Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 6 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μόνο ένα μπεργκεραδικο βάζει 3 κιλά πατάτες μαζί (απαίσιες ωστόσο ) , Έχει Καλά τυλιχτα Αλλά γενικά Μικρά. Κάποια είναι πολύ νόστιμα. Σουβλάκι καλο (καλαμακι) δεν έχω φάει ακόμη :p

Προχθες πηρα πακετο σουβλακια απο τον Δασκαλο στην παπαφη, αφου εχω παραγγειλει απ ολα τα γυραδικα της ανατολικης θεσσαλονικης επιτελους εφαγα πεντανοστιμη πατατουλα,:D για το σουβλακι ειναι η σπεσιαλιτε τους, οταν με το καλο ερθεις και σε βολεψει ριξε συρμα ;)

 

Που πηγε το κειμενο οεο :hehe::hehe:

Πηρα πακετο σουβλακι απο τον Δασκαλο στην Παπαφη........επιτελους πεντανοστιμη πατατουλα αφου εχω δοκιμασει ολα τα γυραδικα της ανατολικης θεσσαλονικης.

Έγινε επεξεργασία από euaggelos71
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αναζητείται σουβλατζίδικο στην Αττική που να μη μετράει τις πατάτες :hehe:

 

ψάξε Σάββας στο γουδί

 

http://menshouse.gr/stekia-fagita/30369/ta-2-souvlatzidika-pou-kanoun-ta-megalytera-pitogyra-stin-ellada-pics

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ το στέλνεις αυτο, πάλι βλέπω ότι έχει μετρημένες πατάτες . . . Ο γιωτης είναι απόλυτη σαπίλα. Αν είναι αντίστοιχη Ο Σάββας, ευχαριστώ , δε θα πάρω [emoji14]

 

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Μην κρινεις τις πατατες ;)

Στο ποιο μεσα ειναι η σημασια.

9/10 μην σε πω 10/10 εχουν προτηγανισμενες/ βιομηχανικες πατατες που τις

τηγανιζουν σε βαλβολινη απο χαλασμενο τανκ.

Θα με πεις "ναι ρε φιλε βρωμικο τρωω ετσι το θελω"

οκ παω πασο.Πλεον λιγα εως απιθανα μαγαζια εχουν πατατα κομμενη στο χερι

και πιστεψε με εκει ειναι η διαφορα.Οταν ανεβεις Σαλονικα θα σε πω που να φας βρωμικο

με πατατες στο χερι και ελα μετα να με πεις.Υποψιν δεν εχει γυρους , κεφτεδακι το κανει αυτος

οπως και τις πατατες και ειναι πεντακαθαρο για βρωμικο μαγαζι.

Και μετα πας στα βομβιδια ;)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ τη μασινα ας πούμε που ειναι στο χέρι και ας έχει λίγες. Το κακό είναι και προκάτ Και λίγες :p

 

Καθόλου άδικο δεν έχεις :)

Έχω πετύχει σαλονικα πολύ δυνατά πραγματάκια. Από σαλονικα είμαι και εγώ , τελευταίους 4 μήνες είμαι Αθήνα :p Αμπελοκήπους εμένα όλη τη ζωή μου! 

 

Και εδώ Αλεξανδρούπολη Που είμαι τώρα το ίδιο ! Για πες για ποιο λες μπας και έχω φάει !!! Εκτός και αν εννοούσες τα βομβίδια που έχω φάει σίγουρα και είναι όνειρο (ρωσική και σουτζουκακι) !!! 

Link to comment
Share on other sites

Απο το grill προσωπικα παραγγελνω τα τελευταια 3-4 χρονια.

Κιμα αγοραζει απο τον χασαπη διπλα στο σπιτι μου.

Γυρους δεν εχει,αλλα ψηνει εκεινη την ωρα το κρεας,(φιλετο κοτοπουλο στηθος,μπριζολακι χοιρινο)και το κοβει εκεινη την ωρα.Εαν πας στο μαγαζι οπως πηγα χθες,θα ακουσεις τα ντακα ντουκα :D και ολα ειναι στα καρβουνα.

Οι πατατες ναι,ειναι προκατεψηγμενες,αλλα τουλαχιστον ειναι ΑΠΕΙΡΑ τραγανιστες απεξω.

Overall ειναι αρκετα καλος και καθαρος.Οι πιτες αλαδωτες και fluffy as fuck

Πατατες για τα γουστα μου,βαζει αρκετες,στην φωτογραφια που εδειξα δεν φαινονται καλα,αλλα ειχε ανετα αλλες 5-6 μεσα :p

 

 

 

 

 

milG.jpg

^29EB3D6813DED79C0A10B6543384ED59EC5C02AA087667F313^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

20631798_10212435301771296_77587869_n.jpg

  • Like 6
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα Αντώνη να πάμε στο ciao να φάμε αναμεικτο κρουασάν. Θες κουτάλι για να φας τη γέμιση. Είναι κορυφή ! Και πάμε μετά και Δέσποινα για ένα μιλφειγ. Ναι; Να μη παραπονιόμαστε :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tommybertsen said:

Είπες και να μας καταστρέψεις με τις τελευταιες φωτο :hehe:

Μόλις γυρίσω Αθήνα , οφείλω Νέα επίσκεψη στο ciao και Μια πρώτη  στο grill μιας και είμαι αρκετά κοντά :)

 

Δεν χρειαζεται να πας,κανει και delivery,in fact καθε φορα που εχω παραγγειλει ζεματανε :D Για το ciao δεν ξερω,μια φορα πηρα πριν 3~ χρονια ενα κρουασαν.Απλο και συμπαθητικο

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρουασαναρα ρε συ :D 

 

Μόλις τσέκαρα το efood και κανονικά φέρνει σε εμένα (μένω ψηλά καλλιθεα). Αυτό σημαίνει ότι αν μου αρέσει θα προτιμηθει μαζί με την Εδέμ Και τον big bad wolf :)

ΥΓ , χρωστάω επίσκεψη και στο juicy grill! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2017 at 8:30 ΜΜ, το μέλος junior-21- έγραψε:

ρε παιδες ριχτε μια ιδεα για μια ωραια αυλη στα ΒΠ για χαλαρη μασα :p

τωρα το διαβασα.

Μωριάς με κλειστά μάτια. Κάνε κράτηση πρώτα γιατι δε θα βρεις. Είναι και κοντά. Must για εμένα οι τυροκροκέτες (εχει και κοντοσούβλι κοτόπουλο που δεν το γράφει στον κατάλογο)

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος eXhale έγραψε:

right nao : D

20821393_10212492159232697_782123572_o.jpg

 

On 4/8/2017 at 8:56 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αναζητείται σουβλατζίδικο στην Αττική που να μη μετράει τις πατάτες :hehe:

 

:hehe:

Από πού είναι το παραπάνω; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.