Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από nkoumle [07-01-2005 01:18]

Γειά σας παιδιά. Εχθές αγόρασα την 6600GT της PixelView. Λοιπόν η κάρτα είναι φοβερή. Ούτε θόρυβο κάνει, ούτε ανεβάζει πολύ θερμοκρασία. Η θερμοκρασίες είναι 50 χωρίς φορτίο και το πολύ 90 με φορτίο. Στην αρχή ήθελα να πάρω την MSI, αλλά μετά που το ξανασκέφτηκα δεν ήθελα να δώσω 20Ε παραπάνω μόνο και μόνο για τα 10 και κάτι CD που προσφέρει παραπάνω και έχει και χειρότερο σύστημα ψύξης από αυτό της PixelView. Την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους υποψήφιους αγοραστές 6600GT.

Η κάρτα δουλεύει σε default χρονισμούς και έχει μαμά ψύξη και drivers Forceware 71.20

Εδώ είναι και οι θερμοκρασίες από το Riva Tuner.

AGP ή PCI-Xpress είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply

πολύ απλά είναι η υποστηρίζομενη τεχνολογία για καρτα γραφικων από την μητρική. Πχ παλια είχαμε AGP. Τώρα έχουμε το πιο γρήγορο PCI Express. Δεν γίνεται να συνδέσεις μία PCI Xpress σε AGP. Το ανάποδο δεν ξερω αν γινετε...

Υπάρχει και μια αντιστοιχει τεχνολογια για τις ΑΤΙ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Χθες, στις 20:11]

πολύ απλά είναι η υποστηρίζομενη τεχνολογία για καρτα γραφικων από την μητρική. Πχ παλια είχαμε AGP. Τώρα έχουμε το πιο γρήγορο PCI Express. Δεν γίνεται να συνδέσεις μία PCI Xpress σε AGP. Το ανάποδο δεν ξερω αν γινετε...

Υπάρχει και μια αντιστοιχει τεχνολογια για τις ΑΤΙ νομίζω.

Δεν ξέρω αν απαντάς στο πόστ μου αλλά αυτό που ρωτάω πιο πάνω είναι αν η κάρτα της Pixelview που λέει ο nkoumle είναι AGP ή PCXpress.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1)μπλοκ της προκοπης γιαυτην την παλιοκαρτα εχει κανενας?

εδω εγω ειμαι με winfast leadtek 6600gt pcix 128 mb

2)ρε κορμια στο Most wanted ολα τιγκα και 1280χ1024 μου κανει σπασιματα

λογικο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια εχω την MSI NX6600GT VTD128 μπορειτε να δωσετε καποιο Link με τους τελευταιους drivers αυτης της καρτας.Μιας και μπηκα στο site της msi και δεν εβγαλα ακρη με τους drivers.Οι σημερινοι μου drivers ειναι οι 6.14.10.7750.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 17:42]

Κατέβασε τους 81.98 από το σιτε ττττης nVidia

www.nvidia.com

Μαστορα ,και γω αυτους εχω

να σε πω , το πιο σωστο ειναι να κατεβαζουμε οτι νεοτερο υπαρχει?

γιατι ακουω που πολλοι λενε οτι οι "τασε" πιο παλιοι οδηγοι ηταν καλιτεροι

για διαφωτισε μας

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλοι αυτούς χρησημοποιούν για συμβατότητα με παιχνίδια....και για wr ;)

’ρα μάλλον είναι οι καλύτεροι whql που κυκλοφορούν...

Αλλιώς αν θελετε δοκιμάστε τους Beta 84.12

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ update ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ 6600gt msi.com.tw ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟΥΣ 82.12.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΜΕΣΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!

ΜΕ cpu ΣΤΑ 2.2 ΚΑΙ ΛΙΓΟ up ΤΙΣ ΚΑΡΤΟΥΛΕΣ 7000 score ΑΝΕΤΑ ΣΤΟ "05

ΚΙ ΑΛΛΟ?????

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες... συχνά όταν κάνω boot... βγάζει ένα μύνημα του στυλ:

"Η κάρτα δεν παίρνει αρκετό ρεύμα, ελέγξτε την καλώδιο τροφοδοσίας της (το ποιο?). Έχουν μειωθεί οι ταχύτητες για σταθερότητα."

Όντως η ταχύτητα της μνήμης πέφτει από το 1000 στα 500, αλλά με ένα Restart όλα καλά. Μια χαρά παίζει κλπ. (Albatron)

Το μόνο που έχω παρατηρήσει, είναι ότι αυτό συμβαίνει συνήθως όταν ενώ το pc είναι σβηστό, το ups παίρνει λίγο μπρος από αυξομειώσεις της τάσης... Στο επόμενο boot βγαίνει το μνμτάκι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,πηρα την Asus extreme 6600GT silencer 256mb pci και κατεβασα τον driver:

ForceWare Release 80

Version: 84.21

Release Date: March 17, 2006

WHQL Certified*

Ποιον driver ομως πρεπει να βγαλω για να περασω τον καινουργιο?,γιατι στην προσθ.προγρ.εχω:Asus nvidia driver και nvidia driver.Επισεις,ειναι ο σωστος driver για την καρτα αυτος?Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω μια MSI 6600GT 128E, και σκεφτομαι να βαλω αλλη μια σε sli

(Εβαλα το νεο tomb raider και ψιλογονατισε η καρτουλα:happy: )

Τι λετε αξιζει τον κοπο; θα δω διαφορα;:...:

Η να την πουλησω και χτυπησω καμια πιο δυνατη (μεχρι 7600) ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.