Jump to content



Recommended Posts

Νομίζω πολλοί το έχουν πάρει με κακό μάτι ή/και προσπαθούν να πιέσουν τους devs να βγάλουν περισσότερο υλικό.

 

Και εμένα σίγουρα περισσότεροι χάρτες πιο γρήγορα δεν θα με πείραζε καθόλου! :D

 

Όμως ισχύει ότι:

1)κάθε χάρτης στο καινούργιο Hitman (πέραν από το Prologue) είναι 3-6 φορές μεγαλύτερος από παλαιότερους.
2)μπορείς πλέον να κάνεις spawn σε 6-7 διαφορετικές τοποθεσίες τους χάρτη για να τον προσεγγίσεις διαφορετικά.
3)προστέθηκαν 2 επιπλέον mode (escalation mode/elusive target)

 

Έχω παίξει αρκετές ώρες και παρότι σίγουρα το κάθε revisit δεν είναι όπως η πρώτη φορά, το να έχεις διαφορετικό στόχο αλλάζει ΤΑ ΠΑNTA  όσον αφορά την αίσθηση που σου αφήνει . Και αυτό με κράτησε κάθε φορά προσηλωμένο διότι πρέπει κάθε φορά να ξανά μάθεις και ένα καινούργιο μέρος στον χάρτη και να δεις πως να το ενώσεις με αυτά που ήδη ξέρεις. Πρέπει να μάθεις από την αρχή τις κινήσεις διαφορετικών ατόμων, να επισκεφτείς διαφορετικές τοποθεσίες, να χρησιμοποιήσεις αντικείμενα που δεν θα χρησιμοποιούσες πριν - σε αναγκάζει να βγείς από το confort zone σου.

 

Σημαντικό:
Έχω παίξει τα προηγούμενα Hitman. Παρότι υπήρχαν και σε αυτά διαφορετικές επιλογές για assassination, το πολύ να έπαιζα 1-3 φορές κάποιο χάρτη που μου άρεσε και μετά uninstal. Εδώ, λόγο της επεισοδιακής κυκλοφορίας σε πιέζει να εκμεταλλευτείς το σύνολο από ότι σου προσφέρεται!

 

Προσωπικά είμαι σίγουρος ότι εάν είχαν κυκλοφορήσει 10 χάρτες από την αρχή, θα τελείωνα γρήγορα τον κάθε χάρτη με 1-2 τρόπους και μετά θα βαριόμουν να ξανά παίξω πχ τον 1ο αφότου είχα τελειώσει τον 10ο, επειδή θα είχα ξεχάσει κάποια από τα "κόλπα" και δεν θα είχα όρεξη να το πάρω πάλι από την αρχή, αντί να χτίζω πάνω σε αυτά που ξέρω όπως κάνω τώρα.

 

Δηλαδή θα είχα κατακλυστεί από το μαζεμένο περιεχόμενο και δεν θα είχα εκμεταλλευτεί το σύνολο από ότι μου προσφέρει το παιχνίδι.

 

Και να ξαναπώ ότι δεν θα με πείραζε καθόλου να βγαίνανε περισσότεροι χάρτες! Ίσως εάν είχαν κυκλοφορήσει και το Sapienza μαζί με το Paris να είχε μειωθεί λίγο η αντίδραση.

 

Αλλά προς το παρόν είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την στροφή των devs στο "Quality over quantity" και περιμένω πως και πως τον επόμενο χάρτη, και τα καινούργια escalation mode στον τρέχοντα χάρτη - παίζω τόσες μέρες και ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει ούτε το 50% από τα challenges.

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

Οι όλοι έχετε πέσει με τα μούτρα στο Tom clancy the division  στο Tomb rider  και στο primal ή έχετε φάει ξενέρα με τον Hitman

 τελειώσατε όλα τα ''escalation level'' και περιμένετε πότε θα σκάσει μύτη αυτός ο αναθεματισμένος elusive target 

που εγώ θα τον ονόμαζα illusion target, είδη σε πολλά  φόρα πέφτει το κράξιμο της αρκούδας  όταν οι εταιρίες

πανε να κάνουνε τέτοιου είδους αρπαχτές  θα μας βρούνε μπροστά τους η μάλλον ούτε κάν θα μας δούν την επόμενη φορά.

 

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

-Ο elusive target θα κυκλοφορήσει λίγο πριν τον χάρτη Sapienza.

 

-Την επόμενη βδομάδα θα ξέρουμε ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας του χάρτη Sapienza.

 

-2 καινούργια escalation mode κυκλοφορούν σήμερα αντί του elusive target!

 

-κάθε βδομάδα θα προστίθενται 2 καινούργια escalation μέχρι να κυκλοφορήσει ο χάρτης Sapienza!

 

Πηγή

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος johnIV έγραψε:
πριν 19 ώρες, το μέλος cgd έγραψε:

 

-2 καινούργια escalation mode κυκλοφορούν σήμερα αντί του elusive target!

 

-κάθε βδομάδα θα προστίθενται 2 καινούργια escalation μέχρι να κυκλοφορήσει ο χάρτης Sapienza!

Τα escalation mode θα έλαγα πως θα ήταν ελκυστικό αν σε κάθε level άλλαζε και στόχο στην υπάρχουσα κατάσταση 

κάνεις τα ίδια πράγματα απλά σε κάθε level προστίθεται και κάτι επιπλέον που κάνει ποιό δύσκολη την εξουδετέρωση των στόχων το θεωρώ 

άκρως βαρετό, συνεχίζουν να χάνουν πόντους οι devs.

πριν 19 ώρες, το μέλος cgd έγραψε:

Άρχισαν τακτικές Ubisoft και δεν μου αρέσει 

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο Escalation Mode για τον χάρτη Paris, ονόματι "The Marsden Isotopy".

 

Το τελείωσα σε 10min όλα τα levels με την πρώτη... μεγάλη μάπα.

 

Είναι σαν να το φτιάξανε στα γρήγορα για να φαίνεται ότι βγάζουν παραπάνω περιεχόμενο...

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί στις τσέπες του έχει τα silverballers χε! χε! :D

 

Edit: Πάντως παιδιά με το preset του sweetFX καθάρισε η ατμόσφαιρα πραγματικά άλλο παιχνίδι

δοκιμάστε αν δεν το βάλατε ακόμη

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ελληνικό Walkthrough για το Paris Escalation mode: The Holmwood Disturbance (επίπεδο 5, silent, speedrun).
 



Speed run και για τα άλλα 2 καινούγια, The Osterman Mosaic (μεγάλη μάπα!)  και το The Marsden Isotopy , αλλά είναι μικρά και αρκετά εύκολα...

 

Το The Einarsson Inception στο ICA ήταν λίγο καλύτερο, άλλα πάλι αρκετά γρήγορο αν το κάνεις σωστά.

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, johnIV said:

Στις 26 Απριλίου τελικά ο χάρτης Sapienza ;

Ναί.

 

Κατά τα άλλα ένας χάρτης ανά μήνα, αλλά σύμφωνα με το επίσημο twitter των developers είναι πιθανό να αλλάξει το γενικό πρόγραμμα (Πηγή).

 

Επίσης, το καινούργιο patch 1.03 για το PC έρχεται αυτήν την εβδομάδα (Πηγή (comment #2)).

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος cgd έγραψε:

Ναί.

 

Κατά τα άλλα ένας χάρτης ανά μήνα, αλλά σύμφωνα με το επίσημο twitter των developers είναι πιθανό να αλλάξει το γενικό πρόγραμμα (Πηγή).

 

 

Μετά από τέτοιο καταιγισμό αρνητικών μηνυμάτων που φάγανε απο τον κόσμο πρέπει να αλλάξουν ρότα  αν θέλουν να σώσουν το τομάρι τους

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.