Jump to content




wolves

Recommended Posts

http://steamcommunity.com/groups/DirtRallyHellenicCommunity

εδώ είστε να τρέξουμε σε κανα event;;

 

Εκεί που είπες και εδώ

 

Επειδή είμαι σε μεγάλα κέφια, έχετε όλοι όσοι τρέξετε 5 λεπτά αέρα στο σύνολο (Το rally είναι διάρκειας 2 ημερών, με 18 ειδικές σύνολο)

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εβδομάδα (από σήμερα) ξεκινάει league για το Dirt Rally και το Racedepartment.com. Δε χρειάζεται να είναι κάποιος premium member, αλλά απαιτείται account στο site για να μπορείς να κάνεις εγγραφή στο league.

 

Η σελίδα για εγγραφή στο League του Racedepartment εδώ: https://www.dirtgame.com/uk/leagues/league/1541/racedepartment

 

Περισσότερες Πληροφορίες για το 1o event (τρέχετε όποια ώρα θέλετε από 13/10 - 16/10) εδώ: http://www.racedepartment.com/threads/1980s-rwd-various-countries-13th-16th-october-2015.112007/

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα ρυθμίσεις για την G27? Στον profiler έχω βάλει τα ίδια που έχω και στο assetto (100 0 0) και ingame τα default, αλλά η αίσθηση στο τιμόνι είναι απαράδεκτη και δεν έχει καμία σχέση με το πως είναι στο assetto corsa! Πιο συγκεκριμένα, το τιμονι δεν είναι καθόλου βαρύ (δοκιμασα να βαλω 115 0 0, ή 115 100 0, η 100 100 100 και δεν είχε καμια διαφορά) και το χειρότερο είναι πως ο θόρυβος που κάνει η τιμονιέρα είναι σα να έχουν ξεχαρβαλωθεί οι βίδες και τα γραναζια από μέσα της!!! Τελικά απενεργοποίησα το force feedback μέσα από το παιχνίδι, αλλά όπως καταλαβαίνετε αυτό δεν είναι λύση... Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με G25/G27 κι αν όχι, μπορεί να μου πει τι ρυθμίσεις έχει στον profiler και ingame;

Link to comment
Share on other sites

ωχ..εκανες το λαθος να συγκρινεις το dirt με το AC....
το dirt εχει πολυ δουλεια ακομα απο αποψη fbb (το εχουν βελτιωσει αρκετα) και συμπεριφορας αμαξιου.Αλλοι νομιζουν οτι ειναι τελειο και θες αναλογικα χειροφρενα για ενα παιχνιδι της codemasters.λολ :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς πως όλοι όσοι οδηγούν με τιμονιέρα το Dirt Rally, η εμπειρία είναι έτσι όπως τα περιγράφω (πολύ ελαφρύ το τιμόνι και θόρυβος σα να είναι λάσκα οι βίδες και τα γρανάζια;); Κατά την άποψή μου, αν βελτιωθεί το τιμόνι, θα είναι πολύ πολύ πιο ευχάριστη η οδήγηση. Για παλιότερη έκδοση είχα διαβάσει πως με pad είναι καλύτερα απ' ότι με τιμονιέρα. Απλά αναρωτιέμαι αν είναι σε όλους τόσο χάλια όσο το νιώθω εγώ, που να φτάσω στο σημείο να απενεργοποιήσω εντελώς το ffb!

Link to comment
Share on other sites

Στα αυτοκινητα με v2 λαστιχα ειπαν οτι το τιμονι θα ειναι πιο ελαφρυ μεχρι το επομενο update. Το γνωριζουν και θα το φτιαξουν

https://www.dirtgame.com/uk/blog/5048 ' class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'> https://www.dirtgame.com/uk/blog/5048

Διαβασε στο flying finland update

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα ρυθμίσεις για την G27? Στον profiler έχω βάλει τα ίδια που έχω και στο assetto (100 0 0)

 

Εχω κατι ρυθμισεις, δοκιμασε τες, δες διαφορες, και πες μας ενυπωσεις. ;)

Στον profiler κρατα αυτες που εχεις, 100, 0, 0. (900)

In game,

 

Advanced wheel settings.

0%, 100%, 0, 0%, 100%, 0%, 100%, 10%, 80%.

 

Vibration & Feedback.

ON, 110. 50. 50. 105. 105. 80. 110%. 100%.

 

Αυτα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατι ρυθμισεις, δοκιμασε τες, δες διαφορες, και πες μας ενυπωσεις. ;)

Στον profiler κρατα αυτες που εχεις, 100, 0, 0. (900)

In game,

 

Advanced wheel settings.

0%, 100%, 0, 0%, 100%, 0%, 100%, 10%, 80%.

 

Vibration & Feedback.

ON, 110. 50. 50. 105. 105. 80. 110%. 100%.

 

Αυτα!

Το παιζω μονο με gamepad αυτο το παιχνιδακι...λες να δοκιμασω κ με την g27??

Χμ... thanks George

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, αν για να παίξεις με τη g27 δεν εχεις τη διαδικασία να τη στησε/ξεστησε κτλ, αλλα την εχεις έτοιμη για παιχνίδι και γενικά δεν υπαρχει άλλο πρόβλημα σπίτι, τότε δεν υπαρχει λόγος να παίζεις με gamepad ρε συ, ειναι πολύ ενδιαφέρον και πολύ διασκεδαστικό με τιμόνι. Πρόσεξε όμως, η μετάβαση θα ειναι δύσκολη, θελει επιμονή στην αρχή, θελει πιο γρήγορα χέρια από το assetto. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το gamepad που εκανε στιγμιαια disconnects/connects ειχε χαλαρωσει η υποδοχη usb της προεκτασης και ψιλοκουνιοταν. Τη στραβωσα λιγο με το δακτυλο και ολα ΟΚ!!

μάστορας!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ετρεξα τις πρωτες 9 διαδρομες της league μας. Στην πρωτη ειδικη κιολας, μου κολλησε το χειρηστηριο και εφυγα εργο σε μια στροφη φερνοντας 5 τουμπες.. Οποτε συνεχισα να τρεχω με μοναδικο σκοπο τη συντηρηση ως τον τερματισμο. Η φινλανδια παντως τα σπαει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.