Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

koklonis.jpg
M.TRIBUNE.GR

Ο αμφιλεγόμενος επιχειρηματίας (και τηλεοπτικός παρουσιαστής), παρότι είχε αρκετές κακές...

 

  • Like 1
  • Plits 2
  • meow 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

ο υπουργος βζιν λέει ότι είναι μόνο 2 εκατομμύρια. Και ότι είναι βάσει νόμου σρζ.

Βέβαια δε μας λέει πως πέρασε, πχ το άρθρο 14 που μιλάει για φερεγγυότητα. Δεν ξέρω γιατι αλλά κάποιος που χρωστάει πόσα εκατομμύρια σε ξενοδοχεία, αεροπορικές κλπ δε μου φαίνεται πολύ φερέγγυος. Ουτε μας λέει πως καλύπτει το μίνιμουμ 25% του συνολικού έργου με κεφάλαια είτε ίδια είτε από τρίτους (aka δανεισμό)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ μέρες λέω να ανεβάσω link από τη πολύκροτη υπόθεση που απασχολεί τα ΜΜΕ κ τον κόσμο. Βλέπω ότι κ κανένας άλλος δε το έκανε.

 

Εύχομαι να ανεβάσουμε link που να λέει σκευωρία, ψέμα, παρεξήγηση… 

  • Like 1
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, karmen1983 said:

Εδώ κ μέρες λέω να ανεβάσω link από τη πολύκροτη υπόθεση που απασχολεί τα ΜΜΕ κ τον κόσμο. Βλέπω ότι κ κανένας άλλος δε το έκανε.

 

Εύχομαι να ανεβάσουμε link που να λέει σκευωρία, ψέμα, παρεξήγηση… 

 

Ποια από όλες; Γιατί τελευταία προκύπτει ότι κάθε τρεις και λίγο σκάει μια νέα υπόθεση με συστηματική σωματική ή ψυχολογική κακοποίηση παιδιών για την οποία έχουν υπάρξει υπόνοιες, ανώνυμες ή επώνυμες καταγγελίες για χρόνια, αλλά χωρίς να έχει γίνει απολύτως τίποτα.

 

Μπορούμε να έρθουμε εδώ και να λέμε όλοι πόσο οργισμένοι είμαστε, αλλά τα γεγονότα μαρτυρούν ότι πιθανότατα πολλοί ήξεραν και σκοπίμως σιωπούσαν.

 

Εγώ θα είμαι κάπως ικανοποιημένος αν τελικά κάποιοι πάψουν να κανονικοποιούν την κακοποίηση που καλύπτεται από έναν πολύ λεπτό μανδύα καλών προθέσεων. Επίσης, αν επιτέλους τιμωρηθούν κάποιοι που τεκμαίρεται ότι βαρύνονται με ποινικές ευθύνες, ανεξάρτητα αν γενικά υποθέτουμε ότι είναι εξ εφίτσιο ή ελέω Θεού καλοί άνθρωποι.

 

Δυστυχώς, υποψιάζομαι ότι αυτό το γενικό σχόλιο, χωρίς παραπομπή σε τρέχουσες ειδήσεις, θα είναι επίκαιρο και σε μερικά χρόνια από σήμερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε για ποια υπόθεση να λέω; Για την Κιβωτο  που όποιο κανάλι και να ανοιξεις ακους το ενα και το άλλο.

 

Ακουσα ένα πολύ καλό σχόλιο ενός φίλου. Πριν καμια 30αρια χρόνια γινόταν μια ληστεία και το λέγανε για μήνες. Πλέον περνάει στα ψιλά γράμματα.

Ισως "εκπαιδευόμαστε" για να περνάμε και άλλα πράγματα στα ψιλά σιγά-σιγά...

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ετσι και αλλιως , πλεον στις φυλακες πανε οσοι χρωστανε η που και που σκοτωνουν κανεναν .

Στην καλυτερη να τον αφορισουν και να καταδικασουν τον ταχυδρομο που ηξερε αλλα δε μιλουσε 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

Έπρεπε να ίσχυε το παλιό σύστημα που σε ανέβαζε κλάση με το έτσι θέλω 😛 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

10% είναι λίγο κατά τη γνώμη μου, θα μπορούσε να είναι 20% για να υπάρχει περιθώριο ελιγμών.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

attiki-odos.jpg
WWW.NEWS247.GR

Τι προβλέπει η τελική απόφαση του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών για μείωση των διοδίων στην Αττική Οδό με τη νέα 25ετή σύμβαση παραχώρησης

 

 

Έχουμε κι εδώ ολιγάρχες! Η Νέα Σύμβαση ρίχνει την τιμή από 2.8 στα 2.5... μόνο που αν θυμάμαι καλά στα 2.8 συμπεριλαμβανόταν και η απόσβεση του έργου, που έχει αποπληρωθεί ... 10 φορές. Στα 2.5 τι περιλαμβάνεται?? Μπορώ να πάρω εγώ τη σύμβαση παραχώρησης να εισπράττω? Ή είναι συγκεκριμένος ολιγάρχης που είναι λογοδοσμένη?

  • Like 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.