Jump to content



δεν κάνει boot


Recommended Posts

Γεια σας πήρα Ένα σκληρό δίσκο τον συνδεσα στο pc έβαλα ενα cd windows πού είχα (δουλεύει σίγουρα γιατί το έχω ξανά χρησημοποιησει) παταω del μπαίνω bios boot boot device διαλεγω να τρέξει από το cd παταω f10 save&exit και μετά μου λέει reboot and select proper boot device or insert boot media in select boot device and press a key

Motherboard asus p5l-mx

CrashFree BIOS 2

Έγινε επεξεργασία από makrixeris
Link to comment
Share on other sites

...ξεκούμπωσε και βάλε πάλι τον νέο σκληρό δίσκο, μπορεί να ΜΗΝ έχει κουμπώσει καλά ή στις επαφές του σκληρού ή στη ΜΟΒΟ?

 

note2 "τον διαβάζει κ τον σκληρό κανονικά" θα μας τρελάνεις..? που το πέτυχες αυτό το λαχείο?

Σε παρακαλώ, ξεκούμπωσε και ξανακούμπωσε όλες τις συνδέσεις του δίσκου και επίσης δοκίμασε άλλη υποδοχή στην ΜΟΒΟ... Δεν ξέρω τι να πώ... Με έστειλες

 

note3 ...ή δοκίμασε πάλι τον παλαιό δίσκο που είχες πρίν και δούλευε, μπορείς να κάνεις  με τον παλαιό δίσκο boot από bios και όλες τις υπόλοιπες διαδικασίες που προσπαθείς...?

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

το παιδι απο CD θελει να bootαρει , ακομα και δισκο να μην ειχε το pc παλι θα επρεπε να ηταν ικανο να κανει εκκινηση απο το cd  

 

σε αλλο dvd reader τον διαβαζει τον δισκο ?  

αν ναι , δοκιμασε με ενα stickακι να κανεις εγκατασταση 

 

(βαζεις δισκο και stick φορμαρισμενο σε fat32 στον ιδιο υπολογιστη και στην CMD πατας   xcopy D:\*.* /s/e/f F:\         (D = cd , F = stick )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα άλλο sata καλοδιο κ πάλι το ίδιο το έβαλα κ στην διπλα θέση ο παλιός σκληρός μου τα τιναξε έβαλα έναν παλιό που είχε xp τον φόρτωνε κανονικα

Θα βάλω κ άλλο dvd reader και θα ξανά γραψω thanks πάντως

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.