Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Johnnymous [Σήμερα, στις 11:43]

τι λέτε γι αυτή

http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/default.asp?seriesid=40

WinFast PX6600 GT TDH

Απο την σειρα 6600GΤ η Leadtek φαινεται να ειναι η καλυτερη λυση μεχρι στιγμης οσο αναφορα o/c και ψυξη.....! Aλλα απο την αλλη εγω προσωπικα δεν θα εδινα τοσο λεφτα (αν δεν κανω λαθος βγαινει στα 240) για 6600GT. Θα προσπαθουσα να μαζεψω λιγα παραπανω για να παω σε 6800 απλη. Καλυτερη λυση τιμης/αποδοσης μεχρι στιγμης ειναι με διαφορα η Prolink.....

Link to comment
Share on other sites

Οι 71,20 ειναι καλοι σε 3D Mark 05....σου δινουν σχεδον 500 μοναδες πανω....

Σε διαφορα συγκριτικα παντως λενε οτι οι τελευταιοι official 66.93 ειναι πολυ καλυτεροι σε ποιοτητα και ιδιαιτερα στα παιχνιδια....

τελευταιοι official beta ειναι οι 67,02....

Edit: Ριξε μια ματια εδω .Θα σου λυθουν αρκετες αποριες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 11:55]

Απο την σειρα 6600GΤ η Leadtek φαινεται να ειναι η καλυτερη λυση μεχρι στιγμης οσο αναφορα o/c και ψυξη.....! Aλλα απο την αλλη εγω προσωπικα δεν θα εδινα τοσο λεφτα (αν δεν κανω λαθος βγαινει στα 240) για 6600GT. Θα προσπαθουσα να μαζεψω λιγα παραπανω για να παω σε 6800 απλη. Καλυτερη λυση τιμης/αποδοσης μεχρι στιγμης ειναι με διαφορα η Prolink.....

δεν θέλω να δώσω παραπάνω απο 300 για κάρτα γραφικών γιατι και να θέλω δεν μου βγαίνουν.. Μία άπλή 6800 pci-e στην Ελλάδα πόσο κάνει????

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα δεν θυμαμαι να εχω δει πουθενα απλη 6800pcie... Απο το να δωσεις 300+ για απλη 6800 καλυτερα να δωσεις τα 200 στην 6600gt.Καπου ειδα την msi 6600gt pcie να εχει 180+φπα... Μιλαμε για σχεδον ιδιες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Leadtek

Δεν ξέρω ακόμα

Σκέφτομαι τον καινούργιο PC να τον πάρω κομμάτια

αλλά δεν μπορώ να τον συναρμολογίσω μόνος μου και δεν ξέρω κανένα καλό μαγαζι που να ξέρω πως αμα γίνει καμία στραβη θα πάρει την ευθυνη

Link to comment
Share on other sites

hi παίδες νέο αίμα εδώ, και εγώ υποψήφιος αγοραστής 6600GT είμαι. Το θέμα είναι πως έχω 350watts psu με 2 fans, 2 σκληρούς και 2 rom drives φορτωμένα, επώνυμο, δεν θυμάμαι μάρκα γμτ. Το θέμα είναι πως έχω ξεμίνει από molex connector, άμα πάρω καναν διαιρέτη θα αντέξει? σε 300αρη που πήρε ένας δικός μου και δεν άντεξε η κάρτα στα παιχνίδια, nvidia από όσο ξέρω προτείνει 350. Μάλλον με βλέπω για 480 watts thermaltake/antec. btw check this beast out !

http://www.thermaltake.com/purepower/w049atx12v/w0049atx12v.htm

Σκέφτομαι για point of view από pc-store.gr έχει τρελό games bundle από όσο ξέρω όλες οι 6600GT ψήνονται σε full load, νομίζω το σύστημα ψύξης είναι παρόμοιο με msi για clocks 0.6/1.2 ghz (ψιλονουμπ ερώτηση μιας και η Msi δεν αντέχει) έχω ελπίδες? 0,56/1,02ghz που'χει και η msi του strong έστω? leadtek είναι stable σε 600/1200? τίποτα accessories που θα με βοηθήσουν? η v9999 και γενικά οι 6800 πέρα απ'τα παραπάνω pipelines δεν είδα πάνω από 3-4 fps avg στα games που παίζω με τα settings που με ενδιαφέρουν (full details 1024x768 με ή χωρίς AA/AF) βέβαια αυτό το είδα στο tomshardware που το test pc τους είναι τούμπανο (a64 4000+ 1GB ddr κτλ)

οπότε εξαρτάται απ'το cpu limited σε τι διαφορές θα έχεις με 6600gt (athlon xp 2400+ here) εκτός να θες να την μετατρέψεις σε 6800gt. anyhow από ότι είδα πάλι στο tomshardware 2x6600gt σε sli έχουνε στα avg fps 15-20% διαφορά από μια σκέτη ανάλογα με τα settings πάντα. σε 1280χ1024 και πάνω έχουνε σχετικά καλό προβάδισμα.

http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041222/images/image012.gif http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041222/images/image013.gif

http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041222/images/image022.gif

ΥΓ : thx 4 the welcome chosen

ΥΓ2 : $#@@)##@$()#@$ το ελληνικο φοντ τι εχουν τα greeklish ? :( :(

ΥΓ3 : ναναι καλα ο μεταφραστης μου ο Hero :p :p :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλωσορισες στον TheLab.

Στους ορους χρησης του φορουμ λεει καπου οτι μπορεις να γραφεις ΜΟΝΟ ελληνικα. Αλλαξε το ποστ σου (EDIT) και θα παρεις τις απαντησεις σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε grunt θα σου απαντησω λιγο συντομα στις ερωτησεις σου.

1)Η msi 6600gt agp ειναι τελικα πολυ καλη καρτα,αθορυβη,καλο o/c,videoin και το καλυτερο συνοδευτικο που υπαρχει σε 6600gt αυτη τη στιγμη.

2)Η leadtek ειναι καλυτερη σε o/c αλλα πολυ χλωμο να εχεις 600/1200 σταθερα.585/1140 να υπολογιζεις (πανω/κατω).Ειναι βεβαια αρκετα πιο ακριβη,σε βαθμο που με λιγα ευρω παραπανω να παιρνεις 6800 απλη.Η msi σε o/c παει χαμηλοτερα σε πυρηνα (560-565) αλλα σε μνημη ειναι απο τις καλυτερες!Εμενα σταματαει το κοντερ στα 1185!!!Παει και πιο πανω αλλα λογω θερμανσης κοβονται οι επιδοσεις (και παλαι χωρις να μου βγαζει αρτιφακτς!).Μια χαρα δηλαδη.

3)Η απλη 6800 σε 1024χ768 με ΑΑ/ΑF κανει σχεδον το ιδιο gaming με την 6600gt.Χωρις φιλτρα οι καρτες ειναι ολοιδιες σε επιδοσεις... Διαφορα παιρνει η 6800 υπερ της οσο ανεβαινεις σε αναλυση και χρησιμοποιεις φιλτρα... (1600/ΑΑ/ΑF)

Link to comment
Share on other sites

ti le re vader se mgmanager i prolink ine pio f8ini aptin msi , anyhow vrika se hardshop kai mgmanager A8N-SLI nforce 4 deluxe (gia osous den pirane hampari)TREXTEEEEEEE ,oso gia to games bundle i pov ehi to kalytero asizititi , farcry hitman 3 kai pop2 (230 euro apo pc store parakalw ) o strong den mporese na ftasi ta clocks pou les me tin msi tespa kai horis o/c den me halaei mias kai new pc lew na parw to kalokari tespa thx gia to reply

na rotisw kati allo , epidi 8a valw kai alla 512 ram ( ehw idi 2 dimmakia twn 256 samsung underclocked sta 266 apo 333 cl timing 2.0(apo 2.5 pouhe sta 333) ta ipoloipa 3-3 nomizw , ama parw apo mgmanager ena dimmaki 512 samsung 400mhz (93 euro )SIGOURA 8anai simvato otan to kanw underclock sta 266 ?

gia psu katelija apo pc-store thermaltake 480 watt (120 euro) 8ahi kai prooptikes ama den parw mazi me new pc to kalokairi kai monitor sinolo gia mnimi vga kai psu peripou 450 euro , skefteste tpt kalytero ?

Link to comment
Share on other sites

εκτος οτι μας εβγαλες τα ματια ετσι που γραφεις....

δεν καταλαβαμε και πολυ...ειδικα το τελευταιο που λες για το τι θα κανεις το καλοκαιρι...

plz...σου το ξαναειπανε οτι εδω γραφουμε ΜΟΝΟ ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

μαλον την msi αν τις εβρισκα στην ίδια τιμη...

η προλινκ φαινεται να εχει καπως καλυτερη ψυκτρα...

κι εγω τη ζαχαρωνω την 6600gt αλλα μαλλον θα βαλω κι αλλα στην παντα να παρω μια 6800απλη...δεν μου γεμίζει καθολου το ματι το συστημα ψυξης της 6600gt κι εκτος απο αυτο δεν νομιζω να βγει silencer για agp εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 17:24]

μαλον την msi αν τις εβρισκα στην ίδια τιμη...

η προλινκ φαινεται να εχει καπως καλυτερη ψυκτρα...

κι εγω τη ζαχαρωνω την 6600gt αλλα μαλλον θα βαλω κι αλλα στην παντα να παρω μια 6800απλη...δεν μου γεμίζει καθολου το ματι το συστημα ψυξης της 6600gt κι εκτος απο αυτο δεν νομιζω να βγει silencer για agp εκδοση...

Συφωνω καταρχην στην επιλογη MSI αν οι 2 καρτες ειχαν την ιδια τιμη. Οσο αναφορα το Artic Cooling απο οτι εχω διαβασει σε ξενα φορουμ(χρηστες που εχουν στειλει e-mail) λενε οτι θα βγει αρχες Φεβρουαριου...... Ας περιμενουμε να δουμε !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πήρα στα χέρια μου την γιγαβυτε 6600gt agp 205E! Oλο χαρά την τοποθετώ και ξεκινάω να την επεξεργαζομαι δεν πέρασαν 3 λεπτα λειτουργείας και αρχισα να ακουω έναν θορυβο! παρατηρω ότι ειναι το ανεμιστηράκι της κάρτας κάπου ακουμπάει και ξίνει! τι έχετε να προτείνεται για αυτό? οι θερμοκρασίες τις είναι 60c χωρίς load (καλά είναι για σαν θερμοκρασία?) και απο εκεί και περα στο o/c της nvidia μου βγάζει gpu default 500mhz και μνήμη 1000μηζ (κανονικά 900 δεν πρέπει να είναι?) μήπως φταίνε οι drivers ? 66.93 ; έχω βαλει

,αλλα τους προηγούμενουςω τους έβγαλα με προσθαφαιρεση προγραμματων των windows, ποιο program ειναι καλο για απεγκατάσταση drivers?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.