Jump to content



Προβληματικό τροφοδοτικό;


Tim1416003192

Recommended Posts

λοιπών παιδία τελικά πήγα και πήρα το chieftec 360w βγάζει 18Α 12+( δεν πήρα ότι καλύτερο αλλά το πρόβλημα ήταν απρόσμενο από οικονομικής πλευράς) το qtec έβγαζε (peak 16A 12+) και (max 12A 12+) οπότε τουλάχιστον ξέρω ότι το chieftec είναι λίγο καλύτερο. Το βάζω με χαρά πάνω καιιιιιιι ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!! Πάλι δεν ανάβει κανονικά !!!!Τι άλλο φταίει ? Η m/b μπας και δεν γουστάρει τον prescott?(Μ/Β GIGABYTE 8ΙPE1000 REV 2.0 865PE chipset) o Prescott να είναι μούφα?(απο e-shop αγοράστικε) Η m/b να έχει πάθει ζημιά ? Πάω να ξαναπεράσω το last bios μπασ και ξεκοληση το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα από οτι φαίνεται μάλλονλύθηκε,με την αλλαγή του bios στην προηγούμενη εκδοση . Δεν είμαι σίγουρος ,ακόμα απλά σήμερα που τον ανοιξα ξεκίνησε με την δευτερη (μάλλον στην πρώτη δεν πάτησα καλα το κουμπι! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ουτε με το βιος βρεθηκε λύση,!!! δεν ξερω τι έγινε παντος μολις εβαλα το προηγούμενο βιος σταματησε να το κανει για 2-3 μερες και μετα πάλι τα ίδια.Τροφοδοτικό αλλαξα , το κουμπι δεν ειναι γιατι και απο το πληκτρολογιο που παω να το ανοιχω τα ιδια κάνει, το cpu πατάει καλά, ολα τα βθσματα έιναι καλα στην θέση τους ,το βιος είπαμε δεν είναι , το motherboard μενει αλλα παράξενο μου φαίνεται!! καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.