Jump to content



LG 1915S to good to be true!!!!


VanX1442169081

Recommended Posts

Αυτό το μοντέλο της LG φένεται να είναι πραγματικά ότι καλύτερο σε σχέση με την τιμή του. 19'' , 12ms Respone time, 3 χρόνια εγγύηση από το 1ο καμένο pixel και τιμή που ΣΟΚΑΡΕΙ: 477€ ΤΕΛΙΚΗ!!!!

Το μόνο κακό είναι η έλειψη DVI-ΙΝ και σ' αυτο πάνω θα 'θελα να μάθω περισσότερα. Παρακαλώ για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Προσφατα αγορασα την 1920P.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την οθονη αλλα δεν εχω δει απο κοντα την 1915s για να μπορεσω να σου πω διαφορες.Η ελλειψη DVI παντως με <<χαλαει>> αρκετα στην 1915s...

Κατα τα αλλα LG all the way!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο λόγος ομως που σε χαλάει η απουσια της DVI αυτό θα ηθελα να ξέρω, δηλαδή τι παραπάνω δίνει το dvi που δεν το δίνει το 15 Pin-D sub.

H 1920P με τα 25ms RT τι λέει στα παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνιδια οι 19αρες με 25ms RT σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο...σε συγκριση παντα με τις <<κλασικες>>.

Απο εκει και περα, στο θεμα του DVI το θεωρω τουλαχιστον χρησιμο αφου το σημα σου απο την vga δεν αναγκαζεται να δεχτει τις μετατροπες ψηφιακο->αναλογικο>ψηφιακο (με τις αναλογες επιπτωσεις στην ποιοτητα), κατι που σιγουρα αποφευγεται με DVI.

Σε γενικες γραμμες παντως ξαναλεω οτι με 19αρα tft θα δεις σιγουρα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ τον υπολογιστη σου....;)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε καταλίγουμε στο συμπέρασμα ότι καλά τα 12ms τις 1915s για τα παιχνίδια, αλλά καλό και το DVI αν θέλουμε να πάρουμε την καλύτερη δυνατή ποιότητα. Μάλλον θα κοιτάξω για κάτι καλύτερο από την 1915S αλλά και σίγουρα ακριβότερο. :010:

Ευχαριστώ φίλε μου είσουν αρκετά διαφωτιστικός.

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνιδια οι 19αρες με 25ms RT σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο...σε συγκριση παντα με τις <<κλασικες>>.

Απο εκει και περα, στο θεμα του DVI το θεωρω τουλαχιστον χρησιμο αφου το σημα σου απο την vga δεν αναγκαζεται να δεχτει τις μετατροπες ψηφιακο->αναλογικο>ψηφιακο (με τις αναλογες επιπτωσεις στην ποιοτητα), κατι που σιγουρα αποφευγεται με DVI.

Σε γενικες γραμμες παντως ξαναλεω οτι με 19αρα tft θα δεις σιγουρα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ τον υπολογιστη σου....;)

Aχ να δω και εγω ποτε θα μαζεψω λεφτα να παρω TFT... ;)

Link to comment
Share on other sites

Aχ να δω και εγω ποτε θα μαζεψω λεφτα να παρω TFT... ;)

Βασιλη ελα μια βολτα απο το σπιτι να την δεις πριν προχωρησεις σε αγορα...

Φροντισε μονο να εχεις τοτε λεφτα γιατι δε θα κρατιεσαι!!! :003:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με το dvi ειναι θεωρητικο? η φενεται η διαφορα και με γυμνο ματι?

Στην L356 μου η διαφορά είναι τεράστια και φυσικά υπέρ του DVI. Απ' όποια σκοπιά και να συγκρίνεις (χρώματα, ευκρίνεια, contrast......) το DVI φαίνεται. Αυτό βέβαια μπορεί να σημαίνει ότι και το ΑDC της Eizo είναι για τα μπάζα και η παράκαμψη αυτού αναδεικνύει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έψαξα και είδα ότι όθονη με τα χαρακτιριστικά της 1915S και με DVI δεν υπάρχει, τουλάχιστο για τα λεφτά που διαθέτω. Οπότέ αποφάσισα να πάω να την δω από κοντά, έξαψα παντού και δεν υπάρχει ούτε για δειγμα σε μαγαζί, τελικά το καλυτερό που μπόρεσα να βρω για συγκρίνω ήταν μιά 1715S που από ότι έμαθα είναι ακριβός ίδια με την 1915S αλλά σε 17''.

Αποτέλεσμα? ..... την παρήγγειλα με την μια!

Εξερετική ποιότητα εικόνας (ακόμα και χωρίς DVI), 12ms RT για ΝΟΝ STOP GAMING, 3 χρόνια ΖΕRO PIXEL εγγύηση ON SITE και τιμή 480€ ΤΕΛΙΚΗ!!! Το μόνο μειονέκτημα ότι θα πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι να μου έρθει γύρω στις 7 έως 15 μέρες.

Όσο για τις ΕΙΖΟ, είδα πρόσφατα μια L550 που το φιλαράκι την δούλευε στο 15pin D-sub και πραγματικά ήταν για τα μπάζα. Οστόσο η 1715S που είδα καμιά σχέση όσο αφορά την ποιότητα εικόνας.

ΤΕΛΙΚΑ LG ALL THE WAY!!!! Πόσο δίκιο είχε ο LINOS!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ VANX(ΕΓΩ)

ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ.

Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.

ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ-ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΨΟΓΑ.

ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΓΟΡΑ

27/11/04 RAM_SHOP 455 EURO

:023:

GYGABYTE KNS8 PRO

AMD 64 3000

1GBYTE 400 (DUAL)

2X120HD ΣΕ RAID 0

VGA FX6800TD (ASUS)

550WATT K.T.L.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.