Jump to content



Tελικα ποσες ειναι οι 20 εργασιμες για τη vivodi?


Skinny13

Recommended Posts

Γεια:D

Στις 23/11 εκανα αιτηση για adsl by vivodi...

σημερα...29/12 μετα απο πολλα τηλ μου λενε οτι δεν εχει ενεργοποιηθει απο τον ΟΤΕ κτλ κτλ,και δεν φτανει αυτο,κανουν και 12 λεπτα να απαντησουν οτν τους παιρνεις τηλ... :mad:

Ερωτηση για αυτους που εχουν vivodi,

Oταν σας ειπαν σε 20 εργασιμες,τελικα σε ποσες μερες ενεργοποιηθηκε η συνδεση?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αλλα ηταν αρκετες.Θυμαμαι οτι παιρναμε τηλ. αρκετες φορες να δουμε τι ειχε γινει και αργουσαν,αλλα δεν θυμαμαι ποσες μερες ακριβως.Τωρα περιμενω το λογαριασμο του μηνα..!Τον περιμενω εδω και 3,5 μηνες:zzz:...

Link to comment
Share on other sites

Για σας παλικάρια,

Εγώ την αίτηση με την VIVODI την είχα κάνει από 12/10/2004 και το μόνο που πήρα ήταν να χάσω το εφάπαξ που είχα πληρώσει (34.99+ΦΠΑ). :tomato:

Τους είχα πάρει τουλάχιστον 15 τηλέφωνα και το μόνο που μου λέγανε ήταν ότι δεν φταίνε αυτοί αλλά ο ΟΤΕ. Τους ζήτησα ένα όνομα ατόμου στον ΟΤΕ και αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης που είχανε κάνει στον ΟΤΕ αλλά πεισματικά μου είχαν αρνηθεί να μου τα δώσουν. Επίσης μου λέγανε πως θα μπορούσα να ακυρώσω την αίτηση και να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

12/12/2004 τους έστειλα ένα μήνυμα για την ακύρωση της αίτησης και τον τραπεζικό μου λογαριασμό για να κάνουν κατάθεση τα χρήματα που είχα πληρώσει. Δυστυχώς πείρα μια τηλεφωνική απάντηση στις 21/12/2004 ότι δεν επιστρέφουν χρήματα. Τους το ζήτησα γραπτώς και ακόμα περιμένω.

Στις 21/12/2004 έκανα νέα αίτηση στον ΟΤΕ και από 2/1/2005 θα έχω DSL. :banging:

Όσο για την VIVODI... πιθανώς να την ακούσετε να τρέχει στα δικαστήρια.

Υπάλληλος του ΟΤΕ μου ανέφερε πως η VIVODI πουλάει DSL και σε περιοχές που δεν υπάρχουν καν γραμμές DSL(???).

Γι' αυτό σας συνιστώ να επικοινωνήσετε με τον ΟΤΕ (134) για να επιβεβαιώσετε την ύπαρξη γραμμής DSL.

Καλή επιτυχία και καλή Χρονιά,

Νίκος :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.