μέσα στην αρχή νόμιζα οτι απλά δεν του άρεσε η φάτσα μου, μετά όμως κατάλαβα οτι τα "είχε" με όλους.

κάποιοι με ένα 3μηνο ταξιδάκι έβγαλαν αυτοκίνητα και μηχανές και εμείς τα μετράγαμε για τη καντίνα.

άσε λοιπον τις εξυπνάδες.... για καμιά δεξίωση ειναι το ΠΝ

Link to comment
Share on other sites

πες μετα απο 10 μερες ταξιδι που τρελαθηκαν ολοι που ειχαν παιδια και γκομενες πισω και χτυπιουνταν στους τοιχους και πλακωνοντουσαν στις φαπες για πλακα και χωρις λογο, δεν λεω για φανταρους μιλαω για ολους εκει μεσα. Θελετε και πολεμο τρομαρα σας

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα παλικαρε.

Μπραβο σου που υπηρετησες και μαλιστα τοσο πολυ σε καραβι (Γιατι πολλοι τσατσοι κυκλοφορουν τελευταια)

Ομως εχεις εγκλωβιστει στις εντελως δικες σου εμπειριες (που πιστεψε με ειναι πολυ λιγες) και βγαζεις βιαστικα συμπερασματα για ενα θεμα πολυ σοβαρο το οποιο απαιτει πολυ περισσοτερες γνωσεις απο μια 18αμηνη θητεια σε καραβι.

Καλυτερα να το αφησουμε οπως εχει γιατι ειναι και λεπτο και δεν χρειαζονται και πολλες λεπτομεριες(Ελπιζω να με πιανεις).

ΟΧΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ!!

Founes αν θελεις να βγαλεις τα αποθημενα σου απο τον στρατο εχει ειδικο site.

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι γνωριζεις, εγω οπως ειδες με τις ταπεινες μου εμπειριες εφερα πραγματικα παραδειγματα που εχουν γινει και οχι αερολογιες. Δε λεω ειχαμε και 10 πολυ αξια ατομα αλλα ξερεις κατι ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

xrist22. ρε ενταξει μη το ξεφτιλιζεις το θεμα. κοιτα 18 μηνες σε καραβι ειναι πολλοι ρε φιλε οπως και να το δεις.

εμενα με κλησανε 6 μηνες σε φυλακιο με αλλους 10 και κοντεψαμε να καταληξουμε στο δαφνι ολοι μαζι, ποσο μαλλον να εισαι σε καραβι.

στο φυλακιο δεν επιανε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Φυλακια? τι φυλακια του ναυτικου? LOL εκει κανω 4 θητειες και μονος μου , no problem!!!!!!!!

το Decca επωμου κανονικα και να με αφησουν μονο μου , τελεια θα ειναι τι με λες τωρα , φυλακια rulez da facking world

Link to comment
Share on other sites

φυλακια πεζικου μπορει να ειναι ετσι. φυλακια πυροβολικου μπορει να ειναι ετσι. αλλα φυλακειο τεθωρακισμενων δεν ειναι καθολου ετσι.

δεν επιανε το κινητο. το κοντινοτερο σπιτι ηταν στα 6χλμ. ειχαμε μονο ΙΧ ραδιοφωνο. μας φερνανε φαγητο μια φορα τη μερα με σταγερ. δεν ειχαμε τοιλετ ουτε ντουζιερα. μας φερνανε νερο στη δεξαμενη καθε βδομαδα με το οποιο επρεπε να πλυθεις και να πιεις και να σου φτασει κιολας μεχρι την αλλη βδομαδα ιουλιο μηνα. το χειμωνα δεν ειχε θερμανση.

και οταν παλιωσα και πηρα μεταθεση απο την κολομοναδα πηγαινα για εφοδους σε φυλακεια πεζικου στην κοζανη..... 30 ατομα, σομπες, τηλεοραση, υπολογιστες!! τουαλετες θρονοι και να ειναι αραχτοι το βραδυ και να βλεπουν παναθηναικο παρεα με σουβλακια! που ειχαν παραγειλει.

πραγματικα εκει καταλαβα οτι στο στρατο ειχα κακοπερασει.

και ολα αυτα ενω ημουνα δοκιμος και επρεπε να ειμαι σπιτι που νοικιαζα σα μλκας.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει καταλάβει κανένας οτι αν αντί να καθόμαστε και να τρωγόμαστε σαν τα κοκόρια με την Τουρκία συνεργαζόμασταν εμείς και η Τουρκία θα είμασταν τώρα οι υπερδυνάμεις σε αυτό τον πλανήτη? Αν είναι δυνατόν να κάνουμε πόλεμο επειδή ο κάθε μα**κας Τούρκος στρατηγός με μυαλά κολλημένα στο 1922 στέλνει τα F16 να κάνουνε βόλτα πάνω απο το Αιγαίο...

Επίσης δεν μου αρέσει να βλέπω κάποιους να μετράνε το ... στρατιωτιλίκι τους. Και τι έγινε βρε παιδιά μου ο ένας έμεινε 15 λεπτά παραπάνω στρατό.

Τώρα σχετικά με αυτό που ειπώθηκε απο τον hurin

Αρχική απάντηση από hurin

Ένα πράγμα θέλω . Να μπούν οι Τούρκοι στην Ε.Ε. , να χεστούν στο ευρώ .

Να δούμε άν θα θέλουν να πολεμήσουν μετά .

Έτσι μαλακώσαμε και εμείς ...

Πάντα έτσι γίνεται. Δες τώρα τους Αλβανούς στην χώρα μας. Οι ενήλικες που έχουν βασανιστεί στην ζωή τους κρατάνε στην άκρη και το τελευταίο λεπτό του ευρώ ενώ τα παιδιά τους έχουν "κολλήσει" την δικιά μας νοοτροπία (δέκα ξοδεύουμε, 0,10 κρατάμε).

Έτσι θα γίνει και με όλους τους άλλους λαούς που θα "εκμοντερνίσουμε"...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν γράφω σε τέτοια θέματα... αλλά τεσπά...

Οι πόλεμοι όπως τους ξέραμε είναι παρελθόν... Ένα κράτος καλείται να νικήσει σε άλλα "πεδία μαχών". Ο στρατός είναι απλά ένα χαρτί που δεν νομίζω να έχει πλέον τόση μεγάλη αξία στην παγκοσμιοποιημένη κοινωνία μας. Αν ξέρεις να παίζεις τα χαρτιά κερδίζεις. Παλαιότερα όποιος την είχε μεγαλύτερη(την στρατιά) κέρδιζε, όχι τώρα...

Πιο πολλά κερδίζεις αν "κατακτήσεις" μια χώρα χωρίς στρατό, παρά με πόλεμο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο stamatas για τους (ΤΘ) ...ειναι απο τα χειροτερα σωματα και ειχει και την ατυχια να πεσει σε σκατοφυλακιο... Bad luck ειλικρινα, γιατι συνηθως τα φυλακια ειναι partalation σκετο και οχι κολαση σαν το δικο σου.

Σαν (ΔΒ) παντως μπορω να πω οτι περναω πολυ καλα... :D

Link to comment
Share on other sites

(ΔΒ) αχχχ εκει ηθελα να παω. θητεια μονο σε κεντρα, στρατηγεια κτλ.

ασκησεις του τυπου: πως να σηκωσετε ποιο γρηγορα το ακουστικο χωρις να σας πεσει, και υπνος εναλλαξ δεξια και αριστερη πλευρα να μη πιαστει η πλατη σας. αριστοκρατεια ρεεε

κεντρο στο χαλανδρι πιο μικρο απο σουπερ μαρκετ.

για ελα αυλωνα. εντος του στρατοπεδου υπαρχει λεοφωρειο για τους πεζους. για να πας απο το διοικητηριο μεχρι την πυλη ειναι 30 λεπτα γρηγορο περπατημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Φυλακια? τι φυλακια του ναυτικου? LOL εκει κανω 4 θητειες και μονος μου , no problem!!!!!!!!

το Decca επωμου κανονικα και να με αφησουν μονο μου , τελεια θα ειναι τι με λες τωρα , φυλακια rulez da facking world

σιγα βρε bro... Δηλαδη εμενα που μου κανανε το κωλ@ρακι $#&^%*&%&$^ στις ΕΔ τι να πω? Και ασε ξερω ποσο ασχημα περνανε οι ναυτες. Εχω κανει 20+ ασκησεις και οι περισσοτερες ηταν αποβασεις με φρεγατες (ΙΚΑΡΙΑ. κλπ) και εβλεπα ποσο χημειο ηταν. Ενταξει δεν λεω ξερω ειναι ασχημα να σε κλεινουν σε ενα καραβι τοσο καιρο αλλα οχι και ετσι οπως τα λες. Παντα υπαρχουν και χειροτερα.....

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχουν παντα και χειροτερα , αλλα οσον αφορα τη δικη μου θητεια στο ναυτικο ημουνα στα χειροτερα. Οπως ειπα και πριν για αλλα σωματα δεν ξερω, στο ναυτικο σιγουρα ημουν εγω και ο Φουνες στα σκατα βαθια. Μονο οσοι κανανε σε αντιτορπιλικα περασαν χειροτερα (φυσικα respect για ολους αυτους). Το εννοω αυτο με τα φυλακια και τις 4 θητειες γιατι ενα μηνα πριν απολυθω πηρα μεταθεση για φυλακιο στη Μυτιληνη....

Link to comment
Share on other sites

επειδή ακούω συνέχεια για παραβίαση του εναέριου ΄χωρου μας στο Αιγαίο και λοιπά paparation , που δείχνουν τα κανάλια για εσωτερική κατανάλωση , ένα σας λέω .ΜΗΝ πιστεύετε αυτά που λένε τα κανάλια . Και εξηγούμαι :

1.) Κανείς στο ΝΑΤΟ και Ε.Ε. δεν αναγνωρίζει το δικαίωμα της Ελλάδας για 10 ναυτικά μίλια για το Αιγαίο σαν εναέριο χώρο . Πράγματι το δικαίωμα αυτό της επέκτασης από 6 στα ναυτικά μίλια το αναγνωρίζει το δίκαιο της θάλασσας . ΑΛΛΑ το Αιγαίο δεν είναι Ειρηνικός , αλλά μια κλειστή θάλασσα , που αν επεκταθεί η ζώνη στα 10 μίλια ,ουσιαστικά θα γίνει ελληνική λίμνη . Αυτό δεν το δέχονται οι μεμέτηδες . Και το θέμα βέβαια δεν είναι για τους μεμέτηδες αλλά ότι πίσω τους κρύβονται οι Αμερικάνοι , Ρώσοι και λοιποί . Εκεί πατάνε οι μεμέτηδες και έχουν πάρει αέρα .

2. Μην είστε καθόλου σίγουροι , ότι στο Αιγαίο δεν υπάρχουν "γκρίζες ζώνες" . Οι συνθήκες που καθόρισαν την τύχηξ του Αιγαίου έχουν υπογραφτεί το 1922 και το 1945 (για δωδεκάνησα) . Κάποια κενά θα έρθουν βρει οι μεμέτηδες και τα λένε αυτά για γρίζες ζώνες . Προσωπικά δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στην ελληνική Διπλωματία .

3. Ξέρετε πως υποστήριξαν οι δικοί μας ότι τα Ίμια είναι ελληνικό έδαφος ?

Χα , από έναν χάρτη του Αγγλικού πολεμικού Ναυτικού του 1943 , που έτυχε κάποιος υπάλληλος της πρεσβείας μας στην ’γκυρα να τον έχει φυλάξει . Δηλαδή κάποιος , πραγματικά γάτος και ξύπνιος υπάλληλος , σκέφτηκε πολλά χρόνια πριν να φυλάξει έναν χάρτη , που ποιός ξέρει πως βρέθηκε στα χέρια του , ένος ξένου πολεμικού ναυτικού , που σαφώς ονόμαζε το νησί "Ιμια" και το έβαζε στην ιταλική (τότε) δίοικηση . Αμ, έτσι , αντέλφια , δεν γίνεται εξωτερική πολιτική .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.