Jump to content



Λανθασμένη καταχώρηση τροχαίου ατυχήματος


pontium

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

 

Πουλάω το αυτοκίνητο μου και ένας ενδιαφερόμενος αγοραστής μου ζήτησε τον αριθμό κυκλοφορίας για να δει το ιστορικό του οχήματος μέσω ασφαλιστικής εταιρίας.

Αποφάσισα εφόσον γίνεται αυτό,να δω και εγώ αν είχε γίνει κάτι με το όχημα πριν το αγοράσω.

Ο ασφαλιστής μου έδωσε το ιστορικό και ευτυχώς δεν υπήρχε τίποτα παλιότερα.

Ωστόσο,μου έχουν βάλει ότι έχω εμπλακεί σε τροχαίο ένα χρόνο πριν το οποίο δεν έγινε ποτέ με μεγάλες υλικές ζημιές.Κάλεσα στα κεντρικά της Ευρωπαϊκής Πίστης όπου είχα το όχημα ασφαλισμένο εκείνο το διάστημα και δεν το έχουν καταχωρημένο πουθενά.

Δεν με έχει ειδοποιήσει κανένας για κάτι τέτοιο,ούτε έχω υπογράψει κανένα χαρτί.

Υποψιάζομαι ότι έχουν κάνει απάτη για να πάρουν χρήματα απο ασφαλιστικές.

Έψαχνα για το συγκεκριμένο θέμα στο google αλλά δεν βρήκα απαντήσεις που να καλύπτουν το ερώτημα.

Ο ασφαλιστής μου είπε ότι είναι σαφώς λανθασμένη καταχώρηση,αλλά πως μπορεί να αφαιρεθεί απο το μητρώο εφόσον αποδεικνύεται ότι δεν έγινε ποτέ κάτι τέτοιο?Ο ίδιος δεν είχε απάντηση.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα και αν ναι τι ενέργειες έκανε για να το ξεκαθαρίσει?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Εγω θα ζητουσα χαρτι απο την ασφαλεια που ειχες την χρονικη περιοδο τοτε, το οποιο να αναφερει οτι δεν εχει γινει τιποτα. Φυσικα σε

επιστολοχαρτο τους με σφραγιδα !

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτες τις 10 σειρες που εγραψες , δεν ειδα πουθενα να λες οτι εδω και 1 χρονο πριν δεν ειχες τρακαρει με το αμαξι αυτο !!!!

To λέει....

"...Ωστόσο,μου έχουν βάλει ότι έχω εμπλακεί σε τροχαίο ένα χρόνο πριν το οποίο δεν έγινε ποτέ με μεγάλες υλικές ζημιές."

Link to comment
Share on other sites

To λέει....

"...Ωστόσο,μου έχουν βάλει ότι έχω εμπλακεί σε τροχαίο ένα χρόνο πριν το οποίο δεν έγινε ποτέ με μεγάλες υλικές ζημιές."

Version1

το οποίο δεν έγινε ποτέ με μεγάλες υλικές ζημιές

 

Αρα εγινε , αλλα δεν υπηρχε μεγαλη ζημια 

 

 

Version 2 

το οποίο δεν έγινε ποτέ ,με μεγάλες υλικές ζημιές

 

Τροχαιο δεν εγινε ποτε αλλα του εχουν χρεωσει ενα με μεγαλες ζημιες 

 

 

 

Εγω πιστευω πως ειναι το πρωτο , θα εσπασε κανας καθρεπτης και θα καλεσαν τροχαια , ΜΠΑΜ καταχωρηθηκες 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Όχι,είναι το version 2.Δεν έγινε ποτέ το συγκεκριμένο ατύχημα και γενικά δεν έχω εμπλακεί σε ατύχημα ποτέ με αυτό το αμάξι.Έπρεπε να είναι καθαρή η λίστα.

 

Anyways,θα έχω σε έντυπη μορφή από την ασφαλιστική ότι δεν συνέβη το ατύχημα αυτό,τη Δευτέρα.Έπειτα βλέπουμε πως μπορεί να αφαιρεθεί απο το ιστορικό

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.