Jump to content




leonidastra86

Recommended Posts

Cncra2-win-cover.jpg

 

Ενα παιχνιδι που "μεγαλωσαμε" μαζι του. Απο το Red Alert στο Tiberian Sun κ.ο.κ.

Εχει να βγει χρονια κατι καινουριο περα απο μια ονλινε εκδοχη του.

Εχουμε καποια πληροφορηση μηπως για το αν η εταιρια θα μας κανει το χατιρι να ξαναβγαλει?

 

Και για να το κανουμε λιγο πιο συζητηση, ποιο ηταν το αγαπημενο σας? Εμενα το Tiberian Sun.

Χειροτερο με διαφορα το Renegade.

Έγινε επεξεργασία από leonidastra86
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχει σκοπό η εταιρία να το ξαναβγάλει. Νομίζω μάλιστα ότι έχει δώσει και το κώδικα, έτσι ώστε όποιος θέλει να το αναπτύξει. Ένα καλό online port είναι αυτό: http://www.openra.net/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

OpenRa bookmarked!

 

Και τα επομενα ηταν πολυ καλα και περιμενα πως και πως να βγει καινουριο. Τελευταιο που επαιξα με την ψυχη μου το Generals . Λεγαν οτι θα βγει και 2, πετυχα μαλιστα και πολυ ενδιαφεροντα βιντεακια περσι το καλοκαιρι (2013) αλλα ακυρωθηκε και μειναμε με την χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Εχεις δοκιμασει τα λινκς? Μην κολησουμε και τιποτα.

ναι δουλεύει μια χαρά (καιρό τώρα) και έχει κόσμο  :)

τα αγαπημένα μου; με αυτά που μεγάλωσα C&C classic και Red Alert classic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο red alert με είχε εντυπωσιάσει και το είχα ευχαριστηθεί πιο πολύ, ήταν και από τα πρώτα παιχνίδια που είχα ως νέος στα pc.

Το παιχνίδι όμως της westwood που είχα ασχοληθεί περισσότερο ήταν το dune, τότε ήμουν φοιτητής και ξενυχτούσαμε στις amiges μας. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θυμουνται.. 

 

Dune II

 

dune2_2.jpg

 

Βρωμοharkonnen έρχομαι με τους atreides να σου σπάσω τα refineries :p

Και εγώ σε pc το είχα γνωρίσει το εν λόγω game.

Έγινε επεξεργασία από vagsk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.