Jump to content



Ψύκτρα για P4 3ghz 478 υπό προυποθέσεις


istrios1442169073

Recommended Posts

Θέλω να αλλάξω την μαμά ψήκτρα αλλά χωρίς να κατεβάζω motherboard και να αλλάζω βάσεις κ.τ.λ. Υπάρχει κάτι τέτοιο στην ελληνική αγορά? Βέβαια να αξίζει και κάτι παραπάνω από αυτήν που έχω. Όταν έκανα την σύνθεση του υπολογιστή μου αγόρασα μία ψήκτρα τέρας για την εποχή της την swiftech MXC 478 (130 Ευρώ) την οποία δεινοπάθησα για να την βάλω και μου πήρε τα αυτιά από τα 48 db της.

Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by Shidokanjohn

Γιατι δεν αλλαζεις μονο το φανακι απο την swiftec?

Ειναι πολυ καλη ψυχτρα,η χαμηλωσε τις στροφες στον φαν που εχεις τωρα.

...και εγώ αυτό που γράφει ο shido θα σου πρότεινα.
Καλά μου λέτε αλλά θα πρέπει να τα ξηλώσω όλα και αυτή την περίοδο ειδικά είναι λίγο δύσκολο.

Την SLK-948 την είδα στη σελίδα της checkmate με ένα U στο τέλος. Αυτή είναι? Τι fan να διαλέξω ώστε να συνδυάζει καλή επίδοση και σχετικά αθόρυβη λειτουργία? Και κάτι τελευταίο για να σιγουρευτώ....βγάζω την ψήκτρα της intel και όπως είναι κουμπώνω την SLK χωρίς να χρειάζεται να βγάζω και να βάζω κάτι.. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου λέτε αλλά θα πρέπει να τα ξηλώσω όλα και αυτή την περίοδο ειδικά είναι λίγο δύσκολο.

Την SLK-948 την είδα στη σελίδα της checkmate με ένα U στο τέλος. Αυτή είναι? Τι fan να διαλέξω ώστε να συνδυάζει καλή επίδοση και σχετικά αθόρυβη λειτουργία? Και κάτι τελευταίο για να σιγουρευτώ....βγάζω την ψήκτρα της intel και όπως είναι κουμπώνω την SLK χωρίς να χρειάζεται να βγάζω και να βάζω κάτι.. Σωστά?

Aυτη ειναι....

Για φανακι χτυπα ενα ενερμαξ που ειναι πολυ καλος σε αποδοση και αθορυβος...

Ναι δεν θα χρειαστει τπτ...απλα βγαζεις την ιντελ....και βαζεις πανω την slk και εισαι οκ...;)

Link to comment
Share on other sites

το Fanάκι που λέτε παιδιά που ακριβώς τοποθετήτε......?

Είναι το fan που είναι στο πλαινο μέρος του κουτιού και κτυπάει επεξεργαστή και μνήμες?

Για φανακι χτυπα ενα ενερμαξ που ειναι πολυ καλος σε αποδοση και αθορυβος...

αυτό? enermaxfans.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι! το φανακι αυτο ειναι...

Το βαζεις πανω στην ψυκτρα...

Το πως ειναι θεμα της κατασκευης της ψυκτρας...σε πολλες με βιδες...και σε αλλες οπως και αυτη η slk νομιζω...με καποια ειδικα πιαστρακια που υπαρχουν στην συσκευασια της ψυκτρας...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.