Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Εντωμεταξύ έχω απορία, ίσως έχω εγώ πρόβλημα αντίληψης, αλλά με το σχόλιο του αυτό, δεν κατηγορεί ευθέως όλους τους πανταχόθεν γονείς, βιολογικούς και μη, που έχουν "παράξει" μη-ετερόφιλους;

 

Και σχόλιο στο σχόλιο, σε δημοτικές εκλογές όλο αυτό; Μήπως απλά πήρε το παράγγελμα εκ των άνωθεν για να θίξει το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Πάμε στα σημαντικά τώρα.
 

WWW.TOVIMA.GR

Το δυστοπικό σενάριο της εξαφάνισης εθνών λόγω της υπογεννητικότητας και η θέση της Ελλάδας στη λίστα με τις χώρες που βλέπουν δραματική μείωση του πληθυσμού τους.

 

 

 

  • Like 1
  • Agree 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Πάμε στα σημαντικά τώρα.
 

WWW.TOVIMA.GR

Το δυστοπικό σενάριο της εξαφάνισης εθνών λόγω της υπογεννητικότητας και η θέση της Ελλάδας στη λίστα με τις χώρες που βλέπουν δραματική μείωση του πληθυσμού τους.

 

 

 

Πάει καλά η αντικατάσταση.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:


Τι εννοεις ασε με εμενα ; 
Ειπες κατι και ρωταω για να παρω απαντηση.
 

 

Προσωπικά δεν θα έλεγα "Περαστικά μας" αν:

1) Δεν έβγαινε πρώτος (ή έστω υπήρχε πολύ μικρή διαφορά) ο περιφερειάρχης Θεσσαλίας διότι μιλάμε για έναν άνθρωπο που ενώ είναι πολλά χρόνια στην θέση του περιφερειάρχη εκ του αποτελέσματος φάνηκε ότι τα αντιπλημμυρικά του έργα ήταν ανύπαρκτα.

2) Αν η πλειοψηφία του Βόλου δεν ψήφιζε και δεν χειροκροτούσε έναν ομοφοβικό μαφιόζο. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, astrolabos said:

Βγήκε ο Πολάκης δήμαρχος Βόλου; :hehe: 

 

Όμορφο το τσουβάλιασμα αλλά:

 

Ο Μπέος οτι σκάνδαλο με στημένα υπάρχει είναι μέσα και φυσικά δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε και όλα τα υπόλοιπα (όποιος δεν είναι 3 χρονώ ξέρει).

Απ την άλλη όταν ο Πολάκης έβγαινε δήμαρχος και κρατούσε διπλά βιβλία μερικοί ακόμα τον παίζατε ακόμα με αφίσες της Ντόρας.  

 

Υπάρχει διαφορά στο να είσαι μαφιόζος του κοινού ποινικού δικαίου και στο να είσαι πολιτικός της αυτοδιοίκησης που αλεπουδίζει. 

 

 

22 minutes ago, Myralis said:

Αν η πλειοψηφία του Βόλου δεν ψήφιζε και δεν χειροκροτούσε έναν ομοφοβικό μαφιόζο. 

 

Γιατί να μη το κάνει; Είναι τίποτα ιδιαίτεροι οι Βολιώτες? Διαβάζουν Εντγκαρ Αλαν Πόε και δε το ξέρω ασουμε?

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Ο Μπέος οτι σκάνδαλο με στημένα υπάρχει είναι μέσα και φυσικά δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε και όλα τα υπόλοιπα (όποιος δεν είναι 3 χρονώ ξέρει).

Απ την άλλη όταν ο Πολάκης έβγαινε δήμαρχος και κρατούσε διπλά βιβλία μερικοί ακόμα τον παίζατε ακόμα με αφίσες της Ντόρας.  

 

Υπάρχει διαφορά στο να είσαι μαφιόζος του κοινού ποινικού δικαίου και στο να είσαι πολιτικός της αυτοδιοίκησης που αλεπουδίζει. 

 

Τουλάχιστον ο Μπέος δεν είχε ορκιστεί ότι θα υπηρετεί τη πατρίδα. Τα έκανε ως ιδιώτης :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τραγικος ο Μπεος δεν το συζηταω, αλλα κανεις δεν ασχοληθηκε με το γεγονος οτι αυτο που ειπε ο κασσελακης οτι δηλαδη θελει να διαλεξει αγορια μεσω ευγονικης ειναι ακροδεξιο τερμα ? Και εγω θα διαλεξω παιδια με iq πανω απο 180  αμα το παμε ετσι. 😛

Έγινε επεξεργασία από 1337
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος 1337 έγραψε:

Ρε παιδες τραγικος ο Μπεος δεν το συζηταω, αλλα κανεις δεν ασχοληθηκε με το γεγονος οτι αυτο που ειπε ο κασσελακης οτι δηλαδη θελει να διαλεξει αγορια μεσω ευγονικης ειναι ακροδεξιο τερμα ? Και εγω θα διαλεξω παιδια με iq πανω απο 180  αμα το παμε ετσι. 😛

 

Πότε ακριβώς είπε ο Κασσελάλης ότι θέλει να "διαλέξει" αγόρια μέσω "ευγονικής" ;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Γιατί να μη το κάνει; Είναι τίποτα ιδιαίτεροι οι Βολιώτες? Διαβάζουν Εντγκαρ Αλαν Πόε και δε το ξέρω ασουμε?

 

Το να μην είσαι ομοφοβικός είναι κάτι ιδιαίτερο; Η μόνο αν κάποιος διαβάζει ποίηση/διηγήματα 150+ ετών θεωρείται ότι αποκτά πολιτισμό;

Το να μην χεροκροτάς τις ρατσιστικές ιδέες του Μπέου (αλλά και άλλων) θα έπρεπε να ήταν η νόρμα, χάνω κάτι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Myralis said:

 

Το να μην είσαι ομοφοβικός είναι κάτι ιδιαίτερο; Η μόνο αν κάποιος διαβάζει ποίηση/διηγήματα 150+ ετών θεωρείται ότι αποκτά πολιτισμό;

Το να μην χεροκροτάς τις ρατσιστικές ιδέες του Μπέου (αλλά και άλλων) θα έπρεπε να ήταν η νόρμα, χάνω κάτι;


Στον γιδότοπο ούτε νόρμες υπάρχουν ούτε πολιτισμός. 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Myralis said:

 

Πότε ακριβώς είπε ο Κασσελάλης ότι θέλει να "διαλέξει" αγόρια μέσω "ευγονικής" ;;;;;;;

Μα δεν υπαρχει αλλος τροπος να διαλεξεις φυλο στο παιδι, ειναι αυτονοητο.

Quote απο τη συνεντευξη του :

Εγώ κι ο Τάιλερ, ο Τάιλερ κι εγώ, θα θέλαμε να επεκτείνουμε την οικογένεια μας. Θα θέλαμε να αποκτήσουμε δύο αγόρια, τον Απόλλωνα και τον Ηλία. Κάποια μέρα ίσως να τα βαπτίσουμε, δεν ξέρω, θα δούμε. Θα θέλαμε να έχουμε δύο αγόρια με παρένθετη μητέρα γιατί θα θέλαμε η προσωπικότητα του καθενός μας να μεταφερθεί στα παιδιά έτσι ώστε, προφανώς αγαπάμε ο ένας τον άλλον, να υπάρχει αυτή η συνέχεια», συμπλήρωσε. 

Έγινε επεξεργασία από 1337
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος 1337 έγραψε:

Μα δεν υπαρχει αλλος τροπος να διαλεξεις φυλο στο παιδι, ειναι αυτονοητο.

Quote απο τη συνεντευξη του :

Εγώ κι ο Τάιλερ, ο Τάιλερ κι εγώ, θα θέλαμε να επεκτείνουμε την οικογένεια μας. Θα θέλαμε να αποκτήσουμε δύο αγόρια, τον Απόλλωνα και τον Ηλία. Κάποια μέρα ίσως να τα βαπτίσουμε, δεν ξέρω, θα δούμε. Θα θέλαμε να έχουμε δύο αγόρια με παρένθετη μητέρα γιατί θα θέλαμε η προσωπικότητα του καθενός μας να μεταφερθεί στα παιδιά έτσι ώστε, προφανώς αγαπάμε ο ένας τον άλλον, να υπάρχει αυτή η συνέχεια», συμπλήρωσε. 


Όχι, δεν ειναι αυτονόητο, έναν "πόθο" περιέγραψε ο άνθρωπος στην συνέντευξη, εσύ (και γνωστό ακροδεξιό μέλος της κυβέρνησης) το μεταφράσατε σε "διαλογή μέσω ευγονικής".
Αν ειναι δυνατόν σε συνέντευξη να πρέπει να σκεφτεί ο άλλος ότι απαγορευεται να διαλέξεις το φυλλο του παιδιού (εγώ δεν το ηξερα), ότι αυτό μπορεί να μεταφραστεί σε ευγονική, και άρα να πρέπει να διαμορφώσει την απάντηση του αντίστοιχα. Ειλικρινά, δεν νομιζω ότι κάθε ζευγάρι που θέλει να υιοθετήσει παιδί, και έχει προτίμηση στο φύλλο, είναι υπέρμαχο της ευγονικής.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.