Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


greekfragma

Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αλλοι μας μαμησαν και μας ψοφησαν

http://www.nooz.gr/greece/xanontai-ka8imerina-50000-kratiseis

 

Μπραβο στους κυβερνωντες μας. Προφανως σκεφτηκαν οτι δεν αξιζει να εχεις ουτε καν αυτο το εσοδο για τον τοπο μας...Εξαλλου δεν ανηκει στο δημοσιο τομεα οπτε τι μας νοιαζει. Θα τους προσλαβουμε ολους αυτους μολις η αγγελικουλα μας παρακαλεσει γονυπετης να μας δωσει μερικα τρις

Όσο χειρότερα είναι η οικονομία μετά από μερικούς μήνες, τόσο περισσότερο η δραχμή θα δείχνει ως η μόνη σωτηρία. Ρε συ πως μπήκαμε στο μνημόνιο; Ο Παπακωνσταντίνου δεν έπαιρνε τα λεφτά των αγορών στην αρχή και μετά καλλιεργήθηκε κλίμα τέτοιο που ο δανεισμός από τις αγορές ήταν απαγορευτικός.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε; Ξέρεις να διαβάζεις ή μόνο να αναπαράγεις προπαγάνδα;

Αφού δεν απαντάς!

Που κολλάει ο Δρακουμέλ σήμερα?

Τι σχέση εχει η δραχμή? Δεν κάνουμε δημοψήφισμα για αυτό.

Ονόματα και ποσα πολιτικών του ΣΥΡΙΖΑ με τα λεφτά σε ξένες τραπεζες?

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε; Ξέρεις να διαβάζεις ή μόνο να αναπαράγεις προπαγάνδα;

 

Αφού δεν απαντάς!

Που κολλάει ο Δρακουμέλ σήμερα?

Τι σχέση εχει η δραχμή? Δεν κάνουμε δημοψήφισμα για αυτό.

Ονόματα και ποσα πολιτικών του ΣΥΡΙΖΑ με τα λεφτά σε ξένες τραπεζες?

 

Έλα φτάνει, βγάλτε τα απωθημένα σας σε pm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο Τσίπρας τα ίδια είπε στην συνέντευξή του. Επειδή απολαμβάνουν υψηλής δημοτικότητας ξέρουν ότι αυτές οι δηλώσεις είναι έμμεση πίεση προς κάποιους ψηφοφόρους ώστε να επιλέξουν το όχι. Όλα στο πρόγραμμα είναι.


Αφού δεν απαντάς!
Που κολλάει ο Δρακουμέλ σήμερα?
Τι σχέση εχει η δραχμή? Δεν κάνουμε δημοψήφισμα για αυτό.

Ονόματα και ποσα πολιτικών του ΣΥΡΙΖΑ με τα λεφτά σε ξένες τραπεζες?

Αν δεν ξέρεις που κολλάει ο Μητσοτάκης, θα έχεις τουλάχιστον μια δικαιολογία να λες στα παιδιά σου.

"ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ"

 

Τώρα στο θέμα των ΣΥΡΙΖΑΙΩΝ, εντάξει, μην συγχύζεσαι.

 

alesyr1.jpg

 

Αν είναι λάθος η εικονίτσα πάω πάσο. My bad. Αν δεν είναι, τολμάς να σχολιάσεις; Πρόσεχε. Δεν λέω ότι κακώς έχουν λεφτά οι άνθρωποι. Δούλεψαν και τα έβγαλαν, τα βρήκαν δεν έχει σημασία. Σημασία έχει σε ποια τράπεζα θα βρίσκονται αυτά όταν θα κουρεύονται τα χρήματα του κοσμάκι. Μπορείς να μου αποδείξεις - μιας και σου αρέσουν οι αποδείξεις - ότι όλα τα παραπάνω είναι σε Ελληνικές τράπεζες;

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Χάρρυ Κλυνν: «Εμπρός λοιπόν, ας χρεοκοπήσουμε»

 

«Ας βγούμε από το ευρώ και ας σταματήσουν να γίνονται εισαγωγές. Και ας πεινάσουμε όπως προσπαθούν να μας πείσουν οι ξένοι και οι έλληνες δοσίλογοι των καναλιών. Όλοι λένε ότι θα σταματήσουν να γίνονται εισαγωγές, αλλά έκατσε κανείς από εσάς να σκεφτεί τι ακριβώς εισάγουμε και τι ακριβώς να πάψει να έρχεται στην Ελλάδα; Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:

 -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε αυτοκίνητα. Τότε να δείτε κλάμα που θα ρίξουν Γερμανοί και Γάλλοι που δεν θα ξαναπουλήσουν ούτε ένα αυτοκίνητο τα επόμενα χρόνια. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε γάλα, τυριά και βούτυρο. Τότε να δείτε κλάμα που θα ρίξουν τα φασιστόμουτρα οι Βέλγοι και οι Ολλανδοί. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ξηρούς καρπούς από την Τουρκία. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε καρπούζια και σταφύλια από την Αφρική.

 -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε σταφίδες από την Χιλή (αν είναι δυνατόν!) -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε σπορέλαια και άλλα γράσα. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ρετσίνα από την Καλιφόρνια (θου Κύριε). -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τις εκατοντάδες είδη από οινοπνευματώδη ποτά. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τυριά, κονσέρβες, κέικ, ζαμπονάκια κλπ. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε κινητά, τηλεοράσεις, υπολογιστές και τα χίλια δυο ηλίθια γκάτζετ που στραβώνουν τον κόσμο.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα εκατοντάδες είδη καπνού, πούρων και άλλων δηλητηρίων. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα μπατζάρια τουρσί από την Γερμανία (θεέ μου, θεέ μου). -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα δεκάδες είδη ξένων γλυκών και σοκολατοειδών που στέλνουν τα λεφτά μας στο εξωτερικό και την χοληστερίνη στα ύψη. -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, και πληθώρα από άχρηστα είδη για το σπίτι (μέχρι κόφτης για να κόβεις σε ίσια κομμάτια την μπανάνα υπάρχει!!!).

 Ας επιστρέψουμε στην εποχή του 60. Ας περπατήσουμε και πάλι ήσυχοι στον άδειο δρόμο. Ας κοιμηθούμε το βράδυ χωρίς να ξυπνάμε από τον κάθε αργόσχολο ηλίθιο που τριγυρνάει με το αμάξι ακούγοντας τουρκογύφτικα καψουρολαϊκά ή χαζά ραπ στην διαπασών. Ας φάμε λιγότερο και ας χάσουμε το υπέρβαρο λίπος μας. Ας κάνουμε πάλι γιορτές-ρεφενέ. Ας ξανακάνουμε αληθινούς φίλους, αντί για τους ηλεκτρονικούς που έχουμε σήμερα. Ξυπνάτε μαλάκες Έλληνες. Έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου. Έχουμε δώσει τα φώτα του πολιτισμού στον κόσμο. Έχουμε τσακίσει στον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο την ιταλική και γερμανική υπερδύναμη. Και έχουμε καταντήσει σήμερα να ζητιανεύουμε από τους κωλο-ευρωπαίους και να τους παρακαλάμε να μας πηδάνε ώστε να έχουμε βίντεο και κινητά. Και από πάνω καθόμαστε και μας βρίζουν, αφού δεν έχουμε πλέον ΚΑΘΟΛΟΥ αξιοπρέπεια».

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει μωρέ ο Χάρυ Κλύν; Να πάμε 50 χρόνια πίσω επειδή κάποιοι δε ξέρουν να διαχειριστούν τον πλούτο και την ανάπτυξη;

Καλά κάνει και τα λέει. Τουλάχιστον αυτός εξηγεί στον κόσμο τι επιλέγει. Άλλοι απλά ειρωνεύονται για να το κρύψουν ή απλά δεν το λένε. Πετάνε ένα "μην ανησυχείτε" και καθάρισαν.

ο άνθρωπος είναι παρανοϊκός,μας ζητά να ψηφίσουμε όχι ενώ πριν 2 μέρες πήγαινε στην Ευρώπη και έλεγε "ναι σε όλα" 

Ο Χάρρυ Κλυνν  έλεγε ναι σε όλα?

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

η αργεντινη ειχε και εχει κρεας τουλαχιστον, μπορει καποιος να μου πει με νουμερα και στοιχεια τι παιζει με τις εγχωριες κτηνοτροφιες και γενικα με την παραγωγη τροφης ???  

Link to comment
Share on other sites

Και ο Τσίπρας τα ίδια είπε στην συνέντευξή του. Επειδή απολαμβάνουν υψηλής δημοτικότητας ξέρουν ότι αυτές οι δηλώσεις είναι έμμεση πίεση προς κάποιους ψηφοφόρους ώστε να επιλέξουν το όχι. Όλα στο πρόγραμμα είναι.

Αν δεν ξέρεις που κολλάει ο Μητσοτάκης, θα έχεις τουλάχιστον μια δικαιολογία να λες στα παιδιά σου.

"ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ"

 

Τώρα στο θέμα των ΣΥΡΙΖΑΙΩΝ, εντάξει, μην συγχύζεσαι.

 

alesyr1.jpg

 

Αν είναι λάθος η εικονίτσα πάω πάσο. My bad. Αν δεν είναι, τολμάς να σχολιάσεις; Πρόσεχε. Δεν λέω ότι κακώς έχουν λεφτά οι άνθρωποι. Δούλεψαν και τα έβγαλαν, τα βρήκαν δεν έχει σημασία. Σημασία έχει σε ποια τράπεζα θα βρίσκονται αυτά όταν θα κουρεύονται τα χρήματα του κοσμάκι. Μπορείς να μου αποδείξεις - μιας και σου αρέσουν οι αποδείξεις - ότι όλα τα παραπάνω είναι σε Ελληνικές τράπεζες;

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι είναι σε ξένες τράπεζες? Εσύ είπες ότι τα έχουνε έξω, όχι εγώ.

 

fWswBk7.jpg

 

older than the internet

Link to comment
Share on other sites

η αργεντινη ειχε και εχει κρεας τουλαχιστον, μπορει καποιος να μου πει με νουμερα και στοιχεια τι παιζει με τις εγχωριες κτηνοτροφιες και γενικα με την παραγωγη τροφης ???  

Θα σου πω εγώ μιας και εκεί που γεννήθηκα και μεγάλωσα το Α και το Ω ήταν η κτηνοτροφία.

Οι νέοι παίρνανε τις επιδοτήσεις και τις κάνανε Navara και hilux. Κέρδιζε όποιος αγόραζε το αμάξι με τα περισσότερα έξτρα και τα πιο φαρδιά λάστιχα.

Επίσης αυτός που έκανε το καλύτερο drift/σπινιάρισμα στη πλατεία.

 

Δε κάνω πλάκα ΑΛΛΑ έχουν δηλώσει τόσο αιγοπρόβατα και ελαιώνες στη Κρήτη που απορώ πόσες φορές έχει δηλωθεί η έκταση του νησιού και αν μέσα στα σπίτια μας έχουμε αρνάκια.

Το ποιος μας φταίει γι αυτό το βόλεμα δικό σας :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι είναι σε ξένες τράπεζες? Εσύ είπες ότι τα έχουνε έξω, όχι εγώ.
Πάλι καλά που απαντάς :hehe:
Δε κάνω πλάκα ΑΛΛΑ έχουν δηλώσει τόσο αιγοπρόβατα και ελαιώνες στη Κρήτη που απορώ πόσες φορές έχει δηλωθεί η έκταση του νησιού και αν μέσα στα σπίτια μας έχουμε αρνάκια.
Εδώ κάθε Πάσχα η Νάξος τρέφει ολόκληρη Αθήνα με την παραγωγή της σε κατσίκια.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.