Jump to content



DDR MAXIMIZER ????


DoctorM

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Voudas [Χθες, στις 22:46]

το θέμα είναι να μιλάμε σοβαρά

Δεν διαφωνω καθολου, αλλα πρεπει να μην ξεχναμε οτι ειμαστε σε forum και οχι σε κανενα

συνεδριο οπου οποιος ξερει κατι μιλαει και οι αλλοι ακουνε.Βρισκομαστε σε ανοιχτο χωρο οπου καθενας λεει οτι ιδιος νομιζει οτι ειναι ειτε σοβαρο ειτε οχι.δεν ειμαστε εδω για να κρινουμε ατομα. τωρα αν το θεμα ειναι κατι καλο ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

hipro5 Φαίνετε ότι τους έχεις τρελάνει όλους με τα κόλπα σου , ( έχω ακόμη το τηλέφωνο σου από το PM που μου είχες , στείλει από το παλιό φόρουμ , που τα λέγαμε ) .

Ντροπή σου να δίνεις specs 0+/_ tolerance , μα καλά, ούτε τα στρατιωτικά υλικά δεν έχουν τέτοιες , προδιαγραφές .

Αλλά όπως και να έχει σε αγαπάω , γιατί είσαι πειραχτήρι σαν και μένα , και κατά πάσα πιθανότητα , το ίδιο τρελός σαν και μένα χαχαχαχα .

Λοιπόν αυτό , που δεν έχω καταλάβει είναι ποίος είναι αυτός που έβγαλε πρώτος το Droop , και που βασίστηκε αυτός ο άνθρωπος ?? , σχέδια από μητρικές δεν υπάρχουν .

Έχω κολλήσει προσπαθώντας να καταλάβω τι δουλεία κάνει η αντίσταση , ρεύμα δεν δίνει !! , 33Κ είναι μεγάλη.

Σταθεροποίηση φορτίου ? , δεν κάνει , είναι σε λίγα βατ.

Νομίζω , ότι κλέβει μερικά βολτ , και δίνει οδήγηση σε κανένα τραντζιστοράκι ισχύος .

Συνήθως τέτοιες πονηριές , τις βγάζουν , κάτι τρελαμένοι γιαπωνέζοι , μέχρι εξωτερικό PLL ,είδα για μητρική , και ψύξη με υγρό άζωτο .

Λοιπών , δεν θα κάνω κανένα σχόλιο , για την πατέντα σου , διότι το Fun Club σου είναι έτοιμο να με φάει .

Ήδη αρχίσανε τα πιράνχας να δαγκώνουν , μου είπανε το μηχάνημα μου μπάζω , αλλά το είπανε ευγενικά .

Και εγώ θα το κλείσω εδώ το έργο , και θα πω στο πλήθος , ότι εάν θέλετε διάλογο μαζί μου , η θα είστε πιο φιλικοί και ήρεμοι , αλλιώς δεν με πειράζει καθόλου να με αγνοείται .

Μόνο για τεχνολογικά θέματα δέχομαι συζήτηση , περί προσωπικών επιλογών ,ουδέν λόγος .

Roger and out :)

Link to comment
Share on other sites

overvolt ... ελεος πασχω απο χρονιες αυπνιες ... !!!

ο Hipro5 εχει να δειξει αποτελεσματα των mod του ... 26second spi

δεν θυμαμαι ποσο 32mb spi , pifast , μπλα μπλα μπλα ...

εσυ με τι εχεις να δειξεις? τρεξε κανενα benchmark να δουμε το γρηγορο PC σου

με το διαλεχτο hardware

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 02:03]

Παλι καλα που έχουμε και σένα ρε overvolt γιατι μου τελειώσανε τα επισόδια friends :hehe: :hehe: :hehe:

Να σε καλα βρε παλίκαρε :D

Μα δε βλέπεις τι γίνετε !! ο άλλος θέλει να του δείξω σινεμά , για να με αφήσει ήσυχο .

Βρε αφήστε με ήσυχο να παίζω με το χελωνάκι μου , και μου έβγαλε σήμερα και 6066 στο Σαντρα , καθώς έπαιζα με τα βολτ στη CPU .

Κάπου στο 1.625 , τα έδωσε όλα , χαχαχα ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt

Βρε αφήστε με ήσυχο να παίζω με το χελωνάκι μου , και μου έβγαλε σήμερα και 6066 στο Σαντρα , καθώς έπαιζα με τα βολτ στη CPU .

Κάπου στο 1.625 , τα έδωσε όλα , χαχαχα ..

Δεν νομίζω να του έχεις και ψύκτρα, ε? έτσι κι αλλιώς το μέταλλο του spreader κρυώνεις, η ουσία βρίσκεται καλά κρυμένη από κάτω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Δεν νομίζω να του έχεις και ψύκτρα, ε? έτσι κι αλλιώς το μέταλλο του spreader κρυώνεις, η ουσία βρίσκεται καλά κρυμένη από κάτω :hehe:

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι overvolt να ανοιξω ενα thread οπου θα εκθετεις τις αποψεις σου περι phase-change , peltier , (και γενικοτερα cooling) , καθως και RAM - CPU... να μην επιβαρηνουμε και τα διαφορα thread ...να υπαρχει συμπηκνωμενο το υλικο σε ενα μονο thread

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις ηρεμήστε..........Το παλικάρι δεν είπε ότι έχει το super μηχάνημα..........είπε ότι εκεί πού το έχει φτάσει - και ναι είναι overclocker γιατί έστω και 1 MHz να ανεβάσεις θεωρείσαι πλέον overclocker - είναι σταθερός ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ.........ΑΥΤΟ νομίζω ότι μετράει πάνω απ'όλα........Don't you?........ ;):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω Γιώργο να έχει κανένας πρόβλημα με το μηχάνημα του overvolt και του τι κάνει σε αυτό.... Ούτε είναι κανόνας να είσαι overclocker, αλλίμονο.

Απλά στα λίγα posts που έχει κάνει θεωρεί αρκετά πράγματα δεδομένα ενώ η πράξη έχει αποδείξει άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Βρε σεις ηρεμήστε..........Το παλικάρι δεν είπε ότι έχει το super μηχάνημα..........είπε ότι εκεί πού το έχει φτάσει - και ναι είναι overclocker γιατί έστω και 1 MHz να ανεβάσεις θεωρείσαι πλέον overclocker - είναι σταθερός ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ.........ΑΥΤΟ νομίζω ότι μετράει πάνω απ'όλα........Don't you?........ ;):)

Hipro5 δεν ειπαμε οτι δεν τον παιζουμε γιατι δεν εχει 300Fsb γιατι κανει Spi πανω απο 33sec γιατι δεν εχει super μηχανημα (παρολο που αναφερει οτι εχει σε πολλα σημεια)

Αλλα ... ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΛΕΕΙ!!!

... αλλα στο κατω κατω ας λεει οτι θελει!!! δεν ειναι το δικο μου PC στο οποιο τα εφαρμοζει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.