Jump to content



Assetto Corsa Cup


thazio

Recommended Posts

Μπραβο σε ολα τα παιδια που τρεξαν!Πολυ ωραια ηταν! Για τον @akis_z80, οτι και να πουμε ειναι λιγο...πολυ γρηγορος για αλλη μια φορα! ;)

 @thazio, και παλι ευχαριστουμε για τον κοπο σου και ολο το τρεξιμο που εκανες! :)

 

Πολυ κουβας ομως ρε σεις το 500αρακι..δεν παλευεται.. :p  :p

 

@fatalara, Ηλια sorry ρε συ για το χτυπημα στον πρωτο αγωνα..τα ειπαμε κ εκεινη την ωρα στο ts αλλα δεν ακουγομασταν καθαρα..ελπιζω να μην σ εκανα μεγαλη ζημια..μηπως ακουμπησαμε ελαφρα αλλη μια φορα στον δευτερο αγωνα?    :)

 

 

@wargasm, Congrats george ..τα πηγες περιφημα..ετρεξες κ για μενα! :T:

Έγινε επεξεργασία από Billys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά ήταν απόψε από πλευράς ανταγωνισμού αλλά αυτό το αυτοκίνητο δεν το μπορώ με τίποτα, δυστυχώς μου μοιάζει σαν αγγαρεία η οδήγηση του.

Ποιο είναι το επόμενο combo και πότε;

ΥΓ Forza Jagermeister!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους κ από μένα. Ήταν ο πρώτος μου αγώνας γενικότερα και μου άρεσε πολύ η εμπειρία.

Το επίπεδο είναι απίστευτο πραγματικά!

Στον πρώτο αγώνα μολις στον πρώτο ή δεύτερο γυρο κάποιος με χτυπησε σε σημείο που δεν δικαιολογείται (θέλω να δω κ replay για να είμαι σίγουρος) και βρέθηκα από νωρίς στην 15η θέση οπότε η 9η αν θυμάμαι καλά που τερμάτησα ήταν αναμενόμενη.

Στον δεύτερο αγώνα και ενώ πάλευα και ένιωθα ότι είχα την δυναμική για τρίτη θέση, 2 οδηγικά λάθη με έριξαν στην 6η θέση και ακολούθησε και ένα χτύπημα από πίσω που με έριξε κιαλλο με αποτέλεσμα να τερματίσω 7ος.

Έχω replay του δεύτερου αγώνα. Θα το ανεβάσω σύντομα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ηταν, μπορουσαμε μεσα στη 10αδα σταθη αλλα... Τελος παντων θα ρεφαρουμε την επομενη. Δεν ξερω ποσοι εχετε helicorsa, εγω δεν το εχω, πρεπει να αναπτυξετε λιγο ενστικτο, τα χτυπηματα που ειδα δεν υπαρχουν. Billy ολα οκ ρε μη σε νοιαζει δεν παρεξηγω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους. Σόρρυ Άρη, στον 2ο αγώνα νομίζω εσένα κοπάνησα εκεί στην κλειστή μετά την ευθεία, πήγα απο την εσωτερική με 1η για να μη με πετάξει πιό δίπλα αλλά τελικά βρήκαμε. Τα physics του assetto μας έκαναν την χάρη και συνεχίσαμε κανονικά. Ωραίες οι τελευταίες μάχες με Billy, συνέχεια αλλάζαμε θέσεις. Ηλία, στον επόμενο με το καλό θα ρεφάρουμε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ΣΣτον δεύτερο αγώνα και ενώ πάλευα και ένιωθα ότι είχα την δυναμική για τρίτη θέση, 2 οδηγικά λάθη με έριξαν στην 6η θέση και ακολούθησε και ένα χτύπημα από πίσω που με έριξε κιαλλο με αποτέλεσμα να τερματίσω 7ος.

Έχω replay του δεύτερου αγώνα. Θα το ανεβάσω σύντομα.

Εγώ ήμουν αυτός, συγγνώμη. Για να είμαι ειλικρινής δεν προσπάθησα καν να σε περάσω γιατί έβλεπα ότι ήσουν πιο γρήγορος.

Νομίζω απλά φρέναρες νωρίς ή εγώ αργά δεν είμαι σίγουρος. Κλείστηκα και δεν μπόρεσα να σε αποφύγω, είχες κ κλειστή γραμμή.

Σε κάθε περίπτωση σε περίμενα.

Θα το δω στο replay, άντε θα το ανεβάσει κανείς? :)

@VerDeGR το αρχειο καλύτερα του replay ανέβασε. Ζιπαρέ το κιόλας, κόβει πολύ σε μέγεθος κ ρίχτο κάπου.

Στα του αγώνα, στον 1ο είχα μια συγκλονιστική μαχη με τον Γίωργο που την ευχαριστήθηκα πολύ και στον 2ο με τον Ιάσονα!!!

Ο Άκης άπιαστος και με την νέα τιμονιέρα έχει μετακομίσει σε άλλον γαλαξία πια αν και υπάρχουν παιδιά που του κάνουν την ζωή δύσκολη.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος.

Μπράβο σε όλους.

Υ.Γ.1 Συγχαρητήρια Thazio για την προσπάθεια με τα skins κ όλα.

Υ.Γ.2 Πρέπει πιο πολύ από όλους να μπεις στο Teamspeak. Δωρεάν είναι .

Υ.Γ.3 Οι ρυθμίσεις του grip τέλειες

Υ.Γ.4 Πρέπει να πάρεις μαθήματα εντολών admin (πχ race restart). Εδώ ο Άης και o Geovas μπορούν να βοηθήσουν.

Υ.Γ.5 Περιμένουμε results

Υ.Γ.6 Κάποιο σύστημα με αυτοματοποιημένα results τύπου Geova ή RSR θα βοηθούσε (δεν ξέρω πώς γίνονται όλα αυτά).

Υ.Γ.7 Panosdimp ειχες λίγο lag. (κλείνε τις τσόντες άλλη φορά χαχαχα :p )

Αυτά τα λίγα. :D

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθούν μερικές σκέψεις που ίσως διευκολύνουν λίγο το έργο του thazio. Άλλωστε προσφέρθηκε να αναλάβει τόση δουλειά μόνος του.

 

Κατά τη γνώμη μου όποιος έχει παράπονο για την συμπεριφορά άλλου οδηγού στην πίστα ας κάνει report με pm στον διοργανωτή. Είναι πολύ δύσκολο για 1 άτομο να κάτσει να δει αγώνα 30 λεπτών 15 φορές από την αρχή ως το τέλος για να βγάλει την τελική κατάταξη μαζί με τις ποινές. Οπότε προτείνω εντός διημέρου να καταθέτονται τα reports με pm στον διοργανωτή, να αποφασίζει και να βγάζει στη συνέχεια τα τελικά αποτελέσματα μαζί με τα time penalties. Χωρίς report τα αδικήματα παραγράφονται :p

 

Tο να σε περιμένει κάποιος μετά από ατύχημα σε league race δε λέει τίποτα. Αν με βγάλει κάποιος εκτός πίστας και πιστεύω ότι φταίει, θα του κάνω report χωρίς να σημαίνει ότι δεν τον χονεύω ή οτιδήποτε άλλο. Αν βλέπω ότι επανειλλημένα κόβει κάποια στροφή πάλι θα κάνω report κλπ χωρίς παρεξήγηση. To ίδιο θα περιμένω να κάνουν οι συμπαίκτες μου σε εμένα αν έχω αντίστοιχη συμπεριφορά. Στα leagues τα reports είναι πολύ συνηθισμένα και διευκολύνουν τους διοργανωτές.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως θα μπερδευτουμε με τα reports..Οχι οτι διαφωνω αλλα ουτε συμφωνω...Τι εννοω..
καλως η κακως δεν εχουμε ολη την ιδια εμπειρια απο online leagues , αγωνες κλπ.Καποιοι τωρα μαθαινουν και ειναι οι πρωτες τους εμπειριες.Μιλαω και για τον εαυτο μου βεβαια.Μετραω 165ωρες συνολο στο AC και online παραλληλα και γενικα στο racing sim.
Χθες εμαθα οτι δε πρεπει να βγαινει το αμαξι ολο εκτος πιστας , αλλα μπορεις μονο οι 2 ροδες.Ειχα καθυσηχαστει στα "penalty" του παιχνιδιου.Ευτυχως στο game , 1-2 φορες να βγηκα ολος σε μια 2 στροφες.
Απο την αλλη , επειδη οπως ειπαμε πανω απολα τρεχουμε για να περασουμε καλα , πιστευω πως τα "χωρις παρεξηγηση" reports , ισως καποιοι οντως παρεξηγηθουν.
Οσο πιο πολυ σοβαρευει , τοσο πιο τυπικος γινεσαι κιολας.
Το επιπεδο χθες ηταν οντως πολυ ανεβασμενο απο ολα τα παιδια και αγωνα με αγωνα θα ανεβαινει κιαλλο.Γνωμη μου ειναι να μεινουμε οπως ειμαστε , να αρκεστουμε στα penalty του παιχνιδιου και να γινουμε ακομα καλυτεροι στις μεταξυ μας κοντρες!
Χθες ηταν απο τους λιγους αγωνες που ευχαριστηθηκα τοσο πολυ.Για ποσους γυρους ημουν κολλημενος πισω απο τον Δημητρη.Με περναγε τον περναγα.Τελικα καταφερνα να τον περασω απο ενα οδηγικο λαθος του.Απιστευτο απλα.
Προσωπικα δε θα μπω στην διαδικασια για report αν πατησε με τα 4 εκτος πιστας , μπροστα σε αυτο που εζησα χθες :)
και αν επιμενεις για report , θα σε κανω εγω ο ιδιος για υπερβολικη ταχυτητα :p
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει και λεει για report, απο εκει και μετα ειναι θεμα αυτων που θα δουν το βιντεο αν θα ριξουν την ποινη η οχι. Το να πατησεις 3-4 φορες εκτος πιστας με τις 4 ροδες σε αγωνα 15 γυρων σε διαφορες στροφες ειναι και οδηγικο λαθος, οταν το κανεις ομως συνεχεια σε συγκεκριμενες στροφες ειδικα οταν παλευεις με τον αλλο ειναι καπως, ασε που αν βγεις εκτος οπως εβγαιναν μερικοι κατα λαθος στην δευτερη στροφη ο αλλος εχει καθε δικαιωμα να παει τερμα δεξια και να σου κλεισει την εισοδο στην πιστα γτ εισαι εκτος και αν τον χτυπησεις οπως μπαινεις παιζει να φας και 30 μερες ban και μιλαμε για club racing οχι cup, φαντασου. Ενημερωτικα τα λεω λογο εμπειριας, δεν θελω κανενας να παρεξηγειται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR, αχαχα καλό! Τα επισήμανα αυτά γιατί όπως και να το κάνουμε υπάρχουν διαφορές μεταξύ του league και του club racing.

Παρεξηγήσεις δε νομίζω να υπάρξουν γιατί από τη στιγμή που κάποιος κάνει εγγραφή σε ένα league αποδέχεται και τους κανόνες του (σελ 3 του pdf του thazio).

club racing = fun

league racing = fun αλλά πιο serious :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

Σε εκείνο το σημείο την έφαγα και εγώ από κάποιον. Μήπως εμένα βρήκες; [emoji14]

Συγχαρητήρια σε όλους. Σόρρυ Άρη, στον 2ο αγώνα νομίζω εσένα κοπάνησα εκεί στην κλειστή μετά την ευθεία, πήγα απο την εσωτερική με 1η για να μη με πετάξει πιό δίπλα αλλά τελικά βρήκαμε. Τα physics του assetto μας έκαναν την χάρη και συνεχίσαμε κανονικά. Ωραίες οι τελευταίες μάχες με Billy, συνέχεια αλλάζαμε θέσεις. Ηλία, στον επόμενο με το καλό θα ρεφάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε εκείνο το σημείο την έφαγα και εγώ από κάποιον. Μήπως εμένα βρήκες; [emoji14]

Όχι εγώ ημουν αυτός εσύ teamate ήσουν πιο πίσω. ? Εγώ προτείνω report όταν πιστεύουμε οτι υπαρχει πρόθεση. Πχ Στον δεύτερο αγώνα έφαγα χτύπημα που ήταν χωρίς πρόθεση οπότε είναι σαν να μην έγινε για μένα. Στον πρώτο αγώνα νομίζω οτι υπήρξε στους πρωτους γύρους πρόθεση. Κάποιος με πέταξε έξω στην έξοδο από το Sακι που δεν δικαιολογείται ειδικά από οδηγούς των πρώτων θέσεων..

Φυσικά περιμένω το replay να σιγουρευτώ... Μπορεί να έκανα κάτι εγώ που δεν το κατάλαβα. :)

Replay δεύτερου αγώνα:

https://www.dropbox.com/s/4xzq6499uvvy5pc/abarth500_s1%40nurburgring-sprint_20150426233949.7z?dl=0

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν σηκωσεις και το replay του πρωτου σε αρχειο θα εισαι θεος.

Δυστυχώς δεν το έχω. Το έχουν κρατήσει κάποιοι όμως αποτι άκουγα στο teamspeak. Φαντάζομαι θα το ανεβάσουν.. Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι λιγο...

 

αν φας, ειδικα σε τετοιο αγωνα που γινεται δυσκολα προσπεραση, divebomb, μετα κανεις και συ ή γυρνας και το αλλο μαγουλο? :p 

 

μ αρεσει το report αρκει να βγαινει αντικειμενικα μια αποφαση απο καποιους που εχουν εμπειρια online. μονο ετσι θα βελτιωθουμε, αν και ηδη σε σχεση με τους αλλους public ειμαστε η μερα με τη νυχτα...

 

ειναι κριμα ομως να κανεις τοσο κοπο, να παραχωρεις θεσεις στην αρχη για να μη τρακαρεις, και να βλεπεις πχ μετα απο χ γυρους ταλαιπωριας καποιον στην ευθεια απλα να ανοιγεται δεξια και να φρεναρει λιγο μετα και απλα να σε κλεινει, και δε τον περνας κανονικα με τιποτα γιατι γυρνατε στον ιδιο πανω κατω χρονο.

 

 

----για να μη παρεξηγηθω----

 

δε παμε και για τιποτα εκατομμυρια, για το τυπικο του πραγματος περισσοτερο επειδη βλεπω οτι μας αρεσει :D δεν κραταω μουτρα με κανενα εξαλλου και γω κανω λαθη στανταρ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι λιγο...

 

αν φας, ειδικα σε τετοιο αγωνα που γινεται δυσκολα προσπεραση, divebomb, μετα κανεις και συ ή γυρνας και το αλλο μαγουλο? :p

 

Μήπως έχεις το replay (του πρώτου αγώνα) να το δω και εγώ, γιατί εγώ κάτι άλλο θυμάμαι στην φάση που λες - αν εννοείς εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.