Jump to content



Σπουδες στην Αγγλια


Samael

Recommended Posts

Kατα αρχας ευχαριστω για τις συμβουλες σας :daisy:

Το θεμα ειναι οτι θα παω Αγγλια ουτος ή αλλος για αυτο ΜΗ μου γυρνατε τα μυαλα PLZ !!:D

To Newcastle θεωρητε μεση λυση,ειμαι προετοιμασμενος για Cardif.Βασικα μας περνουν κ με χαμηλους βαθμους,με 50-55% μπαινεις στο 90% των σχολων.

Με νοιαζει να αποκτησω γνωσεις κ τπτ παραπανω.Ας μην εχει ονομα κ φημη η σχολη.

Μετα για Ελλαδα ειμαι ;)

Link to comment
Share on other sites

cardiff πολυ ωραια πολη, αρκετα εως πολυ καλο πανεπιστημιο, αναλογως την σχολη, πολλοι ελληναρες και κοντα στο london,

οι ουαλλοι μοιαζουν με τους ελληναρες σε παρα πολλα πραγματα (καμια σχεση με αγγλους)

και γενικα ειναι σχετικα φτηνη πολη (ενοικια κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά επίπεδο υπάρχει και ειδικά στο Cardif.Θα πάρεις και περισσότερες γνώσης γιατί το συστημά τους είναι πολυ καλό!Το μόνο δύσκολο είναι ο καιρός και οι σπασίκλες οι άγγλοι!Ορεξη να χεις και θα τα βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν διαβασα τις απαντησεις των αλλων.

Εγς εφαγα 6 χροννια απο την ζωη μου αγγλια.

Μαστερ μηχανολογος μηχανικος εκανα...ξεκινησα και δευτερο μαστερ βασικα αλλα το παρατησα γιατι επαιζε μια γκομενα στην μεση τοτε και δουλεια σε μπαρ και δεν προσπα8ησα πολυ.

Βασικα για τα πανεπιστημια που ψαχνεις ενα foundation 8α σε ενημερωσει καλα.

Λογικα δεν 8α πας ξεκαρφωτος αγγλια ε? με foundation 8a κανεις κοννε για να πας πιστευω?Ε αυτοι 8α ξερουν....κοντα στο λονδινο περιμενε πολυ ακρηβεια...σε σπιτια και ζωη...

εγω μαντσεστερ και λιβερπουλ εμεινα...καλα ηταν.Ειναι εμπειρια.στα 17α μου εφυγα απο ελλαδα...αφηνεις πολλα πραγματα πισω οπως ειναι αναποφευκτο αλλα 8α περασεις και καλα πιστευω.Φοιτητικη ζωη ειναι ωραια πανω.

Μια πικρα με το δικατσα 8α φας μετα...εγω ακομα δεν την εχω περασει...φανταρος μπηκα πριν εναμιση μηνα περιπου και εχω ψωμια ακομα πολλα με το δικατσα για την αναγνωρηση του πτυχιου....

Link to comment
Share on other sites

Manchester ισουνα στο The University of Manchester ή The Manchester Metropolitan University ?

Το επιπεδο δυσκολιας πως το κρινεις εκει?Το επιπεδο του Cardif?

Βασικα λογο των 2 χρονων που εφαγα εδω στο Ελληνοβρετανικο,με περνουν Cardif με 55% περιπου βαθμολογια,αλλα απο οτι ακουσα τα πραγματα ειναι πολυ ζωρικα εκει...

Το θεμα του δικατσα πιστευω θα εχει λυθει μεχρι να γυρισω με το καλο.Το στρατιωτικο μου το εκανα,αρα...αυτες θα ειναι κ οι τελευταιες στιγμες ρεμπελιας για μενα...Μετα αρχιζουν τα δυσκολα :)

Κοιτα να περασεις οσο καλητερα μπορεις μεσα,ειναι οι τελευταιες στιγμες χαβαλε ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Σου εύχομαι το καλύτερο για τις σπουδές σου στην Αγγλία φίλε Samael... απλά μία συμβουλή....ότι και αν κάνεις, ότι και αν αν σπουδάσεις τελικά, σε όποιο πανεπιστήμιο και αν πάς, σε όποια πόλη και αν μείνεις.... μην γυρίσεις Ελλάδα για δουλειά σκεπτόμενος προοπτικές και χρήμα αν δεν είσαι σίγουρος οτι θα βρείς ενα καλό σπρώξιμο εδώ (ακα μέσον)... καλύτερα μείνε πάνω που τότε ήδη θα έχεις την ζωή σου σε μια άλλη χώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Σου εύχομαι το καλύτερο για τις σπουδές σου στην Αγγλία φίλε Samael... απλά μία συμβουλή....ότι και αν κάνεις, ότι και αν αν σπουδάσεις τελικά, σε όποιο πανεπιστήμιο και αν πάς, σε όποια πόλη και αν μείνεις.... μην γυρίσεις Ελλάδα για δουλειά σκεπτόμενος προοπτικές και χρήμα αν δεν είσαι σίγουρος οτι θα βρείς ενα καλό σπρώξιμο εδώ (ακα μέσον)... καλύτερα μείνε πάνω που τότε ήδη θα έχεις την ζωή σου σε μια άλλη χώρα...

τελειωσε βρε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.