Jump to content



LG 1720P ή Sony HS74P


tasosmos

Sony HS74P ή LG 1720P ?  

21 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από nikos900 [Σήμερα, στις 12:42]

Πρέπει να τις δεις εσύ για να συγκρίνεις, αλλά που θα βρείς 1720P για να δείς?

στο σπιτι του Samael και το δικο μου τουλαχιστον.............ποιος αλλος την τσιμπησε ρε παιδια και δεν θυμαμαι?????:...:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Το θεμα ειναι οτι μπορω μονο αυτη την εβδομαδα να την παρω και ετσι αν δεν υπαρχει η 1720 τοτε αναγκαστικα θα παω σε sony. Ευχαριστω για την προταση της ΗΧ73 αλλα ειμαι κολλημενος σε αυτες τις δυο. Μηπως γνωριζει κανεις ποτε θα γινει νεα εισαγωγη σε 1720 γιατι οπου κι αν ρωτησα μου ειπαν δεν ξερουμε ποτε ακριβως, εξαρταται απο την ζητηση κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλη η L550 δεν λεω αλλα δεν εχει βαση. Πρεπει να την παραγγειλεις (περιπου 60-70 Ε) και να περιμενεις 1-2 εβδομαδες για να στη φερουν. Επισης απο οτι εχω διαβασει η νεα εγγυηση 0 pixel της eizo δεν καλυπτει τα sub-pixel δηλ. αν σου καει το πρασινο πχ δεν στην αλλαζουν πρεπει να μην λειτουργει κανενα χρωμα ενος pixel. Τελος δεν με ελκυει ιδιαιτερα απο σχεδιαστικης αποψεως.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου την lg που τη βρηκες 400 τελικη? μονο mgmanager ξερω οτι την εχει στη στουρναρη απο οσο ξερω, και οπως ειπε καποιος αλλος, τη φερνει σε μια μερα απο τοτε που παραγγελνεις.

για το αν η 1720π εχει 12 ή 16 μς ειχε γινει μια μεγαλη κουβεντα πριν κλαταρει το φορουμ. το θεμα ηταν πολυ ασαφες και το support της lg ελεγε τα δικα του, εγω παντως ειχα καταληξει οτι δεν ειναι 12μς. οχι πως εχει και πολυ σημασια βεβαια η τιμη που δινει ο κατασκευαστης...

Link to comment
Share on other sites

400 E τελικη απο γνωστο (σε καταστημα) με εκπτωση λογω πληρωμης μετρητα. ΔΕΝ ειναι ομως ετοιμοπαραδοτη απο εκει. Συμφωνα με ολα τα γνωστα σιτε η 1720Ρ ειναι 12αρα (εχει διαφορετικο πανελ απο την 1720Β). Τωρα τι να πω... δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια.

Οι κατοχοι (της συγκεκριμενης) Sony ειχαν καποιο προβλημα με καμενα Pixel?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos

Κανεις ευτυχης (η ισως δυστυχης) κατοχος της HS74P δεν διατιθεται να μοιραστει τις εμπειριες του μαζι μας οσον αφορα καμενα pixel ????

ναι, κάθεσαι καλά;

13 (ή 14 δεν θυμάμαι)

και 1 μέρα τρεχάλα στη SONY για να δουν τα 12 από τα 14 (έβλεπαν μόνο τα 2!)

αν δεν είναι το x-black συν για σένα, σαφώς LG (η οποία σημειωτέον νομίζω ότι υπάρχει κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 22:59]

ναι, κάθεσαι καλά;

13 (ή 14 δεν θυμάμαι)

και 1 μέρα τρεχάλα στη SONY για να δουν τα 12 από τα 14 (έβλεπαν μόνο τα 2!)

αν δεν είναι το x-black συν για σένα, σαφώς LG (η οποία σημειωτέον νομίζω ότι υπάρχει κιόλας)

:TD: Και μετα λεμε Sony και :worship:

Ακου εκει 14 καμμενα pixel και να το ψαχνουν.

LG και παλι LG!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Ακου εκει 14 καμμενα pixel και να το ψαχνουν.

δεν κατάλαβες, δεν το ψάχνουν!

απλώς λένε: κύριοι εμείς βλέπουμε 2 και δεν καλύπτεστε απ την εγγύηση!

και πρέπει να τρέχει εκεί να τους τα δείξεις!

είναι τουλάχιστον ξεφτίλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το X-black (Χ-Brite ειναι σωστοτερος τιτλος οπως λεγεται στην αμερικη αν θυμαμαι καλα) εννοειται στο medium ή low ομως.Στο High ειναι σαν να κοιτας λαμπα φθοριου!

Τελοσπαντων, θα δουμε τι θα γινει αναλογως αν θα ειναι διαθεσιμη η 1720 και τη διαφορα τιμης που θα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο παρά τυχαίο είναι το γεγονός ότι σχεδόν το 80% των απαντήσεων συγλίνουν υπέρ της LG..... ;)

Eίναι η ποιό τίμια πρόταση στο χώρο της TFT αφού δε σου πέρνει το κεφάλι με υπερβολικές χρεώσεις και το συμαντικότερο σου εξασφαλίζει 100% για 3 χρόνια Ζero PIXEL .... :T:

Oσο για τα χρώματα και την ποιότητα απεικόνισης εγώ τουλάχιστον θα εδινα 9/10 κάνοντας μόνο μια μικρή ένσταση σε DVD playback ( 6/10 ).......

Βρεεεεε πάρε LG να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο........ :D:T:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ήθελα να σου το πω και πιο νωρίς, αλλά δεν μίλησα καθώς δικά σου τα λεφτά και δικές σου οι αποφάσεις...

Γιατί να πληρώσεις για το design της οθόνης τόσα λεφτά;

Με 325 πήρα την L1730S που έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά (πλην του DVI)

Αν τελικά αποφασίσεις να θυσιάσεις το DVI και το design πήγαινε και πάρε (αν έχεις χώρο) την 1915S και είσαι αρχοντας... (Εδώ εγώ χθες είδα από τα 4 μέτρα άνετα ταινία στην 17άρα - σκέψου τι θα γίνεται με 19")

Link to comment
Share on other sites

Η 1920p σε DVD δινει ρεστα!!!

Απιστευτη ποιοτητα εικονας:T:

Στις 19'' πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη λυση.

Αν θελεις περνα απο το σπιτι μου να της ριξεις ενα βλεφαρο;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.