Jump to content



Windows 10


Recommended Posts

Εχουμε και στα 10 ολες τις γλωσσες Pro & Home?

Δηλαδη αναβαθμιζω την αγγλικη εκδοση, ενεργοποιειται, και κατεβαζω για clean install την ελληνικη, για να μην παιδευομαι?

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και στα 10 ολες τις γλωσσες Pro & Home?

Δηλαδη αναβαθμιζω την αγγλικη εκδοση, ενεργοποιειται, και κατεβαζω για clean install την ελληνικη, για να μην παιδευομαι?

Δεν είμαι βέβαιος ότι μπορείς να κατεβάσεις Ελληνικό ISO, αλλά εάν μπορείς θα δουλέψει. Πάντως μπορείς να προσθέσεις όποια γλώσσα θέλεις μετά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός  ...για  πήγαινε  όμως  από  την  Εναρξη --->>  Ρυθμίσεις...εφαρμογές  ενέργειας  κ.λ.π  να  το  βρεις  ...χα χα χα

Κανε δεξι κλικ στην εναρξη και επελεξε πινακα ελεγχου> υλικο και ηχος> επιλογες παροχης ενεργειας. (αρε 7αρια, 10 φορες καλυτερα που ειναι).

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο ειναι δηλαδη το δεξι κλικ εκει κατω και το power options για να μπεις σε αυτο το μενου; Δε μπορω να καταλαβω.. Εκτος και αν ειναι προνομιο των enterprise αυτο.

post-60900-0-30072900-1439499577_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Κανε δεξι κλικ στην εναρξη και επελεξε πινακα ελεγχου> υλικο και ηχος> επιλογες παροχης ενεργειας. (αρε 7αρια, 10 φορες καλυτερα που ειναι).

 

ο  κλασικός  τρόπος  από  7  ενοείτε  οτι  το  εχω  κάνει  ...πάντως  εμένα  δε  δουλεύει  ...το  κλέισιμο  της  οθόνης  ουτε  στα  5  ουτε  στα  10  λεπτα ..

Link to comment
Share on other sites

Κανε δεξι κλικ στην εναρξη και επελεξε πινακα ελεγχου> υλικο και ηχος> επιλογες παροχης ενεργειας. (αρε 7αρια, 10 φορες καλυτερα που ειναι).

Όπως λέει ο Tommy. Έτσι πας γρήγορα  :) . Πίνακας ελέγχου---> Επιλογές ενέργειας ----> Αριστερά στην στήλη η τελευταία επιλογή.

ο  κλασικός  τρόπος  από  7  ενοείτε  οτι  το  εχω  κάνει  ...πάντως  εμένα  δε  δουλεύει  ...το  κλέισιμο  της  οθόνης  ουτε  στα  5  ουτε  στα  10  λεπτα ..

Αν έχεις κάνει Upgrade σε συμβουλεύω να κάνεις clean install αφού σώσεις τα αρχεια σου πρώτα φυσικά. Είχα και εγώ διάφορα με το upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και στα 10 ολες τις γλωσσες Pro & Home?

Δηλαδη αναβαθμιζω την αγγλικη εκδοση, ενεργοποιειται, και κατεβαζω για clean install την ελληνικη, για να μην παιδευομαι?

Ναι μπορείς να επιλέξεις την γλώσσα. Με το media creation tool επολέγεις Create Installation media for another pc. Στη συνέχεια επιλέγεις Language, Edition(Home,Pro), Architecture(32bit-64bit). 

 

post-64777-0-22071100-1439502610_thumb.j

 

Γύρισε στο post #403 και δεν τον οδηγό. Τρέχεις setup των windows μέσα από το φλασάκι και κάνεις clean install κατευθείαν. 

 

post-64777-0-99920800-1439502594_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το οτι μπορω να κατεβασω ISO με ελληνικη γλωσσα, το εκανα

Αν ενεργοποιησω με το λογαριασμο μου το αγγλικο, θα μπορεσω να περασω κατευθειαν το ελληνικο και να ενεργοποιηθει?

 

Εγω το clean install το ξερω με bootable dvd, format κλπ

τωρα πώς το εννοειτε εσεις μεσα απο win... δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Το οτι μπορω να κατεβασω ISO με ελληνικη γλωσσα, το εκανα

Αν ενεργοποιησω με το λογαριασμο μου το αγγλικο, θα μπορεσω να περασω κατευθειαν το ελληνικο και να ενεργοποιηθει?

 

Εγω το clean install το ξερω με bootable dvd, format κλπ

τωρα πώς το εννοειτε εσεις μεσα απο win... δεν ξερω

Είναι άλλα κόλπα αυτά. Λειτουργεί κανονικά. Είναι δοκιμασμένο και η εγκατάσταση τσακ μπαμ

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εβαλα με update στην αρχη και στα καπακια clean install. Δεν εχω κανενα προβλημα οτι και να εχω παιξει, Battlenet origin και steam ολα μια χαρα ουτε τα apps κολλανε.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Το οτι μπορω να κατεβασω ISO με ελληνικη γλωσσα, το εκανα

Αν ενεργοποιησω με το λογαριασμο μου το αγγλικο, θα μπορεσω να περασω κατευθειαν το ελληνικο και να ενεργοποιηθει?

 

Εγω το clean install το ξερω με bootable dvd, format κλπ

τωρα πώς το εννοειτε εσεις μεσα απο win... δεν ξερω

 

Και boot από DVD/flash disk, format και clean install πάλι θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τον Defender , ειναι οτι  , δουλευει μονιμα το Service και σε οτι να'ναι χρονικα διαστηματα, και ενω το εχεις κλεισει απο παντου. Εαν δε το βγαλεις απο τα group policies , δε δινεται δυνατοτητα να βγει απο τα services και ξανατρεχει. Αν στα χομ-προ ισχυει ή οχι δε ξερω παντως. 

 

Μετα απο εδω

 

post-60900-0-52486100-1439553597_thumb.j

 

εγινε grayed out αυτο

 

post-60900-0-52913300-1439553700_thumb.j

 

και πηγε set στο manual , ουσιαστικα απενεργοποιηθηκε και δε ξανατρεχει το service.

 

 

 

 

 

Και εχω την εντυπωση μονο σε enterprise οτι γινεται. Αν ναι, μεγιστη πατατιά 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Παίδες  καλησπέρα ....ρε  σεις  τι  σημαίνει  καθαρή  εγκατάσταση ? (εγω ξέρω  = Δίσκος φορμαρισμένος + DVD Windows και  εγκατάσταση )

 

1.με  τα  10  θεωρείται  καθαρή  εγκατάσταση  άλλο  πράγμα ?

 

2. και λένε  πολλοί  σώσε  τα  αρχεία  σου  ...τι  ενοέιτε  ...οτι  εγω  που  έχω  20  προγράμματα  μέσα  θα  τα  σώσω  με  κάποιο  τρόπο  και  μετα  την  εγκατάσταση  θα  ...ξαναμπούν  ως  εκ  θαυματος  με  τις  εγκαταστάσεις  τους ..

 

3. Υπάρχει  αρχείο  στο  δίσκο όταν  εχει  γίνει  αναβάθμιση  που  περιέχει  τα  10  και  απ  αυτό  μπορεις  να  κάνεις  ISO  DVD ?

 

4.Αν κατεβάσεις τα  10  από  το  αρχείο  της  microsoft είναι  εξ  ορισμού  Ελληνικά  και  ποια  έκδοση ? (αυτο  το  ορίζεις  και  μετα ) ?

 

συνέχεια σε  λίγο   ( όλα  σε  κουβέντα  χωρίς  αγχος  )

τα  λέμε ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει να σταματήσεις το service. Βέβαια την βρήκα την δουλειά από αλλού

 

post-64777-0-41481700-1439559126_thumb.j

 

αλλά αν είναι να κάνω όλλα αυτά προτιμώ το Exclude a folder

 

Edit: Με αυτές τις ρυθμίσεις πάλι με ενόχλησε ο Defender.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Παίδες  καλησπέρα ....ρε  σεις  τι  σημαίνει  καθαρή  εγκατάσταση ? (εγω ξέρω  = Δίσκος φορμαρισμένος + DVD Windows και  εγκατάσταση )

 

1.με  τα  10  θεωρείται  καθαρή  εγκατάσταση  άλλο  πράγμα ?

 

2. και λένε  πολλοί  σώσε  τα  αρχεία  σου  ...τι  ενοέιτε  ...οτι  εγω  που  έχω  20  προγράμματα  μέσα  θα  τα  σώσω  με  κάποιο  τρόπο  και  μετα  την  εγκατάσταση  θα  ...ξαναμπούν  ως  εκ  θαυματος  με  τις  εγκαταστάσεις  τους ..

 

3. Υπάρχει  αρχείο  στο  δίσκο όταν  εχει  γίνει  αναβάθμιση  που  περιέχει  τα  10  και  απ  αυτό  μπορεις  να  κάνεις  ISO  DVD ?

 

4.Αν κατεβάσεις τα  10  από  το  αρχείο  της  microsoft είναι  εξ  ορισμού  Ελληνικά  και  ποια  έκδοση ? (αυτο  το  ορίζεις  και  μετα ) ?

 

συνέχεια σε  λίγο   ( όλα  σε  κουβέντα  χωρίς  αγχος  )

τα  λέμε ..

Eπειδη βαζεις πολλα θεματα διαβασε εδω, εδω και εδω και θα σου λυθουνε οι περισσοτερες αποριες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.