Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

δανειζομαι μια απο το Facebook

 

να 'σαι καλά που την ανέβασες, ευτυχώς που δεν πήγα. Το είχα μετανιώσει αλλά τώρα που είδα την φωτογραφία όλα ΟΚ. Σιχτιρίζω και με τις μικρότερες ουρές που έχει τις καθημερινές. 

 

Καλή Σαρακοστή στους νηστεύοντες, ζήτω ο Ζευς για τον αστρολάβο κι εμάς τους υπόλοιπους :p

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάπως έτσι την κάνω.. απλά χωρίς κρέμα γάλακτος κ στον φούρνο σε πυρεξΑΡΑ!

 

Τότε θα το ονόμαζα σουφλέ ζυμαρικών, ή έστω κάτι τέτοιο.

 

Τι εστί ευρωπαϊκή καρμπονάρα;

 

Έκανα τη διευκρίνιση γιατί ο αστρο-cat έκανε την κανονική ιταλική με αυγό (χωρίς μανιτάρια και με πανσέτα ή χοιρινό μάγουλο σε κύβους), στην υπόλοιπη Ευρώπη και στα ελληνικά ντελιβεράδικα ώς επί τι πλείστον έχουν την έκδοση με κρέμα που έφτιαξα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτά είναι ! 

Άντε να βολευτώ τώρα εγώ, με σούπα κοτόπουλο γιατροπορευτικά φτιαγμένη !   :wall:

:D   :T:

Link to comment
Share on other sites

Kαιρό είχα.

 

Αυτό εκεί πίσω αριστερά είναι χαλβάς σιμιγδαλένιος. 

 

 

....διάβασα "χάλυβας σιμιγδαλένιος"...

 

 

....πάω για ύπνο γιατί θα βλέπω βολβολάμες αντί για τα σπαγγέτι της Karmen

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βαριόμουν να ανεβάσω τίποτα το τελευταίο διάστημα, οπότε ας βάλω των 3 τελευταίων ημερών... ;)

 

Σπιτική πιτσούλα 33cm με ζυμάρι μαγιάς και φρέσκια σάλτσα, ζαμπόν, μπόλικο μανιτάρι και 3/4 μοτσαρέλα, 1/4 ρεγκάτο.

gallery_53030_641_55058.jpg

 

Στήθος κοτόπουλου μαριναρισμένο με σίκριτ ρέσιπι :hehe: έτοιμο να μπει σε πίτες.

gallery_53030_641_137951.jpg

 

Εξαιρετικό μπέργκερ από μαγαζί που δεν είχα δοκιμάσει. Διπλό μπέικον, διπλό τυρί και πολύ καλές πατάτες.

gallery_53030_641_99964.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολύ κουβέντα πέφτει για burgers και ιστορίες, ΑΝ ποτέ κανείς σας βρεθεί στο Λονδίνο και θέλει να φάει το απόλυτο burger, παρακαλώ όπως περάσει απο εδώ.

 

http://www.barboulud.com/

 

Και μετά ελάτε να μου πείτε ;)

 

Αν βολέψει το πρόγραμμα, θα το δοκιμάσω από βδομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτή η υγιεινή διατροφή θα μου βγει από τα αυτιά, είπα να το ρίξω λίγο έξω σήμερα. Burger με διπλό μπιφτέκι και μπέικον, μυρωδιά που τρυπάει ρουθούνια και νόστιμες πατάτες.

 

004_1681_zpskcnwhei5.jpg

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.