Jump to content



Anno 2205


kyr..

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Προσωπικά περιμένω game of the year edition ώστε να πάρω μαζί και τα 50 dlc που θα βγάλουν αν κρίνω από το Anno 2070.

 

(ναι το ξέρω ότι το 50 είναι υπερβολή και θα βγάλουν λιγότερα :p)

 

Πάντως και εγώ εντυπωσιάστηκα από όσα gameplay βίντεο έχω δει μέχρι τώρα. Ενδιαφέρον το modular system για τα κτίρια παραγωγής. Όπως και η αρκτική.

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει όλα τα παλιά, αλλά με το 2070 ελάχιστα, λόγω έλλειψης χρόνου πλέον.

Μπορεί κάποιος να μου πει με λίγα λόγια, έστω επιγραμματικά, τι διαφορές έχει από τα παλιά; (παλιά εννοώ, τα ιστορικά, όχι το 2070 που είναι μελλοντικό)

Γιατί αν είναι να έχει ακριβώς το ίδιο σενάριο, απλά με άλλο design στα κτήρια κι αντί να βάλω το μεταλουργείο δίπλα σε ποτάμι, πρέπει να έχει ρεύμα, τότε δεν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να πω πολλα ακομα,ειμαι σχετικα νωρις,o δρομος προς στην σεληνη φανταζει  μακρυς :)

 

σχεδια και γραφικα το παιχνιδι ειναι αλλου παντως  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

 

Σημαντική διαφορά σε σχέση με τα προηγούμενα είναι ότι πια τα trade routes γίνονται ανάμεσα σε sectors πια. Δες το πρώτο screenshot αυτό είναι το "world/sector" view. Στην εικόνα φαίνεται το trade route ανάμεσα στα 2 sector που ανήκουν στην εταιρεία του.Το ένα είναι το αρχικό sector που επέλεξε όταν ξεκίνησε το παιχνίδι και το δεύτερο είναι το sector που έχει στην αρκτική. Μέσα στο ίδιο sector μπορεί να υπάρχουν περισσότερα απο ένα νησιά αλλά δεν μπορείς να στήσεις μεταφορά προιόντων από το ένα στο άλλο. Μέσα στο ίδιο sector τα προιόντα είναι "ενοποιημένα" και κοινά ανεξάρτητα από το νησί που βρίσκονται.

 

Επίσης κάθε κτίριο που παράγει κάτι πχ κάποιο magnesium mine σου λέει την παραγωγή του ανα λεπτό πχ +3 magnesium ανά λεπτό. Αντίστοιχα στα κτίρια που καταναλώνουν resources πχ το magnesium που είπαμε πιο πάνω επίσης σου αναφέρει πόσο καταναλώνει ανα λεπτό έτσι μπορείς πια να ξέρεις πόσα magnesium mines θέλεις για να υποστηρίξεις πλήρως ένα εργοστάσιο που κάνει το magnesium κάτι άλλο.

 

Και με το παραπάνω ερχόμαστε στα modular buildings

 

 

EDIT: Ξέχασα το πιο σημαντικό feature. Μπορείς πια να κάνεις move ένα κτίριο για να κάνεις την πόλη σου όπως θέλεις.

Έγινε επεξεργασία από nucleus
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δείτε gameplay πρώτα υπάρχουν αρκετά Let's play videos. Πολλοί το θεωρούν υπερ-απλουστευμένο σε σχέση με τα προηγούμενα, το κακό είναι ότι κανένας δεν αναφέρει με ποιό Anno το συγκρίνει.

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Δείτε gameplay πρώτα υπάρχουν αρκετά Let's play videos. Πολλοί το θεωρούν υπερ-απλουστευμένο σε σχέση με τα προηγούμενα, το κακό είναι ότι κανένας δεν αναφέρει με ποιό Anno το συγκρίνει.

σε σχεση με το 2070 τα πραγματα ειναι πιο απλα η ιστορια εξελισσεται πιο γρηγορα,βεβαια δεν ξερω που το παει και τι θα συνατησω παρακατω  :p

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το προχωρισα μπορω να πω οτι το παιχνιδι ειναι τερμα αγχωτικο,δεν ειναι σαν το 2070 σπαζοκεφαλια,εδω πρεπει να κανεις 100 πραγματα ταυτοχρονα,ανοιγουν συνεχεια περιοχες,αποστολες και ολες ζητανε 

 

Anno2205_2015_11_10_03_19_01_432.png

 

Anno2205_2015_11_14_02_50_52_756.png

 

Anno2205_2015_11_14_02_51_25_418.png

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.