Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

1 ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Ενώ αν το αναλάβει κάποιος με πτυχίο Βουλγαρίας, Ρουμανίας, Κύπρου, εσύ κοιμάσαι ήσυχος;


Γενικά ο κανόνας μου ειναι να μην έχει πληρώσει για να το πάρει, η αλήθεια ειναι ότι δεν ξέρω αν στις δημόσιες δομές που προανέφερα παίρνουν επαγγελματίες με πτυχία άλλων χωρών, αλλά δεν ειναι εκει το point. Το point είναι ότι αν επιτραπούν μη κρατικά πανεπιστήμια, το πτυχίο τους θα ειναι ίδιο με το δημόσιο και άρα για όλες τις δημόσιες δομές είτε έφτυσες αίμα 4-5 χρόνια, είτε πλήρωνε ο μπαμπάς και εσύ έπινες μπύρες 4-5 χρόνια θα ειναι το ίδιο πράγμα.
Ε αυτόν τον δευτερο τύπο, ούτε τον εμπιστευομαι, ούτε θέλω να τον πληρώνω.

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος Myralis έγραψε:


Γενικά ο κανόνας μου ειναι να μην έχει πληρώσει για να το πάρει, η αλήθεια ειναι ότι δεν ξέρω αν στις δημόσιες δομές που προανέφερα παίρνουν επαγγελματίες με πτυχία άλλων χωρών, αλλά δεν ειναι εκει το point. Το point είναι ότι αν επιτραπούν μη κρατικά πανεπιστήμια, το πτυχίο τους θα ειναι ίδιο με το δημόσιο και άρα για όλες τις δημόσιες δομές είτε έφτυσες αίμα 4-5 χρόνια, είτε πλήρωνε ο μπαμπάς και εσύ έπινες μπύρες 4-5 χρόνια θα ειναι το ίδιο πράγμα.
Ε αυτόν τον δευτερο τύπο, ούτε τον εμπιστευομαι, ούτε θέλω να τον πληρώνω.

 

καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες γίνεται σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες και τα πτυχία τους είναι ισοδύναμα με τα δικά μας, έτσι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες γίνεται σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες και τα πτυχία τους είναι ισοδύναμα με τα δικά μας, έτσι;

 

Έγραψα πολύ συγκεκριμένα ότι δεν ξέρω αν, και τι, παίρνουν. 

Με ένα μικρό ψάξιμο μόλις τώρα είδα ότι κάποια πανεπιστήμια είναι αναγνωρισμένα και κάποια δεν είναι.

Στα μητρώα του ΔΟΑΤΑΠ έχει μόνο τα πρώτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Myralis said:


Γενικά ο κανόνας μου ειναι να μην έχει πληρώσει για να το πάρει, η αλήθεια ειναι ότι δεν ξέρω αν στις δημόσιες δομές που προανέφερα παίρνουν επαγγελματίες με πτυχία άλλων χωρών, αλλά δεν ειναι εκει το point. Το point είναι ότι αν επιτραπούν μη κρατικά πανεπιστήμια, το πτυχίο τους θα ειναι ίδιο με το δημόσιο και άρα για όλες τις δημόσιες δομές είτε έφτυσες αίμα 4-5 χρόνια, είτε πλήρωνε ο μπαμπάς και εσύ έπινες μπύρες 4-5 χρόνια θα ειναι το ίδιο πράγμα.
Ε αυτόν τον δευτερο τύπο, ούτε τον εμπιστευομαι, ούτε θέλω να τον πληρώνω.

 

Αμα έχει απο δημόσιο αλλά έσπρωξε η πασπ/δαπ και έπεσε και λιγη αντιγραφούλα κλπ; Τον εμπιστεύεσαι; (που στο δημόσιο σορρυ αλλά πιο πιθανό είναι να μπεί αυτός παρα ο μλκς εεε ο εντιμος εννοω, που το πήρε με τον σταυρό στο χέρι)

 

Αν είναι να είναι σκουπίδι ο άλλος θα είναι σκουπίδι είτε είναι από κολλέγιο είτε απο ιδιωτικό είτε απο το Στανφορντ είτε απ το ΕΚΠΑ. Παραδείγματα άπειρα. 

Το θέμα μας πιστεύω είναι η πρόσβαση καθ' αυτή στην 3βαθμια και όχι η ποιότητα των αποφοίτων η οποία είναι ανύπαρκτη έτσι και αλλιώς στην πλειοψηφία της.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

WWW.PROTAGON.GR

Τι αποκαλύπτεται για τις μυστικές διαπραγματεύσεις μεταξύ Μπλερ και Σημίτη το 2003 και για τις...

 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

τΟ ΧαΡβΑρ ΕιΝαΙ γΙα αΡισΤουΣ

 

WWW.NBCNEWS.COM

Claudine Gay, president of Harvard, recently faced accusations of dismissing antisemitism on campus. But she’s now facing accusations of plagiarism in her academic work as well. NBC’s...

 

 

 

WWW.NBCBOSTON.COM

A new review by Harvard University has found more instances of “inadequate citation” in President Claudine Gay’s academic work, according to two reports. Gay had previously requested...

 

 

 

WWW.THECRIMSON.COM

Despite Support From Corporation, Harvard President Gay Under Fire Over Plagiarism Allegations | News | The Harvard Crimson

 

 

WWW.DAILYMAIL.CO.UK

Dr. Carol Swain, whose work Claudine Gay is accused of plagiarizing, on Thursday called for Harvard to fire her as president 'posthaste'.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

τΟ ΧαΡβΑρ ΕιΝαΙ γΙα αΡισΤουΣ

 

WWW.NBCNEWS.COM

Claudine Gay, president of Harvard, recently faced accusations of dismissing...

 

 

 

WWW.NBCBOSTON.COM

A new review by Harvard University has found more instances of “inadequate...

 

 

 

WWW.THECRIMSON.COM

Despite Support From Corporation, Harvard President Gay Under Fire...

 

 

 


IMG_7043.jpeg

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

WWW.KATHIMERINI.GR

Ο ηγέτης της νοτιοκορεατικής αντιπολίτευσης Λι Τζε-μιουνγκ μαχαιρώθηκε στον λαιμό ενώ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά τους μπήκε στο Japan :(

 

WWW.IN.GR

Σε εξέλιξη η κατάσβεση - Οι επιβάτες του επιβατικού έχουν απομακρυνθεί, αγνοούνται 5 από το άλλο αεροσκάφος

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

WWW.PROTOTHEMA.GR

Θα ξεσκεπαστούν τα περίφημα ψηφιδωτά με τις κόρες και τα λουλούδια και την αρπαγή της Ευρώπης, ενώ ο επισκέπτης θα μπορεί να δει το ήδη αναταγμένο κομμάτι του μνημείου, αλλά και...

 

 

...και μια ειδηση απο τα μερη μου.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:
WWW.PROTOTHEMA.GR

Θα ξεσκεπαστούν τα περίφημα ψηφιδωτά με τις κόρες και τα λουλούδια και την αρπαγή της Ευρώπης, ενώ ο επισκέπτης θα μπορεί να δει το ήδη αναταγμένο κομμάτι του μνημείου, αλλά και...

 

 

...και μια ειδηση απο τα μερη μου.

...απο τα μέρη σου; 

Δεν βρίσκομαι μακριά και εγώ.

Αιγές, Βεργίνα, Πέλλα, Ευρωπός... 

Φίλιππος, Αλέξανδρος, Σέλευκος... 

😁😁😁

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

WWW.IN.GR

Ο κύβος ερρίφθη μετά τη δολοφονία του υπαρχηγού της Χαμάς, η Χεζμπολάχ...

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.KATHIMERINI.GR

Η ένοπλη σουνιτική οργάνωση υποστήριξε πως δύο μέλη του Ισλαμικού Κράτους, ζωσμένα με...

 

Link to comment
Share on other sites

WWW.ETHNOS.GR

«Περιμέναμε να περάσει με αντιβίωση και είχαμε το παιδί στο σπίτι να αργοπεθαίνει»

 

Με τα χίλια ζόρια, εγώ φώναζα να κάνουν αξονική στο παιδί. Δεν έκαναν, φώναξα εγώ και τελικά έκαναν και σε μισή ώρα το βάλανε χειρουργείο. Να φωνάζω εγώ τι εξετάσεις πρέπει να κάνουν στο παιδί για να σωθεί».

 

«Έπρεπε να κάνω τσαμπουκά για να κάνουν αξονική στο παιδί μου»

 

 

Τόλμησε να αμφισβητήσει τους γιατρούς οι οποίοι όντως είχαν άδικο και θα χανόταν μια ζωή. Και τελικά σώθηκε μια ζωή επειδή δεν έκανε πίσω και ούτε μια peer reviewed μελέτη δεν είχε να τους δείξει ο αμόρφωτος...

 

 

 

 

  • Like 3
  • Confused 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

τι σχέση έχει αυτό;

 

Προφανώς από αυτό τεκμαίρεται ότι όλοι αυτοί που νομίζουν ότι ξέρουν καλύτερα από τους γιατρούς έχουν δίκιο. Τι δεν καταλαβαίνεις; 🤪

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλοι, αλλά ο άνθρωπος του άρθρου αποδείχθηκε πως είχε δίκιο όμως. Και μάλλον δεν θα αντιμετωπίσει συνέπειες ο γιατρός ούτε τώρα που με το ζόρε κατάλαβε το λάθος και έσωσε τον ασθενή, ούτε θα έβρισκε κανένα μπελά εάν πέθαινε ο ασθενής. Ως συνήθως...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μία είναι η ασθένεια που πεθαίνει ο κόσμος κορώνα δεν υπάρχουν άλλες ασθένειες , καρκινοπαθής τελευταίο στάδιο πεθαίνει από κορώνα .
τις συζητήσεις τις έχουμε ξανακάνει

140.000 χιλιάδες είναι οι πλήρως εμβολιασμένοι φέτος 2023 Δεκέμβριος (με την τελευταία αναμνηστική booster δόση τους)
οι υπόλοιποι είναι ανεμβολίαστοι άσχετο αν το κράτος χαϊδεύει τα αυτιά σε όσους έχουν κάνει τουλάχιστον 2 ή 3 δόσεις.
και επειδή όλοι έχουμε κολλήσει πλέον κορώνα όλοι είμαστε μερικώς εμβολιασμένοι όπως και τα 2 εκατομμύρια ανεμβολίαστοι που τους ανεβοκατεβάζουν στα ΜΜΕ
τώρα άμα βάλουμε και τα στατιστικά του χάους θα αποδειχθεί ότι έχουν πεθάνει περισσότεροι εμβολιασμένοι από κορώνα λόγο μεγαλύτερης ποσότητας

όσο για τον πατέρα καλά έκανε και έβαλε τις φωνές !
οι Γιατροί έχουν χαζέψει πλέον με τις οδηγίες που τους έχουν δώσει να ακολουθούν από το πολιτικό σύστημα το οποίο βρίσκετε σε κρίση !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.