Jump to content



Επιστροφή παιχνιδιού (Fifa 2015) στο κατάστημα αγοράς


anonymous-root

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα,

ελπίζω να το βάζω στο σωστό υποφόρουμ.

 

Αγόρασε ο ξάδερφος το Fifa 2015 από τα MediaMarkt, χωρίς να δει καθόλου τις απαιτήσεις συστήματος.

Έχει αποσφραγίσει το παιχνίδι. Για να παίξει το παιχνίδι, θέλει αλλαγή όλο το σύστημα που έχει.

 

Το ερώτημα είναι, τι πιθανότητες και επιλογές έχουμε ώστε να το γυρίσει πίσω για κάποιο άλλο ή να πάρει τα χρήματα του πίσω;

 

Στους όρους αγοράς του MediaMarkt, γράφει ότι για επιστροφή παιχνιδιών, αυτά πρέπει να είναι σφραγισμένα.

Υπάρχει τρόπος να γίνει η επιστροφή μέσω της Electronic arts; Μήπως έχει τύχει κανείς να έχει παρόμοια εμπειρία;

 

Η άλλη λύση είναι να πωληθεί, αλλά και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο θα είναι, χωρίς να έχουμε μεγάλη χασούρα.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη λύση είναι να πωληθεί, αλλά και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο θα είναι, χωρίς να έχουμε μεγάλη χασούρα.

 

ευχαριστώ.

 

Και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο δεν γινεται.

 

Βαλτο αγγελια στα φορουμ, μπας και το δωσεις 30€ (~27€ εχει η αγορα κλειδιου online αλλα τεςπα)

 

Το θεμα ειναι να παρεις και κατι, οχι απλα να μην εχεις μεγαλη χασουρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ με είπε ότι το πήρε, έλεγα να το δίναμε κανένα 40αρι, αλλά άμα μου λέτε ότι το πουλάνε και 40 καινούριο δύσκολάκι το βλέπω :D.

 

@tragikos, δεν ξέρω εάν είναι για origin, είναι το κλασσικό με DVD και κάποιο serial στη θήκη μέσα. Έχει διαφορά;

 

Από ότι κατάλαβα (δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα παιχνίδια) την όλη δουλειά την κάνει το serial, όπου κάνεις λογαριασμό on line και πρέπει επίσης να είσαι on line για να παίξεις, σωστά;

 

Σκέφτηκα μήπως βρω λύση από τον τοπικό διανομέα της EA sports στην Ελλάδα, αλλά δε βρήκα κάποιο contact πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα μήπως βρω λύση από τον τοπικό διανομέα της EA sports στην Ελλάδα, αλλά δε βρήκα κάποιο contact πουθενά.

CD Media

Δεν θα βρεις ακρη παντως και ειναι λογικο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως μια ανταλλαγη να σε εξυπηρετουσε με καποιο αλλο παιχνιδι,αν βαλεις αγγελια βαλε και αυτη την επιλογη. Ειναι πιο πιθανο να βρεις ενδιαφερομενο για να ειναι και οι 2 χαρουμενοι με την συναλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Κι ότι ετοιμαζόμουν να σου γράψω ότι αν δεν έχει ενεργοποιηθεί ο κωδικός, δεν έχουν δικαίωμα να σου αρνηθούν την επιστροφή. Πολλοί το κάνουν φυσικά, αλλά αν το κυνηγούσες μέσω ΣτΚ, θα έβρισκες άκρη. Για μελλοντική χρήση σε παρόμοια περίπτωση πάντως η εύκολη αλλά ακριβή λύση, είναι η μεταπώληση.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, αλλά και που να ξέρει ο πωλητής αν έχει ενεργοποιηθεί ή όχι; Εδώ δεν παίζει να ασχοληθεί η ίδια η εταιρία.

Τον ΣτΚ δεν τον σκέφτηκα, αν και δε θα άξιζε να μπω σε αυτή τη διαδικασία για αυτό το θέμα. Μάλλον θα το μεταπωλούσαμε.

Όπως και να έχει, τέλος καλό, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.