Jump to content



Windows 10


Recommended Posts

Παιδια ειτε το πιστευετε ειτε οχι το λινκ εξαφανιστηκε , μου σταλθηκε στο Mail μου , μολις το κατεβασα αυτοματα δεν ειχε το λινκ

το μεγεθος του αρχειου ειναι 3.6 gb , και θελουν να δουνε αν υπαρχει προβλημα στο download που εκανα , η  αν φταει  τα προτοκαλα του δικτυου


Τελος παντον οι ανθρωποι ηταν πολυ ευγενεις , θα δοκιμασω αυριο και θα ενημερωσω .

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που στο nview δε μπορώ να αλλάξω ούτε τη διαρύθμιση των οθονών, ούτε ποια είναι primary κτλ? Μόλις πατάω apply αμέσως γυρίζει στην προυπάρχουσα κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν είμαι πιο χρήσιμος, αλλά:

Χαχαχα, τί να κάνω, αφού έχει ξεμείνει ένας epson lx-300+ii;

 

Τέλος πάντων, τελικά υπάρχει θέμα στο 1511. Rollback στην προηγούμενη έκδοση και λειτουργεί κανονικά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tιθεται ενα θεμα σχετικα με την αδεια.

Αν εχεις 2 partition με win7, (και τα 2 ενεργοποιημκενα κανονικα), στο ενα απο τα 2 κανεις upgrade σε win 10, ενεργοποιειται κανονικα και στην συνεχεια εχεις 2 λειτουργικα ενεργοποιημενα, εκει τι γινετε στην συνεχεια, θα ειναι και τα 2 μονιμα ενεργοποιημενα;

Link to comment
Share on other sites

Tιθεται ενα θεμα σχετικα με την αδεια.

Αν εχεις 2 partition με win7, (και τα 2 ενεργοποιημκενα κανονικα), στο ενα απο τα 2 κανεις upgrade σε win 10, ενεργοποιειται κανονικα και στην συνεχεια εχεις 2 λειτουργικα ενεργοποιημενα, εκει τι γινετε στην συνεχεια, θα ειναι και τα 2 μονιμα ενεργοποιημενα;

Μπορείς να έχεις και 2 φορές τα Windows 10 ενεργοποιημένα στον ίδιο υπολογιστή. Τεχνικά δεν υπάρχει σύγκρουση στο παράδειγμα που θέτεις.

 

Παρεμπιπτόντως, επιβεβαίωσα και στην πράξη αυτό που λέγαμε - τα αρχεία εγκατάστασης που φτιάχνει το media creation tool δέχονται πλέον κανονικά κλειδιά από 7/8 για την ενεργοποίηση.

 

edit:

@Spirosssss, μια διαφορά που παρατήρησα είναι ότι άλλαξαν το εικονίδιο αποσύνδεσης συσκευών, ώστε να μη μοιάζει με όλα τα άλλα γκρίζα εικονίδια με πράσινο σημαδάκι. Νομίζω ότι ήταν με αυτή την ενημέρωση, αλλά μπορεί η μνήμη μου να με απατάει :).

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις και 2 φορές τα Windows 10 ενεργοποιημένα στον ίδιο υπολογιστή. Τεχνικά δεν υπάρχει σύγκρουση στο παράδειγμα που θέτεις.

Παρεμπιπτόντως, επιβεβαίωσα και στην πράξη αυτό που λέγαμε - τα αρχεία εγκατάστασης που φτιάχνει το media creation tool δέχονται πλέον κανονικά κλειδιά από 7/8 για την ενεργοποίηση.

edit:

@Spirosssss, μια διαφορά που παρατήρησα είναι ότι άλλαξαν το εικονίδιο αποσύνδεσης συσκευών, ώστε να μη μοιάζει με όλα τα άλλα γκρίζα εικονίδια με πράσινο σημαδάκι. Νομίζω ότι ήταν με αυτή την ενημέρωση, αλλά μπορεί η μνήμη μου να με απατάει :).

Σωστα τα λες για το safely removal.

Οσον αφορα την ενεργοποιηση το κλειδι το εβαλες κατα την εγκατασταση η μετα οταν μπηκες στα 10?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες για το safely removal.

Οσον αφορα την ενεργοποιηση το κλειδι το εβαλες κατα την εγκατασταση η μετα οταν μπηκες στα 10?

 

Το δέχεται και κατά τη διαδικασία εγκατάστασης και μετά. Πριν την 1511/build 1586 δεν το αναγνώριζε καθόλου, εκτός εάν ήταν για Windows 10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια με τα 10ρια εχω σταματησει να μπαινω γιατι τα

βρισκω ελεηνα απαραδεκτα...

Kαι εγω το ιδιο, (σε virtual εχω τα 10), αρα μπορεις να τα εχεις και τα 2 μονιμα ενεργοποιημενα μ'αυτη την μεθοδο.

Το θεμα ειναι αν μετα απο καιρο, κανεις format και περασεις ενα απο τα 2, αν θα ενεργοποιηθει με το παρων κλειδι.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ιδιο, (σε virtual εχω τα 10), αρα μπορεις να τα εχεις και τα 2 μονιμα ενεργοποιημενα μ'αυτη την μεθοδο.

Το θεμα ειναι αν μετα απο καιρο, κανεις format και περασεις ενα απο τα 2, αν θα ενεργοποιηθει με το παρων κλειδι.

Μπορείς πάντα να πάρεις ένα μικρό backup την κατάσταση ενεργοποίησης και να την επαναφέρεις εάν χρειαστεί (μόνο στο ίδιο μηχάνημα).

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τα 8.1 και τα 10 στο ιδιο pc με ιδιο κλειδι και δεν εχω θεμα.

Βεβαια με τα 10ρια εχω σταματησει να μπαινω γιατι τα

βρισκω ελεηνα απαραδεκτα...

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ, εξαιρώντας το θέμα privacy που διορθώνεται εύκολα με τα εργαλεία που κυκλοφορούν, τι δε σου αρέσει στα 10 που στα 8 είναι καλύτερο; Δε μιλάω για τα 7, μιλάω για τα 8, γιατί αυτά λες ότι χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Οτι βολευει τον καθενα ρε παιδια. Οταν αρχισουν να γινονται πραξη τα πλεονεκτηματα της dx12 σιγουρα θα χρησιμοποιω το δισκο με τα 10ρια τουλαχιστο για τα games.

Προς το παρον δε μ αρεσουν

Έγινε επεξεργασία από Nick74
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε @Nick74, δε σε κρίνουμε, απορία έχουμε. Τι είναι αυτό που σε ενοχλεί; Τι δε δουλεύει; Τι είναι πιό αργό ή χειρότερο; Αυτό ρωτάμε. Οι απαντήσεις που δίνεις, είναι σα να λες, "δεν ξέρω, δε μου αρέσουν γιατί έτσι και δεν ασχολούμαι". Και το έγραψα πάλι, αν μου έλεγες για 7, άλλη φιλοσοφία, άλλη νοοτροπία, χρόνια συνήθειας, οπότε θα το καταλάβαινα να μη σε βολεύουν τα 10. Αλλά τα 8.1 ; Τα 10 είναι όπως θα έπρεπε να είναι τα 8.0. Είναι σα να λες ότι προτιμάς τα Vista από τα 7.

Link to comment
Share on other sites

Τα 8.1 απ την πρωτη μερα τα εκανα ακριβως σαν 7 οποτε γιατι τα ξεχωριζεις;

Τα 10ρια εχουν ενα σωτω κουλαμαρες (μεχρι και η αλλαγη λογαριασμου γινεται διαφορετικα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.