Jump to content




greekfragma

Recommended Posts

Ε που να ξέρω ρε συ. Επαιζε τελευταία αλλά δεν ειχα δώσει σημασία. Προφανώς κάτι θα έσπασε στα σημεία στήριξης.

Αυριο που θα παω θα μάθω τι και πως γιατί με κάλεσε το λογιστήριο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ε που να ξέρω ρε συ. Επαιζε τελευταία αλλά δεν ειχα δώσει σημασία. Προφανώς κάτι θα έσπασε στα σημεία στήριξης.

Αυριο που θα παω θα μάθω τι και πως γιατί με κάλεσε το λογιστήριο.

Μπορεί απλά να ξεβίδωσε και να σε χρέωσαν καινούργιο φτερό. Να ζητήσεις το παλιό. Σου πήραν πολλά, άλλη φορά να τους λες να σε παίρνουν τηλ. πριν ξεκινήσουν επισκευή. Κανόνας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες φτάνεις σε συμπεράσματα...

Με πήραν τηλ ρε συ Νικο να μου πουν ότι αυτό και αυτό κάνουν 290 ευρώ κ αν μπορούν να προχωρήσουν. Τους είπα ναι και θα είναι έτοιμη σήμερα.

Χοντρό είναι να μου χρεώσουν το παλιό για νέο φτερό σε μηχανή τόσων χρόνων δεν νομίζεις; Γενικά ποτέ δεν μου έχουν κάνει μαλακία εκεί, αλλά επειδή μου φαίνονται πολλά, θα ρωτήσω τον μάστορα σήμερα που θα πάω να δω τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

Εξηγώ πιο πάνω σε προηγούμενο post ότι κάτι μου περιέγραψε η κοπελιά για ένα σωληνάκι που δεν πολυκατάλαβα τι κάνει και το μπροστά φτερό που όντως κουνιόταν τελευταία. Ανέφερα λοιπόν ότι σήμερα που θα πάω θα μάθω λεπτομέρειες, μιας και με κάλεσε το λογιστήριο :p 

Να σημειώσω ότι η vespa έχει πάει στην αντιπροσωπεία και όχι σε μάστορα γειτονιάς, άρα θα την φάω την έξτρα χρέωση.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ώρες ώρες φτάνεις σε συμπεράσματα...

Με πήραν τηλ ρε συ Νικο να μου πουν ότι αυτό και αυτό κάνουν 290 ευρώ κ αν μπορούν να προχωρήσουν. Τους είπα ναι

Αφού είναι έτσι πάω πάσο. Απλά μου κάνει εντύπωση πως κρεμάει ένα φτερό χωρίς τρακάρισμα/χτύπημα. Εδώ σούζες κάνουν και δεν γίνεται. Γι' αυτό λέω να πάρεις το παλιό. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουμε ιδέα αν το άλλαξε ρε συ Νίκο. Μην προτρέχεις. Υπομονή να πάω να δω τι και πως. Περιμένω τηλ ότι είναι έτοιμη να πάω να τη πάρω.

πριν 1 ώρα, το μέλος Lakisss έγραψε:

πως κρεμάει ένα φτερό χωρίς τρακάρισμα/χτύπημα

Εχει φάει τούμπα και πρόσφατα το βεσπάκι απλα δεν θυμάμαι αν απο τοτε ξεκινησε το "παιξιμο"

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και πολλά να σου φανούν , να ρωτήσεις ήρεμα για να δεις κατάσταση και κόστος ανταλλακτικών και μετά παίρνεις αποφάσεις 

(δυστυχώς συμβαίνουν ατυχήματα , ένας φίλος μου άκουσε μια περίεργη τιμή και ο μάστορας βρέθηκε κοπανημένος στα χέρια  με τη σέλα 50 φορές ,

σπάνια αλλά συμβαίνουν ) 

 

Τα ίδια και γω χθες, σε Transalp 650 , ανορθωτής και μπαταρία, 160Ε 

 

Ρώτησα και για λιθίου , είχε μια Skyrich , για να μειώσω λίγο και το βάρος, δε μου πρότεινε να την κάνω την κίνηση

 

Εγώ του είπα να κόψω έναν κύλινδρο για να μειώσω το βάρος γιατί ζυγίζει όσο 2 μαύρες τρύπες μαζί αλλά με σταμάτησε λέγοντας κάτι θεωρητικούρες ότι τάχα δεν 

θα δουλεύει σωστά ένα τρύπιο μοτέρ και τέτοια μαστορατζίδικα 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2019 at 12:53 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Παγουρι, τρομπα, ενα σωληνακι κ επισκευη του φτερου για οσο κρατήσει. 290 κ ετοιμη!

 

20190923_125202.jpg

Next time , βαρα κανα τηλ... τα 200 θα σου μεναν στην τσεπη για εργαλεια η λιχουδιες....

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες καλησπέρα.

Εχετε ιδέα αν επισκευάζονται οι ραφές σε σέλα μηχανής; Η δερματίνη είναι σε άριστη κατάσταση απλά σε κάποια σημεία έχει φύγει η κλωστή από τις ραφές.

Γίνεται ή θα μου πει ότι αλλάζει όλο το πακετάκι μαζί με την δερματίνη; 

Και αν γίνεται έχετε ιδέα που κινείται το κόστος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Παίδες καλησπέρα.

Εχετε ιδέα αν επισκευάζονται οι ραφές σε σέλα μηχανής; Η δερματίνη είναι σε άριστη κατάσταση απλά σε κάποια σημεία έχει φύγει η κλωστή από τις ραφές.

Γίνεται ή θα μου πει ότι αλλάζει όλο το πακετάκι μαζί με την δερματίνη; 

Και αν γίνεται έχετε ιδέα που κινείται το κόστος?

 

Ευχαριστώ

Αν και σίγουρα η μηχανή θα προσθέσει τρύπες…δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις   

 

https://www.tapetsaries-seles.eu/epsilonpiiotakappaomicroniotanuomeganuiotaalpha.html

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2019 at 1:57 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Παίδες καλησπέρα.

Εχετε ιδέα αν επισκευάζονται οι ραφές σε σέλα μηχανής; Η δερματίνη είναι σε άριστη κατάσταση απλά σε κάποια σημεία έχει φύγει η κλωστή από τις ραφές.

Γίνεται ή θα μου πει ότι αλλάζει όλο το πακετάκι μαζί με την δερματίνη; 

Και αν γίνεται έχετε ιδέα που κινείται το κόστος?

 

Ευχαριστώ

Σε ραφταδικο η τσαγκαρη της γειτονιας σου στο χερι, αν ειναι μικρο το μηκος σκισιματος...

Αλλοιως κανα 30 αρι ,ολοκληρο με καλη δερματινη....

Βρες ΛΕΛΑΣ ταπετσαριες στον πειραια κ δες δουλειες τους στο φεισβουκ κ αν αποφασισεις για εκει παρε με τηλ....μονο τη σελα θα παμε.

Έγινε επεξεργασία από Stelios13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...........

Βλεπω μερικοι εχετε γνωσεις απο μοτο και θα ηθελα γνωμες αν ειναι καλο το μοτορι που θελω να παρω ή αν ειναι για φαπες.................

μεχρι στιγμης εχω διαβασει πολυ καλα πραματα αλλα μια δευτερη,τριτη γνωμη δεν ειναι κακο............

το μηχανακι θα ειναι για εντος πολης(πιο πολυ) αλλα και για εκτος αλλα οχι πολυ μακρια...........

με εχει σκαλωσει τρελα το ktm duke 390 (2019)

αν θα γινει τελικα η αγορα θα ειναι καινουργιου.........

Σας ευχαριστω πολυ και παντα ορθιοι

 

ps

να βαλω και μια φωτο,πηγα και το ειδα απο κοντα

IMG_20191119_140943.thumb.jpg.5c49e12aec8cbbce98eab52abba0df31.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρελο μηχανακι. Να δεις και το 390 adventure που βγηκε και παιζει στα 5990 για προπαραγγελια. No brainer deal. Ειδικα εφοσον σκεφτεσαι και αποδρασεις, το adventure ειναι το καταλληλο. Το duke θα σε ταλαιπωρησει εκτος πολης οπως ολα τα naked αλλωστε. Και το versys 300 ειναι καυαπληκτικο για 300αρι αλλα αν σε παιρνει για ktmαρα... ε, ktmαρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.