Jump to content



Υπόθεση Ρωμανού. Πείτε τη γνώμη σας εδώ.


acct

Recommended Posts

Σόλωνα συγνώμη για το μακάβριο του παρακάτω μυνηματος.

Αν κάποιος μπει στο σπίτι σου και σκοτώσει συγγενή σου να φανταστώ οτι με βάση αυτά που λες δε θα επιθυμείς την καταδίκη του μιας και " η κυβερνηση των προδοτών που ειναι υπεύθυνη για 4000, 5000, 7000 αυτοκτονίες και για το θάνατο των ονείρων μιας ολόκληρης γενιάς ειναι ακόμη ελεύθερη" σωστά;

 

 

Υπεροχο παραδειγμα!!

Παντελως ασχετο με αυτο που ειπα (αλλα) και με τον Ρωμανο ομως. Δεν πειραζει. Καλη η προσπαθεια. Να το χρεωσω στο jet lag της πτησης για Αγγλια?

Insert coin to continue....

Link to comment
Share on other sites

 Απορω γιατι σκιζετε τα ιματια σας απο την στιγμη που εχει δηλώσει 

 

 

 

 

Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαίωμα στην εκπαίδευση Σε πρόσφατη τοποθέτησή του, ο 21χρονος δηλώνει πως «τα πανεπιστήμια είναι χώροι περιστολής του ανθρώπινου πνεύματος και δημιουργίας ανθρώπων πειθήνιων».

Πηγή: http://www.skai.gr/news/greece/article/270963/romanos-profanos-den-kano-apergia-peinas-gia-to-dikaioma-stin-ekpaideusi/#ixzz3LLqJJ7nF 
Τα ιδια ειχε πει λιγο πολυ και στο ινδυμεδια . 

 

 Να σπουδάσει δεν θέλει , να μετανοήσει για ότι έκανε τέλος παντων ( αλλος τα θεωρει λαθος αλλος τροπος ζωης ''γροθια στο κατεστημενο'' , λεπτομερειες)  δεν δειχνει να θελει , το μονο σιγουρο που θελει ειναι να βγει εξω με αδεια .  

 

 Στον συριζα επισης γιατι σφίγγονται τοσο πολυ να βγαλουν καποιον εξω ο οποιος δειχνει οτι θα εκθεσει οποιον βαλει την υπογραφη του για να βγει. ?? Ας κανουν λιγο υπομονη κυβερνηση θα ειναι σε λιγους μηνες ( οπως λενε ) να τον βγαλουν αυτοι να λουστουν και τις επιπτωσεις μιας λαθος αποφασης να τελειωνουμε . Τον φουστη με ξενο κωλο τον κανουν ολοι -λαιμαι-

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχο παραδειγμα!!

Παντελως ασχετο με αυτο που ειπα (αλλα) και με τον Ρωμανο ομως. Δεν πειραζει. Καλη η προσπαθεια. Να το χρεωσω στο jet lag της πτησης για Αγγλια?

Insert coin to continue....

Χρέωσε το όπου θες. Να ξέρεις απλα οτι καθε φορά που θα αναμαχαραζεις την ίδια εξυπνάδα περί διαφορετικών στάνταρ παλι το ίδιο πράγμα θα σε ρωτάω. Και επειδη σήμερα ξεκίνησες με ζεϊμπέκικο ελπίζω τουλάχιστον να έχεις μεγάλο ρεπερτόριο απο χορούς (τσάμικο καλαματιανό κτλ) για να μη βαριόμαστε βρε αδερφέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός γιατί δε κάνει απεργία πείνας;

Δεν ξερω, πιθανόν δεν εχει το κουραγιο και την θέληση, και σιγουρα γιατι η υγεια του ειναι πολύ πιο επιβαρημένη.

 

 

 Στον συριζα επισης γιατι σφίγγονται τοσο πολυ να βγαλουν καποιον εξω ο οποιος δειχνει οτι θα εκθεσει οποιον βαλει την υπογραφη του για να βγει. ?? Ας κανουν λιγο υπομονη κυβερνηση θα ειναι σε λιγους μηνες ( οπως λενε ) να τον βγαλουν αυτοι να λουστουν και τις επιπτωσεις μιας λαθος αποφασης να τελειωνουμε . Τον φουστη με ξενο κωλο τον κανουν ολοι -λαιμαι-

Απλή απάντηση:

1) Δεν θα επρεπε να εχει σημασια ποιος εχει την κυβερνηση, λεγεται και διακριση εξουσιών, ακρογωνιαιος λίθος της δημοκρατίας μας.

2) Αν συνεχισει την απεργια πείνας, δεν εχει λίγους μήνες...

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Αει σιχτιρ με το ..............!
Σηκωνεσε πρωι πας στο ΤΕΙ αθηνας και ειναι υπο καταληψη απο τα ........της αριστερας , τα καλυτερα πιονια εβερ που φτιαχτηκαν , ολη η φαση θυμιζει καταλυψεις γυμνασιου λυκείου γιατί οι τυρόπιτες είναι στρογγυλές και όχι τετράγωνες!
Επίσης από ιατρικής μεριάς οι γιατροί μπορεί να το δέσουν το ......... (να του πατήσουν μια ηρεμιστκικη) και να του χώσουν ορό όλα τα άλλα είναι για εφέ!
Άντε γεια πίσω για το σπίτι !
fd7a3b921f1f55e8555ca2cf5f55ba91.jpg

Έγινε επεξεργασία από DJD
Πιπέρι
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αει σιχτιρ με το ..............!

Σηκωνεσε πρωι πας στο ΤΕΙ αθηνας και ειναι υπο καταληψη απο τα ........της αριστερας , τα καλυτερα πιονια εβερ που φτιαχτηκαν , ολη η φαση θυμιζει καταλυψεις γυμνασιου λυκείου γιατί οι τυρόπιτες είναι στρογγυλές και όχι τετράγωνες!

Επίσης από ιατρικής μεριάς οι γιατροί μπορεί να το δέσουν το ......... (να του πατήσουν μια ηρεμιστκικη) και να του χώσουν ορό όλα τα άλλα είναι για εφέ!

Άντε γεια πίσω για το σπίτι !

fd7a3b921f1f55e8555ca2cf5f55ba91.jpg

Από ιατρικής μεριάς οι γιατροί οφείλουν να σεβαστουν τις επιθυμίες του ασθενή, και αν υπέγραψε να μην του δώσουν ορο, δεν πρέπει να του δώσουν ορο. Επίσης ο ορος δεν είναι πανάκεια, δημιουργεί πολλά προβλήματα.

Τώρα για την σχολή σου, αν δεν ασχολείσαι να μαθαίνεις τι συμβαίνει δεν σου φταίνε οι Αριστεροί συμφοιτητές σου. Αποκλείεται 5 νοματαιοι να αποφασισαν να βάλουν λουκέτο, σίγουρα προηγήθηκε γενική συνέλευση που εσύ έλειπες. Και τώρα γκρινιάζεις σαν το καλύτερο πιόνι της κυβέρνησης.

Εξάλλου το θέμα της τυρόπιτας είναι πολύ σοβαρό, μπορεί να χάσω και 10 λεπτά προσπαθώντας να αποφασίσω από που να αρχίσω να τρώω μια στρογγυλή τυρόπιτα, με την τετράγωνη και την τριγωνική παίζω α-μπε-μπα-μπλομ και σε 5 δευτερόλεπτα ξέρω..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Χρέωσε το όπου θες. Να ξέρεις απλα οτι καθε φορά που θα αναμαχαραζεις την ίδια εξυπνάδα περί διαφορετικών στάνταρ παλι το ίδιο πράγμα θα σε ρωτάω. Και επειδη σήμερα ξεκίνησες με ζεϊμπέκικο ελπίζω τουλάχιστον να έχεις μεγάλο ρεπερτόριο απο χορούς (τσάμικο καλαματιανό κτλ) για να μη βαριόμαστε βρε αδερφέ.

 

 

Ρε καρδουλα μου, καθε φορα που δεν καταλαβαινεις τι γραφει ο αλλος και πετας ενα παραδειγμα "ο,τι ναναι ξερω γω νταξει αφου" πως περιμενεις να σε παρω στα σοβαρα??

Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι ειτε μπει ο αλλος να σφαξει ολο το χωριο, ειτε οχι, ειτε μπει στην φυλακη, ειτε παει να σπουδασει στο BCA, ειτε παει να πιει καφε στην καφετερια διπλα, απο τη στιγμη που εχετε/εχουνε κανει τα αφεντικα σου περιδκολαστιχο ολο τον ΝΟΜΟ (με κεφαλαια) για 1002 πραγματα ειναι τουλαχιστον γελοιο να υποστηριζετε οτι "δεν μπορουμε να κανουμε κατι γιατι μας δεσμευει ο νομος". Εγω το τι θα ηθελα, εν προκειμενω... ειναι λοιπον ανευ σημασιας γιατι κανετε ο,τι γουσταρετε και κρυβεστε πισω απο το γραμμα του νομου (τον οποιον αλλαζετε κατα το δοκουν). Αυτο ειπα.

Τερμα...

Δεν θες να το καταλαβεις? Δεν θα το καταλαβεις ποτε, ειτε απαντησω ευθεως, ειτε χορεψω 3 σαλσες και 6 βαλς. Θα συνεχισεις να με ρωτας αν ηθελα να πεθανει ο Χιτλερ ή αν μου φολιασουν τον σκυλο μου και να μου κλεψουν την οθονη μου και την καρτα γραφικων...

keep walking.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για την σχολή σου, αν δεν ασχολείσαι να μαθαίνεις τι συμβαίνει δεν σου φταίνε οι Αριστεροί συμφοιτητές σου. Αποκλείεται 5 νοματαιοι να αποφασισαν να βάλουν λουκέτο, σίγουρα προηγήθηκε γενική συνέλευση που εσύ έλειπες. Και τώρα γκρινιάζεις σαν το καλύτερο πιόνι της κυβέρνησης.
Η σιγουριά σου με σκοτώνει (το υπόλοιπο δικό σας :p
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Από ιατρικής μεριάς οι γιατροί οφείλουν να σεβαστουν τις επιθυμίες του ασθενή, και αν υπέγραψε να μην του δώσουν ορο, δεν πρέπει να του δώσουν ορο. Επίσης ο ορος δεν είναι πανάκεια, δημιουργεί πολλά προβλήματα.

Τώρα για την σχολή σου, αν δεν ασχολείσαι να μαθαίνεις τι συμβαίνει δεν σου φταίνε οι Αριστεροί συμφοιτητές σου. Αποκλείεται 5 νοματαιοι να αποφασισαν να βάλουν λουκέτο, σίγουρα προηγήθηκε γενική συνέλευση που εσύ έλειπες. Και τώρα γκρινιάζεις σαν το καλύτερο πιόνι της κυβέρνησης.

Εξάλλου το θέμα της τυρόπιτας είναι πολύ σοβαρό, μπορεί να χάσω και 10 λεπτά προσπαθώντας να αποφασίσω από που να αρχίσω να τρώω μια στρογγυλή τυρόπιτα, με την τετράγωνη και την τριγωνική παίζω α-μπε-μπα-μπλομ και σε 5 δευτερόλεπτα ξέρω..

1ον xaxaxax οι γιατροί οφείλουν να σεβαστούν τις επιθυμίες του ασθενή μόνο και μόνο αν έχει υπογράψει ο ασθενείς να κάνει του κεφαλιού του και αφαιρεθεί τις ευθύνες από τους Γιατρούς !

Από την στιγμή που δεν υπάρχει τέτοιο χαρτί μπορούν να σου κάνουν ότι θέλουν για να σε σώσουν (Έχουν ορκιστεί στον Ιπποκράτη κλπ κλπ), οπότε εις τον όρκο τους κάνουν το σωστό για να σωθεί μια ζωή και ο ασθενείς ας θέλει να αυτοκτονήσει μετά (αυτό είναι άλλο θέμα) .

2ον Γενική συνέλευση ΝΟΜΙΜΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ !!! Τι χαζομάρες θα ακούσω , θεέ μου αντί να πάρουν πτυχίο κάθονται και ασχολούνται τα πιόνια των αριστερών με ότι εντολές έρθουν από το κόμμα (ή από όπου εσείς νομίζεται) άμα αύριο το πρωί τους πει το κόμμα να αυτοκτονήσουν θα αυτοκτονήσουν .

Εγώ είμαι ποιο επαναστάτης απο σένα για να ξέρεις γιατί δεν κάνω αυτό που λέει η μάζα αλλά αυτό που λέει η κεφάλα μου το οποίο θεωρεί και σωστό  !

 

3ον Ασχολίαστο, και εγκεφαλογράφημα να σου κάνω ευθεία θα βγει , σπατάλη χρόνου !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνω αυτό που λέει η μάζα αλλά αυτό που λέει η κεφάλα μου το οποίο θεωρεί και σωστό  !

Αυτό είναι ένα από τα προβλήματα της κοινωνίας μας. Ο καθένας κάνει ότι του κατεβάσει η γκλάβα του 

 

 

3ον Ασχολίαστο, και εγκεφαλογράφημα να σου κάνω ευθεία θα βγει , σπατάλη χρόνου !

ಠ_ಠ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι άλλο μάζεψα αρκετές κάρτες :D

for astro Πέρα από την πλάκα εσύ και εγώ και όλοι μας πρέπει να βάζουμε κάποια όρια (αυτό είναι που δεν εκλαμβάνονται οι Έλληνες)   [(δεν μπορώ να στο κάνω fixed)]

ಠ_ಠ Have a nice day

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1ον xaxaxax οι γιατροί οφείλουν να σεβαστούν τις επιθυμίες του ασθενή μόνο και μόνο αν έχει υπογράψει ο ασθενείς να κάνει του κεφαλιού του και αφαιρεθεί τις ευθύνες από τους Γιατρούς !

Από την στιγμή που δεν υπάρχει τέτοιο χαρτί μπορούν να σου κάνουν ότι θέλουν για να σε σώσουν (Έχουν ορκιστεί στον Ιπποκράτη κλπ κλπ), οπότε εις τον όρκο τους κάνουν το σωστό για να σωθεί μια ζωή και ο ασθενείς ας θέλει να αυτοκτονήσει μετά (αυτό είναι άλλο θέμα) .

2ον Γενική συνέλευση ΝΟΜΙΜΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ !!! Τι χαζομάρες θα ακούσω , θεέ μου αντί να πάρουν πτυχίο κάθονται και ασχολούνται τα πιόνια των αριστερών με ότι εντολές έρθουν από το κόμμα (ή από όπου εσείς νομίζεται) άμα αύριο το πρωί τους πει το κόμμα να αυτοκτονήσουν θα αυτοκτονήσουν .

Εγώ είμαι ποιο επαναστάτης απο σένα για να ξέρεις γιατί δεν κάνω αυτό που λέει η μάζα αλλά αυτό που λέει η κεφάλα μου το οποίο θεωρεί και σωστό  !

 

3ον Ασχολίαστο, και εγκεφαλογράφημα να σου κάνω ευθεία θα βγει , σπατάλη χρόνου !

 

1) Ο Ρωμανός έχει υπογράψει αυτό το χαρτί.

http://www.thepressproject.gr/article/70032/I-eisaggelia-dietakse-ti-sitisi-Romanou

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τις διατάξεις αυτές, όταν ο απεργός πείνας φτάνει σε οριακό σημείο για την ίδια του τη ζωή, τότε ουσιαστικά ισοδυναμεί με απόπειρα αυτοκτονίας, όπως ορίζει το άρθρο 12 του κώδικα ιατρικής δεοντολογίας, το οποίο αναφέρει ότι πρόκειται για τη μοναδική εξαίρεση όπου δεν απαιτείται η συναίνεση του προς τους γιατρούς για να προχωρήσουν σε ιατρικές πράξεις

 

Άρα ορό μπορούν να του βάλουν μόνο αν θεωρήσουν ότι είναι έτοιμος να πεθάνει, κάτι που οι ίδιοι όμως ακόμα αρνούντε να κάνουν http://tvxs.gr/news/ellada/arnoyntai-tin-ypoxreotiki-sitisi-toy-romanoy-oi-nosokomeiakoi-giatroi. Ηρεμιστική ένεση από την άλλη δεν μπορούν να του κάνουν!

 

2) Μια γενική συνέλευση φοιτητών είναι πάντα νόμιμη εφόσον έχει τον απαραίτητο αριθμό φοιτητών. Τώρα, αν η κατάληψη ΔΕΝ έγινε από τον σύλλογο σας, είμαστε λάθος και οι δύο. Εγώ γιατί υπέθεσα ότι έγινε από τον σύλλογο σας, και εσύ γιατί καθυβρίζεις τους Αριστερούς φοιτητές σου και όχι αυτούς που έκαναν την κατάληψη.

Και μάλλον αυτή η περίπτωση ισχύει. http://www.protothema.gr/greece/article/432764/nea-katalipsi-sto-tei-athinas/ https://athens.indymedia.org/post/1536529/ .

Σε αυτή την περίπτωση επίσης, (κατάληψη από αναρχικούς) δεν υπάρχουν κόμματα από πάνω και πάει στράφι η ρητορική σου περί πιονιων. Παρεπιπτόντως η είδηση είναι χθεσινή..

 

3) Δεν θα απαντήσω με προσβολές. Εγώ έχω πάρει τα πτυχία μου, από την άλλη εσύ προσπαθείς να πάρεις πτυχίο από το ΤΕΙ που κατάφερε να περάσει ένα "....." που έκανε ληστεία, έγκλειστος από τον Κορυδαλλό.

Link to comment
Share on other sites

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα !

1ον) Δεν βλέπω το χαρτί που υπόγραψε (κάποιος απλά αναγράφει τι περιέχει το χαρτί - μπορεί να είναι αναληθές )

 

2ον) 'Οχι , όχι , όχι  ΓΣ για να γίνει στο ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ πάει ανά Τμήματα : ΣΔΟ - ΣΤΕΦ - ΣΕΥΠ - ΣΤΤΔ - ΣΚΣ

(κοντά 10.000 άτομα μπορεί και λίγο παραπάνω μπορεί και λίγο λιγότερα στο περίπου)

αν νομίζεις ότι είναι εύκολο να τις μαζέψεις ταυτόχρονα είσαι πολύ γελασμένος !

Αριστερά φασισταριά έκαναν την κατάληψη ότι αναφέρεις από διάφορα site είναι μπούρδες

(αφού είναι άγνωστοι να μπει η αστυνομία να τους μαζέψει ,εφόσον είναι πραγματικά άγνωστοι,

αλλά τελικά οι άγνωστοι δεν είναι και τόσο άγνωστοι )

 

3ον) δεν λες να καταλάβεις με όσα γράφεις και που πείρες τα πτυχία (clap clap clap) δεν λένε κάτι δεν σε κάνουν "άνθρωπο" ...

Του δόθηκε το δικαίωμα να πάρει μέρος στις πανελλήνιες από μια επιτροπή,

αντί να κατακρίνεις την επιτροπή κάθεσαι και μειώνεις το/α ΤΕΙ επειδή κάποιοι τον αφήσανε να δώσει εξετάσεις,

αν είχε περάσει σε ΑΕΙ τι θα έλεγες ???

 

επίσης με την ευκαιρία που μου δόθηκε ο λόγος

έχω να πω το παρακάτω οκ ας του δοθεί το βραχιολάκι εφόσον του δώσανε το δικαίωμα να δώσει πανελλήνιες ...

μετά αυτοί που είναι μέσα στις φυλακές θα χρησιμοποιούν την υπόθεση του Ρωμανού για να παίρνουν άδειες να σπουδάσουν κλπ

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα !

1ον) Δεν βλέπω το χαρτί που υπόγραψε (κάποιος απλά αναγράφει τι περιέχει το χαρτί - μπορεί να είναι αναληθές )

 

2ον) 'Οχι , όχι , όχι  ΓΣ για να γίνει στο ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ πάει ανά Τμήματα : ΣΔΟ - ΣΤΕΦ - ΣΕΥΠ - ΣΤΤΔ - ΣΚΣ

(κοντά 10.000 άτομα μπορεί και λίγο παραπάνω μπορεί και λίγο λιγότερα στο περίπου)

αν νομίζεις ότι είναι εύκολο να τις μαζέψεις ταυτόχρονα είσαι πολύ γελασμένος !

Αριστερά φασισταριά έκαναν την κατάληψη ότι αναφέρεις από διάφορα site είναι μπούρδες

(αφού είναι άγνωστοι να μπει η αστυνομία να τους μαζέψει ,εφόσον είναι πραγματικά άγνωστοι,

αλλά τελικά οι άγνωστοι δεν είναι και τόσο άγνωστοι )

 

3ον) δεν λες να καταλάβεις με όσα γράφεις και που πείρες τα πτυχία (clap clap clap) δεν λένε κάτι δεν σε κάνουν "άνθρωπο" ...

Του δόθηκε το δικαίωμα να πάρει μέρος στις πανελλήνιες από μια επιτροπή,

αντί να κατακρίνεις την επιτροπή κάθεσαι και μειώνεις το/α ΤΕΙ επειδή κάποιοι τον αφήσανε να δώσει εξετάσεις,

αν είχε περάσει σε ΑΕΙ τι θα έλεγες ???

 

επίσης με την ευκαιρία που μου δόθηκε ο λόγος

έχω να πω το παρακάτω οκ ας του δοθεί το βραχιολάκι εφόσον του δώσανε το δικαίωμα να δώσει πανελλήνιες ...

μετά αυτοί που είναι μέσα στις φυλακές θα χρησιμοποιούν την υπόθεση του Ρωμανού για να παίρνουν άδειες να σπουδάσουν κλπ

1) To χαρτί δεν θα το βρούμε όσο και να ψάξουμε, λέγεται ιατρικό απόρρητο.

2) Είπα εγώ ότι είναι ευκολο να γίνει ΓΣ? Δεν ξέρω για το τμήμα σου, αλλά στο δικό μου και σε άλλα, αν δεν έβγαινε η ΓΣ τότε πηγαίναμε σε εξ' αναβολής που χρειαζόταν λιγότερα άτομα. Και στις 2 περιπτώσεις μιλάμε για έναν (διαφορετικό) απαιτούμενο αριθμό φοιτητών, δεν καταλαβαίνω που είμαι λάθος.

Σε ρωτάω, η κατάληψη έγινε από τον σύλλογο ή όχι? Από αυτά που διαβάζω, ΔΕΝ έγινε από τον σύλλογο, έγινε από αναρχομπάχαλους. Σε αυτή την περίπτωση η Αριστερά δεν εμπλέκεται. Αν μου πεις ότι έγινε από σύλλογο, σημαίνει ότι έγινε ΓΣ και περιμένω να μου πεις τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, σχολή σου είναι, πρέπει να έχεις mail.

3) Η ανθρωπιά σου είναι διάχυτη σε όλο το φόρουμ.. Τώρα για την επιτροπή δεν κατάλαβα το πρόβλημα σου. Ο Νόμος ορίζει την επιτροπή, ο Νόμος ορίζει τα δικαιώματα της και με βάση αυτή την επιτροπή πέρασε στην σχολή. Αν σου φταίει η επιτροπή, διαμαρτυρήσου στον νομοθέτη.

 

Ναι, ο άλλος είχε κάνει φυλακή και πήρε τον ΟΠΑΠ οι άλλοι φυλακισμένοι γιατί να μην πάρουν εκπαιδευτικές άδειες?

Link to comment
Share on other sites

Καλά για τις συνελεύσεις σε σχολές είναι τραγικό να συζητάμε. Τουλάχιστον στην ΑΣΟΕΕ που ήμουν εγώ, όποτε είχε συνέλευση για κατάληψη, οι αριστεροί φασίστες (όπως πολύ πετυχημένα αναφέρθηκε προηγουμένως), κατάφερναν και έδιωχναν όσους ήταν να ψηφίσουν κατά της κατάληψης. Είτε με βρισιές, είτε με αυγά κλπ, είτε με ξύλο. Και στην απίθανη περίπτωση που ψηφιζόταν κατά της κατάληψης, πάλι την έκλειναν με το έτσι θέλω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε 3 σχολές του Ηρακλείου, όποτε είχε συνέλευση για κατάληψη, οι ΔΑΠητες έκαναν τα πάντα για να μην υπάρξει κόσμος για την συνέλευση, και όποτε υπήρχε προσπαθούσαν να τις κάνουν να κρατήσουν πολύ για να φύγει ο κόσμος και όταν ούτε αυτό δούλευε έβλεπες το σύνθημα πριν την ψηφοφορία και 50 πρόβατα (σε συνελεύσεις 150 ατόμων) έμπαιναν μέσα.

Group therapy είμαστε και λέμε ιστορίες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.