Jump to content



Laptop Turbo-X i7 ?


Recommended Posts

διαβάζω για σοβαρά και απλά προβλήματα να έχουν όλες οι άλλες μάρκες!!

έχεις δίκιο... αλλά

Η συχνότητα βλαβών μετράει και τελικά η απόφαση του αγοραστή είναι και το τελικό κρητήριο (μαζί με την τσέπη του).

Από εκεί και πέρα δεν είναι τυχαίο ο ένας χρόνος εγγύηση που δίνει ένας κατασκευαστής, σε αντίθεση με τα πέντε χρόνια εγγύησης που "κυκλοφορούν" από ορισμένες επώνυμες "top" μάρκες! 

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Στα φόρουμ για λαπτοπ όλοι κράζουν τα turbox, αλλά διαβάζω για σοβαρά και απλά προβλήματα να έχουν όλες οι άλλες μάρκες!!

Εδώ που τα λέμε όμως, δεν είναι τυχαίο που τα κράζουν...

Είμαστε λίγο της υπερβολής!

Έγινε επεξεργασία από djSfk
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να μπούνε κανόνες να απαγορεύονται πλέον οι αναφορές σε Turbo-X προϊόντα γενικώς. Και μόνο που τα συζητάμε

χάνουμε πολύτιμο χρόνο. Μιλάμε γενικώς για ότι χειρότερο (ποιοτικά) υπάρχει στην ελληνική αγορά με μεγάλη διαφορά από το αμέσως

επόμενο λιγότερο χειρότερο (πχ Acer). Πραγματικά σκουπίδια σε όλη την γκάμα των προϊόντων τους χωρίς καμία εξαίρεση.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε όμως, δεν είναι τυχαίο που τα κράζουν...

Είμαστε λίγο της υπερβολής!

Φυσικά και εχουν προβληματα όλες οι μάρκες. Αλλά άλλο ειναι να εχει σε μια παρτιδα πρόβλημα 1 μηχανημα στα 100, και άλλο ειναι να εχουν προβλημα 30 μηχανηματα στα 100.

Link to comment
Share on other sites

29 κατασκευαστές PC λένε μακρυά από Turbo-x, άντε μπάς και το κλείσουν επιτέλους το τρισάθλιο σουπερμάρκετ και ανασάνει η υπόλοιπη αγορά αλλά και οι τσέπες των καημένων πελατών που έχουν στενάξει από την εκμετάλλευση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλοι μου είχα αγοράσει ένα TurboX ποντίκι πρίν 5-6 χρόνια και ακόμα σκυλί. Έχει πάει βόλτες από desktops σε laptops άπειρες φορές και ακόμα σκυλί το καημένο... Να λέμε και τα θετικά του "μαγαζιού τους"...

Τώρα βέβαια, άλλος ο "πόντιξ" και άλλο το "λάπτοπ Χ"... :p:lol:

 

Πάρε ένα Ντελάκι με win7 (ή 8άρια), βάλε και σε ένα caddy (για το optical slot) δίσκο με λειτουργικό Mac και "φτιάξε" ένα πανέμορφο MacDell ..! :woot:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα από schenker.eu τo xmg μου που ειναι clevo πρακτικά όπως και τα turbo-x.

Ο λόγος είναι πέρα από το value for money τον clevo (δε λέω ότι είναι τα ποιοτικότερα)

ότι το Πλαίσιο έχει τα παλαιότερα μοντέλα και τα πουλάει στην τιμή των νέων.

Επίσης 2 χρόνια εγγύηση έχω από τους Γερμανούς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.