Jump to content



gaming laptop


kpetros

Recommended Posts

[Ξερω , υπαρχουν πολλα τοπικ με θεμα "λαπτοπ" αλλα ειπα να κανω ενα νεο για να μην χαθουμε ]

 

Σαν πετρος , μισω θανασιμα τα λαπτοπς ομως ευτυχος δεν ειναι για εμενα αλλα για εναν φιλο που ψαχνετε . σπιτι εχουν ηδη ενα desktop του προηγουμενου αιωνα το οποιο μοιραζετε ολη η οικογενεια .... οποτε η λυση θα ηταν ενα desktop στο δωματιο του η ενα λαπτοπ . Αρχικα η σηζητιση μας πηγε προς το desktop μιας κει εκει ειναι ευκολα τα πραματα (μιλαμε ομως για full pc οθονες κτλ κτλ ) , μετα ομως ηρθε στο προσκηνιο ενα αλλο φλεγον θεμα . ...

 

Οτι το σπιτι μου εχει γινει netcafe  , ειμαστε 3 στην παρεα και σχεδον καθε μερα ερχονται με 1 μονο λαπτοπ για ατελειωτο λιωσιμο μεχρι οι πρωτες ακτινες του ηλιου να κανουν αισθητη την παρουσια τους .  Συνεπως  2 pc με 3 ατομα ειναι καπως "αβολο" μιας και αλλαζουμε θεσεις που και που για να παιζουμε ΛΟΛ :p    . Ετσι επεσε η προταση του να παρει λαπτοπ ! 

 

Κοιταξα λιγακι , αλλα δεν βρηκα κατι που να πως "Εδω ειμαστε"  μιας και δεν εχω εντρυφησει σε αυτον τον τομεα ... Για αυτο λοιπον το λογο βαζω και ενα τοπικ εδω μπας και παρουσιαστει κατι καλο 

 

οποτε εχουμε και λεμε 

 

gaming laptop  [ΛΟΛ παιζουμε μονο σπιτι μου , εκεινος θελει ενα που να τα παιζει ολα αξιοπρεπος ]

τιμη +/-1000ε 

διαρκεια ζωης - να βγαλει 5 χρονακια

 

 

 

 

αν δεν υπαρχει κατι αξιολογο θα το παμε σε ITX διαταξη για να το φερνει μιας και εχω μια 2η οθονη να καθεται

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω ελλαντα μαγαζι δεν παιζει ε?   (εχουμε και αυτο το θεμα...)

[για το πρωτο , γιατι το λενοβο υπαρχει και σκρουτζ με ιδια τιμη]

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

όχι είναι on-line shop που εξυπηρετεί όλη την Ευρώπη. To πρώτο είναι Clevo (W355S), μπορεί να το βρείς ελλάδα σαν innovator/turbox/κλπ.... αλλά όχι βέβαια στην τιμή αυτή.

 

Υπάρχουν παρόμοια MSI/Gigabyte/Asus αλλά από εγγύηση/υποστήριξη στην Ελλάδα ... είναι λίγο θέμα.

 

Σε minitx δες κανένα gigabyte brix http://skinflint.co.uk/eu/gigabyte-brix-gaming-gb-bxi5g-760-a1164590.html αλλά πάλι κοιτάς από έξω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[...γιατι το λενοβο υπαρχει και σκρουτζ με ιδια τιμη]

όχι και ίδια τιμη !!! Το "ελληνικό" έχει 8 GB ram  και μηχανικό δίσκο και όχι 16GB ram + SSD 256GB όπως αυτό του amazon.   (~80E τα 8 GB) Μειονέκτημα το γερμανικό keyboard AZERTY.

νιαχχχχχ

μια χαρα ειναι το λενοβο , απο εγγυηση παει καλα αυτη η μαρκα ?

Μαζί με Dell/Toshiba έχουν την καλύτερη. Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελαφρώς off topic, αλλά έχει κάποιος κάποια εμπειρία με gaming laptop το οποίο να χρησιμοποιήθηκε για gaming στη διάρκεια της ζωής του, και να άντεξε κατά πολύ μετά τη λήξη της εγγύησής του;

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα του  2 παιζουν - 1 κοιταει δεν λυθηκε   :p

 

(τωρα μονο η λυση του itx μενει .. αλλα εκεινος θα μου πει μιας και δικα του ειναι τα φραγκα XD )

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.