Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ο χειμώνας ζυγώνει και η π@ύτσα μεγαλώνει... 

4a9c318c8093a8248d899d7498a52684_GRE8988
WWW.KATHIMERINI.GR

Τέλος στις υψηλές κρατικές επιδοτήσεις το 2023 που κάλυψαν μέχρι σήμερα το 85% έως 94% των...

 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

somalia.png
THEPRESSPROJECT.GR

Μαχητές που συνδέονται με την Αλ Κάιντα κατέστρεψαν επίσης φορτηγά φορτωμένα με επισιτιστική βοήθεια...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

c993487d66c34a81be5c349de0c0c991.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Οι αρχές θεωρούν ότι "ορισμένα" από τα θύματα υπέστησαν "στοχευμένες" επιθέσεις.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bf208e2f-bb9c-4598-b2ad-0f8ae6e78c46.jpg
WWW.ETHNOS.GR

Τι δήλωσε ο εκπρόσωπος του Βλαντίμιρ Πούτιν, Ντμίτρι Πεσκόφ

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:
bf208e2f-bb9c-4598-b2ad-0f8ae6e78c46.jpg
WWW.ETHNOS.GR

Τι δήλωσε ο εκπρόσωπος του Βλαντίμιρ Πούτιν, Ντμίτρι Πεσκόφ

 

 

 

praga-tsexia-diadilosi.jpg
WWW.KATHIMERINI.GR

Οι διοργανωτές της διαδήλωσης δήλωσαν ότι η κεντροευρωπαϊκή χώρα θα πρέπει να είναι ουδέτερη στρατιωτικά και να...

 

οι απαράδεκτες πολιτικές κατά των πολιτών της εκάστοτε χώρας θα πέσουν από τους ίδιους τους πολίτες !
έχουν στηθεί οι σκακιέρες & τα πιόνια είναι στις θέσεις τους, την ζημιά θα την κάνουν οι στρατιώτες !

 

μένει να δούμε πως θα μας μαντρώσουν αυτή τη φορά για το καλό μας part 2

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

 

1 λεπτό πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

Κάτω απο τα 2€/λίτρο η βενζίνη. Να η λύση. 

 

Dianna Agron Eye Roll GIF

 

image.png

 

 

 

 

 

32 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

οι απαράδεκτες πολιτικές κατά των πολιτών της εκάστοτε χώρας θα πέσουν από τους ίδιους τους πολίτες !

 

Μήτσο εσύ;

 

Spoiler

image.png

 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

7a88757d-5be6-4482-a66d-489237ab50dc.jpg
WWW.ETHNOS.GR

Συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας σήμερα στην Πανεπιστημιούπολη και στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

image.png

 

 

Αγωνιστική Εμπόρευση

 

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
7a88757d-5be6-4482-a66d-489237ab50dc.jpg
WWW.ETHNOS.GR

Συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας σήμερα στην Πανεπιστημιούπολη και στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη

 

Άντε να καθαρίσει η βρωμιά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κατηγορίες βρωμιάς. Ναι μεν το σπίτι θέλει βάψιμο αλλά κανείς δεν έχει λεφτά, χρόνο και διάθεση να το βάψει. Δυστυχώς.

Αυτός δεν είναι λόγος να αφήσουμε τα ποντίκια να τρώνε από τα πεταμένα στο σαλόνι σκουπίδια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

Υπάρχουν κατηγορίες βρωμιάς. Ναι μεν το σπίτι θέλει βάψιμο αλλά κανείς δεν έχει λεφτά, χρόνο και διάθεση να το βάψει. Δυστυχώς.

Αυτός δεν είναι λόγος να αφήσουμε τα ποντίκια να τρώνε από τα πεταμένα στο σαλόνι σκουπίδια.

 

Όπως επίσης δεν είναι λόγος να φέρουμε την αστυνομία να κάνει περιπολίες στο σαλόνι σου.

Γιατί από το να κάνει περιπολίες μέχρι να σε καρτελιάζει σε λίστες ανεπιθύμητων ή/και να ελέγχει τα κινητά σου για "εξτρεμιστικό" περιεχόμενο είναι ένα βήμα. 

Ξεκάθαρα πράγματα και παραδείγματα άπειρα.   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δόξα Τω Θεώ δεν έχω τύχει σε παραδείγματα κατάχρησης εξουσίας αλλά έχω ακούσει από δικούς μου οπότε δε σε αμφισβητώ.

Έχω όμως κάποιες λίγες φορές δει με τα μάτια μου ΄΄φοιτητές΄΄ κομάντο με βιβλία ανά χείρας σε μορφή ροπάλου και το κασκολάκι να κρύβει το μισό κεφάλι (ή αντίστοιχα κράνος). Και αν κάνω πως τους στραβοκοιτάξω σταματάνε και αναρωτιόνται αν θα κάνουν ντου για προθέρμανση. Βέβαια πάνε πολλά χρόνια από τότε, μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά. Ή όχι.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε αφήστε τα παιδιά να ξεσπάσουν. Στην μεταεφηβια είναι. Στην χειρότερη να κάψουν κανένα άνθρωπο.

 

Τα πανεπιστήμια τα πληρώνει ο λαός για host του indymedia, αποθήκη μολοτωφ, κατασχεμενες αίθουσες, χτισμενους καθηγητές, ακροαριστερό φασισμό.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τα πανεπιστήμια τα πληρώνει ο λαός για κομματικά φυτώρια, βόλεμα οικογενειών, μοίρασμα επιδοτήσεων ανάμεσα κλίκες, λογοκλοπή εργασιών και παραγωγή τίτλων για κομματικά στελέχη.

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί στο winterfell που ζεις, αλλά εδώ στη μπανανία, εγώ και οι συμφοιτητές, μια χαρά πήραμε πτυχίο και δεν ακολουθήσαμε κανένα κόμμα σαν πρόβατα, ούτε μας έκλεψαν εργασίες, ούτε τίποτα.

 

Να μην είχαμε και τις καταλήψεις ή τις καταστροφές από τα διάφορα γίδια που πάνε για να μαλακιστούν και όχι να σπουδάσουν, καλά θα ήταν.

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος l2phile έγραψε:

Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί στο winterfell που ζεις, αλλά εδώ στη μπανανία, εγώ και οι συμφοιτητές, μια χαρά πήραμε πτυχίο και δεν ακολουθήσαμε κανένα κόμμα σαν πρόβατα, ούτε μας έκλεψαν εργασίες, ούτε τίποτα.

 

Μπράβο σας.

Με το παράδειγμά σας ανατρέπετε την λασπολογική επιχειρηματολογία μου. 

Αποχωρώ ηττημένος. 

 

 

Παράθεση

«Στην Ελλάδα έχουμε τη διεθνή πρωτοτυπία να δημιουργούνται τα προγράμματα σπουδών βάσει των ανθρώπων και όχι το αντίθετο»

λέει ο επίκουρος καθηγητής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Δημ. Χασάπης.

«Δεν υπάρχει καμία ακαδημαϊκή δεοντολογία ή εγγύηση για νομιμότητα. Με το πρόσχημα της αυτοδιοίκησης ένα δίκτυο πελατειακών σχέσεων ελέγχει σε καθημερινή βάση τα πάντα. Τα πανεπιστήμιά μας είναι διαδικτυωμένα».

Γιατί; Οπως εξηγεί ο καθηγητής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων κ. Αθ. Γκότοβος,

«η ανομία και τα πελατειακά δίκτυα είναι ανεξέλεγκτα γιατί οι πανεπιστημιακοί «ηγέτες» κρατούν στα χέρια τους και τις τρεις εξουσίες: τη νομοθετική, τη δικαστική και την εκτελεστική. Δεν μπορούμε να καταφεύγουμε διαρκώς στον εισαγγελέα…».

 

 

 

Spoiler
amfitheatro_0.jpg?h=f05caf89&itok=kN83VB
WWW.ALFAVITA.GR

«Ιδού πως κατέληξε (;) η δική μου υποψηφιότητα» αναφέρει σε επιστολή του ο Οδυσσέας Ευαγγέλου αναφορικά με την υποψηφιότητά του στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

https://www.neolaia.gr/2022/07/26/viomichania-logoklopis-panepistimia/

 

 

e31d8c38-69e9-4b3a-b8f8-65de1284995b.jpg
WWW.ETHNOS.GR

Ανοιχτή επιστολή με την οποία ζητούν «να διερευνηθεί με τη μεγαλύτερη δυνατή ταχύτητα και με διαφάνεια αυτή η υπόθεση» υπέγραψαν 92 ακαδημαϊκοί προς τη Σύγκλητο και κάθε αρμόδιο...

 

 

 

 

 

WWW.PROTOTHEMA.GR

Πώς 80 γιοι και θυγατέρες πανεπιστημιακών δασκάλων κρατούν ομήρους 350.000 φοιτητές - Πανεπιστήμιο Αθηνών: διόρισαν ή "εξέλεξαν" 44 παιδιά τους - Αριστοτέλειο: στους 189, οι 69...

 

 

 

 

narkotika-thess-960x600.jpg
WWW.KATHIMERINI.GR

Οι δράστες είχαν συστήσει εγκληματική οργάνωση με συγκεκριμένη δομή και διακριτούς ρόλους.

 

 

 

polousan-narkotika-oikonomiko-panepistim
WWW.NAFTEMPORIKI.GR

Στα χέρια αστυνομικών της Ομάδας Ασφαλείας της Υποδιεύθυνσης Περιπολιών της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αθηνών έπεσαν βραδινές ώρες του Σαββάτου έξω από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο...

 

 

19481553_Plasta-diplomata_spoudes_C.jpg
WWW.TOVIMA.GR

Σε «σαφάρι» πλαστών πτυχίων επιδίδονται οι υπηρεσίες του ΔΟΑΤΑΠ (πρώην ΔΙΚΑΤΣΑ) στις οποίες και καταλήγουν όλα τα αιτήματα των ελεγκτών του Δημοσίου

 

 

 

 

v2rea48a.gif
WWW.TOVIMA.GR

* Νέο κύμα καταγγελιών για «ανεξέλεγκτες καταστάσεις» στο εσωτερικό των AEI και παρακολουθήσεις καθηγητών Τα «κυκλώματα» των πανεπιστημίων Επιστημονική έρευνα για ένα...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα δικιο το εχεις δεν λεω αλλα δεν θα λυσει το καθε τσ@γλανι τις παθογενειες του συστηματος καρτελιαζοντας και βαζοντας σε λιστες ανεπιθυμητων καθηγητες..

47311.jpg.451ec8198daea50a5643481fb819b377.jpg

Ουτε θα λυθει το προβλημα οταν σπανε τα παντα και σε 2 ωρες ειναι εξω. Αρκετα με τα μ@λακισμενα, και γω δεν ειμαι υπερ της αστυνομιας στα πανεπιστημια

αλλα ας προσεχαν και ας ζητουσαν αλλαγες διαφορετικα. Τοσα χρονια εκλαιγε ο κυρ-Παντελης και η τσεπη του τωρα ηρθε σειρα να κλαψουν και τα μπαχαλα.

Καταστροφη δημοσιας περιουσιας, αν ειναι φοιτητης και εντος πανεπιστημιου να αποβαλετε δια βιου + ωρες κοινωφελους εργασιας για δει πως βγαινει το ψωμι.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.